Німці конкурують за трудові ресурси: доступ на ринок праці для негромадян ЄС скоро спростять
1688

Німці конкурують за трудові ресурси: доступ на ринок праці для негромадян ЄС скоро спростять

Уряд Німеччини схвалив законопроект про імміграцію кваліфікованих кадрів, який полегшить працевлаштування іноземцям, в тому числі, з України. Тепер до традиційної Польщі та деяких інших західних сусідів приєднається новий потужний конкурент за робочу силу.

Після прийняття узгодженого законопроекту, іноземні громадяни зможуть приїжджати до Німеччини і працювати там поряд з місцевими та іншими жителями ЄС. Правда, для цього необхідно мати визнане в ФРН свідоцтво про професійну кваліфікацію і знати німецьку мову в обсязі, достатньому для виконання роботи. Якщо зараз українцям, які хотіли б там працювати, потрібно спочатку укласти контракт з німецьким роботодавцем, а потім вже приїжджати в країну, то після прийняття нового закону, вони зможуть шукати роботу на місці протягом півроку. Лібералізація трудового ринку Німеччини вже не на жарт стривожила поляків, так як вони підозрюють, що українці тепер охочіше поїдуть на заробітки до німців. А в Польщі, між тим, в 2018 році працювали від півтора до двох мільйонів наших співвітчизників, і ці заробітчани внесли істотний внесок у розвиток економіки сусідньої країни. Тепер широко відкриваються двері Німеччини, в якій зарплати в рази більше польських і куди, до речі, виїхало чимало польських працівників, залишивши свою батьківщину без трудових ресурсів. Тепер умовний польський сантехнік буде трудиться в Німеччині поруч з українським, індійським, китайським та іншими, для яких спрощується процедура працевлаштування.

Загальний дефіцит кадрів на німецькому ринку оцінюється числом в 1,2 млн чоловік. Найбільш затребувані фахівці в областях транспорту, логістики, збуту, металообробки, машинобудування, автомобілебудування, енергетики, електротехніки, будівництва та охорони здоров'я. З визнанням свідоцтв про кваліфікацію навряд чи виникнуть проблеми, так як цей процес також планують спростити. Вивчити мову німці теж допоможуть - розширять мережу філій інституту Гете та інших курсів.

Для українських заробітчан відкриття ринку Німеччини на благо, вони зможуть більше заробляти. Для нашої країни в цілому - це не дуже добре, тому що будуть масово вимиватися кваліфіковані кадри, що знизить потенціал економічного розвитку.

З іншого боку, в Україні ще більше збільшиться приплив валюти, вітчизняні роботодавці будуть змушені піднімати зарплати місцевим працівникам, щоб утримати їх у себе. У разі відновлення і стабілізації економіки України, багато з трудових мігрантів повернуться на батьківщину збагачені європейськими досвідом і засобами і допоможуть розвивати свою країну.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами