1663
Командою департаменту фінансового консалтингу компанії Pro-Consulting був розроблений бізнес-план організації виробничого комплексу, що складається з елеватора потужністю одноразового зберігання 100 тис. тонн зернових культур і борошномельного виробництва
Упродовж останніх п’яти років, з 2009 до 2013 року, в Україні спостерігається тенденція до збільшення врожайності й обсягів вирощування зернових і зернобобових культур. Щорічно аграрії збирають близько 40 – 50 млн тонн валового врожаю зазначених культур, а в 2013 році показник загального валового збору зернових і зернобобових культур досяг рекордної позначки в 63 млн тонн. Також щорічно близько 10 млн тонн зерна реекспортується через Україну із Казахстану та Росії. При цьому, за даними ДП «Держреєстри України», станом на квітень 2014 року в Україні налічується 790 зерносховищ і елеваторів, потужність яких становить тільки 33,5 млн тонн одноразового зберігання.
На сьогодні недостатність потужностей зберігання та їх фізична застарілість є причиною великих втрат зернових. Так, за статистичними даними, щорічно через недостатній розвиток бази переробки та зберігання втрачається до 25% урожаю зернових. Згідно з оцінками експертів ринку елеваторів та зерносховищ України, 80% існуючих елеваторних і складських потужностей вимагають модернізації. Тільки 44% всіх елеваторів в Україні дозволяють зберігати врожай більше року. Інші, більш старі елеватори та зерносховища, розраховані на термін зберігання не більше трьох місяців. У цілому Україна гостро потребує будівництва елеваторів з сумарною потужністю до 15 млн тонн.
Шосте місце в рейтингу світових експортерів пшениці, зростання експорту до 2021 року майже на 70% щодо періоду 2008 – 2012 рр., повне витіснення конкурентів із СНД з ринку фуражних зернових – такими є позитивні прогнози для України, сформовані організацією ООН з питань продовольства та сільського господарства (ФАО) у 2013 р. Позитивним фактором, що дає підставу формувати подібні прогнози, є сприятливі природні ресурси, якими володіє наша країна, а саме: кліматичні умови та значна площа орних земель, що становлять більше половини території країни (54%), або приблизно 32 млн га.
Продукт переробки пшениці – борошно, обсяги експорту якого на порядок менше, ніж пшениці. Така тенденція продиктована тим, що багато країн віддають перевагу імпорту пшениці з подальшою її переробкою, але вже на своїх підприємствах. Максимальні показники експорту були зафіксовані в передкризовому 2008 році. У наступні роки (2009 – 2010 рр.) показники стрімко знижувалися. Збільшення показника експорту спостерігалося тільки в 2011 році, коли приріст обсягу експортованого борошна досяг 87%, а у грошовому вираженні цей показник склав 43%. У 2012 р. кількість експортованого борошна впала практично до показника 2009 р. і склала 157 тис. тонн. У 2013 році показник експорту борошна значно зріс і досяг позначки в 214 тис. тонн.
Така тенденція поряд зі збільшенням врожаю створює передумови для прогнозування позитивного приросту показників експорту, що, у свою чергу, робить процес виробництва борошна на експорт привабливим для нових операторів ринку борошна України.
Команда експертів компанії Pro-Consulting підготувала для української компанії інвестиційний документ – бізнес-план організації виробничого комплексу, що складається з елеватора потужністю одноразового зберігання 100 тис. тонн зернових с/г культур і борошномельного виробництва.
Концепція розробленого бізнес-плану передбачає створення виробничого комплексу, в якому буде функціонувати зерновий лінійний / перевалочний елеватор потужністю одноразового зберігання 100 тис. тонн з метою надання фізичним і юридичним особам повного спектра елеваторних послуг з обробки та зберігання зернових культур. Планується, що елеватор буде надавати такі послуги:
- прийом зерна;
- очищення зерна;
- сушіння зерна;
- зберігання зерна;
- активне вентилювання зерна;
- відвантаження зерна.
Також у створюваному виробничому комплексі буде організовано борошномельне виробництво, оснащене сучасним борошномельним обладнанням з потужністю переробки 1 тис. тонн зерна на добу і елеватором потужністю одноразового зберігання 30 тис. тонн для формування й утримання необхідного запасу зерна з метою забезпечення потреб борошномельного виробництва в підготовленій сировині (пшениці) протягом одного календарного місяця. Створюване борошномельне виробництво буде випускати борошно вищих сортів і пшеничні висівки.
Підготовлений бізнес-план допоможе ініціаторам проекту ефективно спланувати організацію нового бізнесу, а розроблена в бізнес-плані фінансова модель проекту дасть можливість здійснювати оперативний контроль його реалізації, вносити необхідні коректування й аналізувати ефективність його діяльності.
З детальним описом проекту ви можете ознайомитися, перейшовши за
посиланням.
Компанія Pro-Consulting – Ваш надійний партнер на ринку консалтингових послуг!