1461
Аналітики компанії Pro-Consulting підготували дослідження ринку замороженої та охолодженої яловичини України
Виходячи зі статистичних даних про тваринництво в Україні, можна стверджувати, що загальна кількість поголів'я корів з року в рік стрімко зменшується. Основна причина, яка зумовлює і продовжує впливати на поступове вирізання ВРХ в Україні - зниження попиту на яловичину і телятину з боку м'ясопереробних підприємств.
Що стосується походження яловичини, то український споживач протягом багатьох років має можливість купувати продукцію вітчизняного виробництва. Практично весь пропонований асортимент яловичини і продуктів з неї є результатом діяльності українських заводів та м'ясокомбінатів. Проте останнім часом спостерігається незначне зростання обсягів імпорту яловичини, що спровоковано високими цінами на внутрішньому ринку України.
У силу того, що обсяг виробництва яловичини в Україні знизився, а кількість імпортованої продукції не демонструє значних обсягів, місткість цього ринку не припиняє зменшуватися. У 2010 році спостерігалося скорочення місткості ринку яловичини в натуральному вираженні на 23,2%. У 2011 показник зменшився, таким чином, в натуральному вираженні він дорівнював 59,8 тис. тонн яловичини.
Проте вже в 2012 році, завдяки збереженню обсягів виробництва цього продукту (69,3 тис. тонн), темп приросту місткості ринку мав не такі низькі показники, як у попередньому році (-5,5%).
Структура ринку м'яса показує, що провідні позиції на ньому займає м'ясо птиці. У зв'язку з тим, що вартість кілограма курятини в 2,5-3 рази менше кілограма свинини або яловичини, попит на неї, через низьку платоспроможність українців, залишається традиційно високим. Крім того, в ковбасних виробах вітчизняного виробництва все частіше переважає м'ясо птахів у вигляді фаршу. Яловичина має найменшу частку ринку, яка складає 4,4%. Якщо рівень життя населення не зросте, обсяги споживання м'яса птиці в подальшому будуть тільки зростати.
Діаграма 1. Структура ринку м'яса в Україні в 2012 році, в натуральному вираженні,%
Джерело: за даними Держкомстату України, оцінка Pro-Consulting
М'ясо в охолодженому вигляді переважає на українському ринку, його частка за підсумками 2012 року склала 78%. Основна маса замороженого м'яса на ринку проводиться за кордоном. Більше того, не всі імпортне заморожене м'ясо реалізується на вітчизняному ринку, а його левова частка йде на реекспорт.
Станом на 31 грудня 2012 ринок охолодженої яловичини в Україні був сконцентрований у Вінницькій (26%), Кіровоградській (8,3%), Полтавській (7,6%), Сумській (7,2%), Житомирській (6,9 %), Черкаській (6,4%) областях. Сумарна частка цих регіонів у загальному обсязі склала 62,4%.
Вінницька область - один з найважливіших сільськогосподарських регіонів України, вона займає перше місце в країні по виробництву зернових культур і цукрових буряків. Основною спеціалізацією сільськогосподарських підприємств усіх форм власності у тваринництві є виробництво м'яса і молока. Саме тому, Вінницька область займає найбільшу частку ринку з виробництва охолодженої яловичини.
Діаграма 2. Структура ринку охолодженої яловичини в залежності від географічного критерію за підсумками 2012 року, в натуральному вираженні,%
Джерело: за даними Держкомстату України, оцінка Pro-Consulting
Подальше вирізання ВРХ в господарствах населення буде стримувати падіння обсягів виробництва яловичини і телятини на рівні 2-3% на рік, що буде в свою чергу відбиватися на рівні показників споживання даної продукції населенням.
Цей аналіз дозволяє простежити основні тенденції розвитку досліджуваного ринку, а також дізнатися про перспективи його розвитку на найближчі роки.
Аналітичне дослідження від Pro-Consulting допоможе Вам не тільки грамотно спланувати свій бізнес, але й уникнути помилок надалі і прийняти найбільш ефективні рішення.