Дата підготовки: | Квітень 2014 року |
Графіків і діаграм: | 9 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром |
Зазначено, що ринок пластика має високий потенціал розвитку. Такий висновок зроблено на підставі оцінки споживання аналізованої продукції на одну особу населення в Україні та в ряді європейських країн. Основним обмежувачем розвитку ринку є потреби промислових підприємств – ключових споживачів продукції з пластику. Так, зростання будівельного ринку в докризовий період було вагомим важелем збільшення споживання цієї продукції.
Проте погіршення економічної ситуації у 2008–2009 році суттєво знизило показники багатьох промислових ринків, зокрема і пластика. Деяке зростання ємності ринку пластика мало місце в 2010–2011 рр., однак у наступні два роки знову відбулося поступове скорочення показників.
Трохи іншу тенденцію можна спостерігати для характеристики грошового вираження ємності. У 2010–2012 рр. темпи приросту тут були в 1,9–2,3 раза вище, а в 2013 р. також відбулося зростання зазначеного показника, незважаючи на його скорочення в натуральному вираженні. Таке подорожчання пояснюється, в основному, подальшим зростанням частки імпортної продукції, яка є ринкоутворюючою (в 2013 р. вона становила 82,7% і 93,2%, відповідно, в натуральних і вартісних показниках). При цьому провідними країнами – імпортерами пластика є Росія (продукція якої має відносно низьку вартість), Китай і Саудівська Аравія (середньоімпортні ціни на пластик) і Німеччина, продукція якої є найбільш дорогою (приблизно на третину дорожче за середньоімпортну ціну).
Цікаво також зазначити, що, незважаючи на орієнтованість вітчизняного ринку на імпорт, мають місце поставки українського пластика за кордон. Провідною країною-експортером (приблизно дві третини як у натуральному, так і в грошовому вираженні) є Росія. Лідеру серед операторів ринку належить не більше 5%, що свідчить про наявність великої кількості дрібних гравців. Прогнозування ринку на період 2014–2017 рр. свідчить про обережний оптимізм експертів: базисний приріст передбачається на рівні майже 8% щодо 2013 р.