Аналіз ринку коагулянтів для очищення води у Румунії, Словаччині, Угорщині, Польщі та Чехії. 2022 рік

Аналіз ринку коагулянтів для очищення води у Румунії, Словаччині, Угорщині, Польщі та Чехії. 2022 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Серпень 2022 року
Кількість сторінок: 53, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 39
Таблиць: 24
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
71900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting проведено дослідження ринку коагулянтів для очищення води в Румунії та сусідніх країнах: Угорщині, Чехії, Польщі та Словаччині. У ході дослідження проаналізовано тенденції розвитку ринку в досліджуваних країнах, оцінено обсяги виробництва та зовнішньої торгівлі, розглянуто ціноутворення на ринку коагулянтів для очищення води, а саме гідроксихлорид алюмінію, виявлено основні особливості споживання.

Коагулянти - це неорганічні солі: алюмінію, заліза, магнію, кальцію, титану та ін. При внесенні у воду вони гідролізують з утворенням гідроксильних форм або просто гідроксидів, утворюючи частинки із протилежним зарядом поверхні забруднень. Далі відбувається притягування цих частинок до поверхні забруднень та формування конгломератів, пластівців.

Всі вони схильні частково розчинятися у воді та логічно, що завжди є можливість проникнення в очищену воду невеликих концентрацій цих речовин. Тому розглянемо різницю між коагулянтами в аспектах їхньої ефективності, умов роботи, впливу на людину.

Насамперед розвиток ринку коагулянтів залежить стану водних ресурсів країни. Водні ресурси відносяться до прісної води, доступної для використання на території, і включають поверхневі води (озера, річки та струмки) та підземні води. Наявність прісної води в країні насамперед визначається кліматичними умовами та транскордонними водними потоками, а також обсягом її територій. Ресурси прісної води душу населення вважаються важливим показником для вимірювання стійкості водних ресурсів. У розбивці населення водні ресурси більшості країн коливаються від 1 000 до 10 000 м³ на одного жителя, але в країнах, багатих водними ресурсами, на одного жителя частка може досягати близько 20 000 м³. Якщо річний обсяг водних ресурсів становить менше 1 700 м³ на одного жителя, країна відчуває «водний стрес».


Найбільш багатими на водні ресурси є Словаччина та Угорщина. Однак ці країни і найбільш залежні від зовнішнього припливу. Польща та Чехія, навпаки, за низького рівня зовнішнього припливу, мають найнижчі показники водного забезпечення. Через те, що Угорщина не має виходу до моря, основним джерелом води в Угорщині є Дунай. Ці підземні води забезпечують водою 90% населення Угорщини. Крім того, цей річковий басейн охоплює майже 10% території Європи і сягає 19 країн, забезпечуючи водою 80 мільйонів людей. Його вода використовується для пиття, енергетики, виробництва, сільського господарства та транспорту.

Інший важливий показник, що відображає динаміку ринку коагулянтів для очищення – забір води. Існують значні відмінності в обсягах забору прісної води в кожній із держав-членів ЄС, що частково відображають розмір кожної країни та наявні ресурси, а також методи водозабору, клімат та промислову та сільськогосподарську структуру кожної країни. Об'єми забору води важливі як у розрізі джерела: поверхневі або підземні води – оскільки від цього залежить вибір коагулянту (коагулянти на основі алюмінію застосовуються тільки для очищення поверхневих вод), так і джерела споживання: промисловість чи населення.

Таким чином, незважаючи на обмеженість водного ресурсу, споживання води в Польщі значно перевищує рівень інших досліджуваних країн, тоді як у Словаччині водний потенціал практично не використовується. Більше того, рівень залучення підземних вод там перевищує відповідний показник прісної води, що говорить про низький рівень споживання коагулянтів на місцевому ринку.

Загальне використання водних ресурсів можна вважати стійким у довгостроковій перспективі у більшості країн Європи. Однак окремі регіони можуть мати проблеми, пов'язані з нестачею води; це особливо актуально в деяких частинах південної Європи, де, ймовірно, потрібно підвищити ефективність використання води в сільському господарстві (а також в інших цілях), щоб запобігти сезонній нестачі води. Регіони з низьким рівнем опадів, високою щільністю населення або інтенсивною сільськогосподарською, промисловою діяльністю також можуть зіткнутися з проблемами стійкості протягом найближчих років, які можуть погіршитися впливом зміни клімату на доступність води. Серед досліджуваних країн найбільш схильні до негативних кліматичних змін Польща та Румунія.

Наступним чинником впливу є демографічні процеси, такі як урбанізація та зростання населення. На їхньому тлі зростає попит на чисту воду і, відповідно, коагулянти для її отримання. Незважаючи на негативні прогнози у розрізі чисельності населення, високий.

Пандемія СOVID-19 вплинула на основних споживачів коагулянтів, торкнувшись і ринку коагулянтів. Вона викликала безпрецедентну соціальну кризу та негативно вплинула на багато галузей. У гірничодобувній промисловості це мало короткостроковий і довгостроковий вплив на робочу силу, що призвело до призупинення видобутку корисних копалин та проблем безробіття. Ці вищезгадані фактори створили перешкоди для сталого зростання виробництва коагулянтів, оскільки гірничодобувна промисловість є кінцевим споживачем цієї речовини. Також COVID-19 негативно вплинув на ринок технологій водопідготовки через його залежність від хімічної, нафтохімічної, целюлозно-паперової промисловості, комунального водопостачання та водовідведення та інших секторів.

Крім того, під впливом пандемії виникли складнощі з ланцюжками постачання, що сприяло зростанню цін на сировину для коагулянтів. Ускладнення геополітичної ситуації в регіоні через повномасштабне воєнне вторгнення Росії в Україну лише посилило цінову ситуацію.
На угорський ринок особливий вплив має потенційне обмеження постачання газу та нафти: Угорщина заздрості від імпорту російського газу на 95% та нафти – на 45%. Відсутність потрібної кількості енергоресурсів або надмірне зростання цін на них негативно позначиться як на виробниках коагулянтів, так і на споживачах. Румунія має власне розвинене виробництво газу (70% потреб закриває домашнє виробництво), проте залежність від російської нафти також висока. Крім того, ризики, що зросли, з постачання необхідних для автомобільної промисловості запчастин з України ставить драйверний сектор економіки країни під удар.
Також досліджувані країни більшою чи меншою мірою відчувають вплив припливу українських біженців, що створює додаткове навантаження, зокрема, і на системи водопостачання.
Слід зазначити, що досліджувані країни також активно взаємодіють між собою у питаннях очищення води. Так, Угорщина співпрацює зі Словаччиною для координації якості води, з Румунією для координації екологічних ризиків та з Чеською Республікою для координації пріоритетів у галузі енергетики.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Опис ринку (специфіка продукції, застосування, класифікатори)
1.2. Аналіз тенденцій розвитку ринку (чинники впливу та їх прояв у досліджуваний період, проблеми розвитку, вплив COVID-19, війни в Україні та введені санкції проти РФ))
1.3. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку у 2018-2022 (виробництво + імпорт – експорт) (2022 – оціночний показник)
1.4. Сегментація та структурування ринку (за видами продукції, сфер застосування, походження, розмір регіональних ринків)
2 Державне регулювання галузі. Імпортні та експортні мита
3. Виробництво продукції в досліджуваних країнах у 2018-2022 роках.
3.1. Динаміка виробництва у кількісних показниках
3.2. Динаміка виробництва у вартісних показниках
4. Основні оператори ринку (виробники та імпортери)
4.1. Перелік основних операторів ринку та їх опис
4.2. Частки ринку основних операторів ринку
5. Зовнішня торгівля
5.1. Експорт гідроксихлориду алюмінію з досліджуваних країн (зокрема між країнами) у 2018-2022 роках. (Обсяги, структура, географія поставок, основні клієнти (список на підставі даних експортерів), ціни)
5.2. Імпорт гідроксихлориду алюмінію до досліджуваних країн (у тому числі між країнами) у 2018-2022 роках. (Обсяги, структура, географія, основні постачальники (список на підставі асортименту), ціни)
6. Асортимент продукції, представлений на ринку (найпоширеніша продукція, формат поставки)
6.1. Ціна та ціноутворення на ринку. Середні поточні ціни на продукцію
7. Брендинг та реклама (аналіз позиціонування конкурентів на ринку, присутність у каналах просування)
8. Аналіз споживання на ринку
8.1. Основні групи споживачів продукції, їх опис та специфіка використання коагулянтів. Перелік основних споживачів у досліджуваних країнах.
8.3. Аналіз критеріїв вибору продукції (застосування коагулянтів різного хімічного складу та його обґрунтування); формат закупівель (тендер, пряме укладання контракту тощо)
8.4. Структурування та сегментація споживання (по регіонах, галузям)
8.5. Потреба товару/послуги (розрахунок потенціалу споживання продукції на підставі аналітичної моделі)
8.6. Ступінь задоволеності споживачів (аналіз відгуків на продукцію)
9. Канали збуту продукції (опис та оцінка структури продажів по каналах)
10. Висновки. Прогнозні показники
10.1. Висновки та прогнозні тенденції розвитку ринків досліджуваних країн
10.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку у 2022-2026 роках.
10.3. Рекомендації щодо розвитку на ринку
10.3.1. Доцільність виходу
10.3.2. Оптимальний продуктовий портфель
10.3.3. Оптимальні канали збуту
11. Інвестиційна привабливість галузі
11.1. SWOT-аналіз компанії Замовника на ринку
11.2. PESTLE-аналіз факторів впливу на ринок
11.3. Існуючі ризики та бар'єри входу на ринок. Побудова картки ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1.2.1 Стан та структура водних ресурсів досліджуваних країн
1.3.1 Місткість ринку гідроксохлорид алюмінію в Угорщині, 2018-2022 рр.
1.3.2 Місткість ринку гідроксохлорид алюмінію в Румунії, 2018-2022 рр.
1.3.3 Ємність ринку гідроксохлорид алюмінію у Польщі, 2018-2022 рр.
1.3.4 Місткість ринку гідроксохлорид алюмінію в Чехії, 2018-2022 рр.
1.3.5 Ємність ринку гідроксохлорид алюмінію у Словаччині, 2018-2022 рр.
4.1.1 Основні оператори ринку коагулянтів для очищення води в розрізі країн та специфіки діяльності
5.1.1 Обсяг експорту гідроксихлориду алюмінію з Угорщини, 2018-2022 р.р.
5.1.2 Обсяг експорту гідроксихлориду алюмінію з Румунії, 2018-2022рр.
5.1.3 Обсяг експорту гідроксихлориду алюмінію з Польщі, 2018-2022 рр.
5.2.1 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Угорщини, 2018-2022 рр.
5.2.2 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Румунії, 2018-2022 рр.
5.2.3 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Словаччини, 2018-2022 рр.
5.2.7 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Польщі, 2018-2022 рр.
5.2.8 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Чехії, 2018-2022 рр.
7.1 Канали просування, що використовуються основними операторами ринку в досліджуваних країнах
8.1.1 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води в Угорщині
8.1.2 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води у Польщі
8.1.3 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води у Чехії
8.1.4 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води в Румунії
8.1.5 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води у Словаччині
8.5.1 Потенціал споживання гідроксидхлорид алюмінію промисловими підприємствами
11.1.1 Матриця SWOT-аналізу
11.3.1 Сегментація ринкових ризиків
11.3.2 Карта ризиків для ринку коагулянтів для очищення води у досліджуваних країнах

Перелік графіків і діаграм:

1.2.1 Забір води з поверхневих та підземних вод у 2021 році, млн м3
1.2.2 Поточна та прогнозована чисельність населення в досліджуваних країнах у 2020 та 2050 рр., рівень урбанізації, %
1.2.3 Динаміка індексу цін виробників неорганічних хімічних речовин, 2018-2022рр.
1.4.1 Сегментація ринку коагулянтів для очищення води за видом продукції, 2021, %
3.1.1. Виробництво гідроксихлорид алюмінію у кількісних показниках, 2018-2022 рр., т
3.2.1 Виробництво гідроксихлорид алюмінію у вартісних показниках, 2018-2022 рр., тис. євро
4.2.1 Виробничі потужності основних операторів ринку гідроксихлорид алюмінію в Угорщині
4.2.2 Виробничі потужності основних операторів ринку гідроксихлорид алюмінію у Польщі
4.2.3 Виробничі потужності основних операторів ринку гідроксихлорид алюмінію в Румунії
5.1.1 Експортні ціни на гідроксихлорид алюмінію в Угорщині, €/кг
5.1.2 Експортні ціни на гідроксихлорид алюмінію в Румунії, €/кг
5.1.3 Експортні ціни на гідроксихлорид алюмінію у Польщі, €/кг
5.2.1 Імпортні ціни на гідроксихлорид алюмінію в Угорщині, €/кг
5.2.2 Імпортні ціни на гідроксихлорид алюмінію в Румунії, €/кг
5.2.3 Імпортні ціни на гідроксихлорид алюмінію у Словаччині, €/кг
5.2.4 Імпортні ціни на гідроксихлорид алюмінію в Польщі, €/кг
5.2.5 Імпортні ціни на гідроксихлорид алюмінію в Чехії, €/кг
6.1.1 Середні ціни на гідроксохлорид алюмінію в досліджуваних країнах
6.1.2 Індекс цін на хімікати та супутні товари: соляну кислоту та склади для очищення води, 2022 р.
8.4.2 Структура споживання коагулянтів у досліджуваних країнах
8.5.1 Масштабування ринкової потреби
8.5.2 Потенціал споживання гідроксидхлорид алюмінію домогосподарствами
10.2.1 Прогноз ємності ринку алюмінієвих коагулянтів у Польщі, 2018-2022 рр., т
10.2.2 Прогноз ємності ринку алюмінієвих коагулянтів в Угорщині, 2018-2022 рр., т
10.2.3 Прогноз ємності ринку алюмінієвих коагулянтів у Румунії, 2018-2022 рр., т
10.2.4 Прогноз ємності ринку алюмінієвих коагулянтів у Чехії, 2018-2022 рр., т
10.2.5 Прогноз ємності ринку алюмінієвих коагулянтів у Словаччині, 2018-2022 рр., т

1.2.1 Стан та структура водних ресурсів досліджуваних країн
1.3.1 Місткість ринку гідроксохлорид алюмінію в Угорщині, 2018-2022 рр.
1.3.2 Місткість ринку гідроксохлорид алюмінію в Румунії, 2018-2022 рр.
1.3.3 Ємність ринку гідроксохлорид алюмінію у Польщі, 2018-2022 рр.
1.3.4 Місткість ринку гідроксохлорид алюмінію в Чехії, 2018-2022 рр.
1.3.5 Ємність ринку гідроксохлорид алюмінію у Словаччині, 2018-2022 рр.
4.1.1 Основні оператори ринку коагулянтів для очищення води в розрізі країн та специфіки діяльності
5.1.1 Обсяг експорту гідроксихлориду алюмінію з Угорщини, 2018-2022 р.р.
5.1.2 Обсяг експорту гідроксихлориду алюмінію з Румунії, 2018-2022рр.
5.1.3 Обсяг експорту гідроксихлориду алюмінію з Польщі, 2018-2022 рр.
5.2.1 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Угорщини, 2018-2022 рр.
5.2.2 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Румунії, 2018-2022 рр.
5.2.3 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Словаччини, 2018-2022 рр.
5.2.7 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Польщі, 2018-2022 рр.
5.2.8 Обсяг імпорту гідроксидхлориду алюмінію до Чехії, 2018-2022 рр.
7.1 Канали просування, що використовуються основними операторами ринку в досліджуваних країнах
8.1.1 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води в Угорщині
8.1.2 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води у Польщі
8.1.3 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води у Чехії
8.1.4 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води в Румунії
8.1.5 Перелік потенційних споживачів коагулянтів для очищення води у Словаччині
8.5.1 Потенціал споживання гідроксидхлорид алюмінію промисловими підприємствами
11.1.1 Матриця SWOT-аналізу
11.3.1 Сегментація ринкових ризиків
11.3.2 Карта ризиків для ринку коагулянтів для очищення води у досліджуваних країнах

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами