in stock

Аналітична записка ринку високовольтних кабелів в Україні. 2022 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Листопад 2022 року
Кількість сторінок: 5, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 2
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
5500 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-consulting проведено дослідження ринку високовольтних кабелів в Україні. Зроблено аналіз тенденцій розвитку ринку, виробництва та зовнішньої торгівлі. Вивчено споживання на ринку.
До початку військових дій в Україні ринок кабельної продукції активно розвивався, оскільки був стабільно високий попит на внутрішньому ринку та за кордоном. У 2022 р. виробництво суттєво скоротилося через ризики бойових дій у містах розташування найбільших виробників, а також через зупинення роботи споживачів. Попит на товар став зростати після обстрілу критичної інфраструктури через необхідність відновлення комунікацій практично на всій території країни. Насамперед йдеться про пошкоджені телекомунікаційні лінії, які потребують відновлення.
Основним ризиком для ринку є фактор воєнних дій та розміщення великої кількості заводів у Харкові, Одесі, Запоріжжі, які перебувають під регулярною загрозою ракетних ударів.
Через військові дії постраждав «Завод «Південкабель». У липні 2022 року російські війська завдали ракетного удару по Харкову, внаслідок чого було викликано пожежу на виробничому підприємстві. Пожежа сталася на відкритому майданчику площею 300 кв. м, де зберігалися кабелі.
"Запорізький завод кольорових металів", який є лідером №1 з експорту мідного кабелю з України, за програмою релокації бізнесу частково перемістив свої виробничі потужності до Івано-Франківська. Вже у серпні 2022 р. на новому місці було розпочато виробництво мідного кабелю.
Близько 90% українського ринку високовольтної кабельної продукції належить вітчизняному виробнику. Зниження обсягів виробництва у 2021 р. було викликано проблемами з постачанням європейської сировини через пандемію. У 2022 р. обсяги виробництва та експорту кабельної продукції суттєво скоротилися. Після обстрілів об'єктів критичної інфраструктури внутрішній попит на продукцію цього виду суттєво зріс.
Основними споживачами високовольтних кабелів в Україні є комунальні підприємства, обленерго, державні підприємства, що працюють в енергетичній системі, міські та обласні ради для облаштування енергетики міста чи області. В даний час попит та потреба у високовольтних кабелях зростає з кожним днем через необхідність відновлення енергетичного сектора та підтримки тих ділянок, які вже відновлені. Згідно з даними про держзакупівлі, за період 2019-2022 років. було реалізовано високовольтних кабелів на суму близько 3 млрд. грн.
Український ринок високовольтних кабелів задовольняється переважно за рахунок внутрішнього виробництва. У 2022 р. попит на цю продукцію зріс у зв'язку з необхідністю відновлення підприємств та інфраструктури, що постраждала внаслідок агресії з боку Росії.
Ринок є висококонкурентним з великою кількістю операторів. У 2020-2022 роках. лідируючу позицію займало ТОВ «Європан», змістивши підприємство «Завод «Південкабель».
Ціна на продукцію залежить від вартості матеріалів, з яких її виробляють та матеріально-технічного забезпечення виробництва. На початку 2022 р. вітчизняний ринок зазнав деякого дефіциту через призупинення роботи певних важливих виробників у результаті військових дій. Це вплинуло зростання цін.
За період 2019 – 2022 р.р. змінилася структура імпорту та експорту по країнах. Протягом 2019-2021 років значна частка експорту високовольтних кабелів припадала на Білорусь. Ця ж країна була важливим імпортером високовольтних кабелів для України, яка у 2021 році забезпечувала 40,8% всього імпорту. З 2022 р. зовнішньоекономічні відносини з Білоруссю були розірвані, що вплинуло на зміну географії поставок як в Україну, так і за її межі.
Зважаючи на основні тенденції ринку, найбільший попит у розрізі регіонів буде у західній та центральній частині України. Це пов'язано з необхідністю відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури, що постраждала від обстрілів, переміщенням бізнесу в ці регіони та запуском нових будівельних проектів, сфер діяльності, де цей продукт використовується найширше. У майбутньому попит у південних та східних регіонах країни відновиться, але ця тенденція залежатиме від розвитку подій на фронті та ситуації щодо деокупації регіонів.

Детальний зміст:

1. Аналіз тенденцій розвитку ринку
2. Виробництво та ємність ринку
3. Зовнішня торгівля
4. Споживання на ринку
5. Висновки

Перелік графіків і діаграм:

1. Географія експорту високовольтного кабелю з України у 2021-2022 рр., у натуральному вираженні, %
2. Географія імпорту високовольтного кабелю в Україну у 2021-2022 рр., у натуральному вираженні, %

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами