in stock

Аналітична записка з ринку лісозаготівлі в Україні. 2024 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Лютий 2024 року
Кількість сторінок: 5, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 2
Таблиць: 1
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
6200 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанією Pro-Consulting проведено оцінку промисловості з лісозаготівлі та перспектив збільшення обсягів заготівлі для ринку ЄС.
Лісове господарство в Україні є стратегічно важливим господарським комплексом, ключовим для національної економіки. Це охоплює всі аспекти, пов'язані із відтворенням та використанням стратегічного ресурсу - лісу, при цьому займаючи відносно невелике місце у загальному промисловому виробництві України.
Широкомасштабне військове вторгнення суттєво вплинуло на економіку лісогосподарської та деревообробної галузей України. військові дії у 2022 році негативно вплинули на обсяги заготівлі ділового круглого лісу (зменшення на 22%), зокрема хвойних порід (зменшення на 26 %), та спричинили зростання заготівлі паливної деревини (збільшилося на 3 %).З іншого боку відбулося збільшення обсягу реалізації деревини дров'яної через постійне відключення електропостачання в регіонах, де можлива установка твердопаливних котлів для опалення домів дровами. Загальний спад у заготівлі та реалізації лісоматеріалів на 10-15% за 2022 рік свідчить про вагомий вплив конфлікту на економіку та ресурсне господарство країни. Суттєве скорочення обсягів реалізації ділового круглого лісу призвело до значного зниження прибутку лісового господарства.
Експорт необробленої деревини в цілому складається з деревини дров’яної через те, що у квітні 2015 року Верховна Рада України прийняла закон, встановивши 10-річний мораторій на експорт необроблених лісоматеріалів, зокрема лісу-кругляку. У 2017 році ця заборона була розширена на основний сировинний лісоматеріал - сосну. Основні цілі цього обмеження включають надання підтримки українській деревообробній галузі та зупинку безконтрольних вирубок лісів, зокрема в Карпатах.


Важливим аспектом стало зниження реалізації деревини, пов'язане із зменшенням попиту від деревообробної галузі, що серйозно постраждала через війну. Проте, галузь лісозаготівлі вже на серпень 2022 року відновила обсяги заготівлі, які стали такими ж, як у 2021 році.
Внаслідок прийняття постанови у галузі деревообробки виник значний профіцит деревини на внутрішньому ринку. Накопичення продукції на складах деревообробників станом на кінець січня 2023 року перевищувало 400 тис. м3 деревини. Це значуще надмірне накопичення деревини на складах деревообробників в період весняно-літнього сезону призвело до швидкого відновлення обсягів експорту.
Такі обставини сприяють різкому зростанню обсягів експорту деревини, коли обмеження були зняті, що підтверджується динамікою експорту у наступних місяцях.
При сприятливих умовах розпочнеться відновлення лісів та лісових господарств, які зараз знаходяться на тимчасово окупованих та фронтових територіях (у разі деокупації та після проведення розмінування). Це призведе до незначного збільшення заготівлі необробленої деревини, з урахуванням того, що більшість цих територій розташовані у степовій зоні. При цьому а на цих територіях розпочнеться масове будівництво, що сприятиме збільшенню реалізації круглих лісоматеріалів на внутрішньому ринку. Зростання попиту значно підвищить ціни на лісоматеріали.

Детальний зміст:

1.Аналіз тенденцій розвитку ринку лісозаготівлі в Україні
2. Виробництво на ринку лісозаготівлі в Україні
3. Зовнішня торгівля продукцією лісозаготівлі в Україні
4. Висновки

Перелік таблиць:

1. Обсяг реалізації деревини за видами лісової продукції 2019-2023 рр. у вартісному вираженні, млн. грн

Перелік графіків і діаграм:

1. Частки країн імпортерів за обсягом деревини 9 міс. 2023 р., у натуральному вираженні, м3,%
2. Частки країн імпортерів за обсягом пиломатеріалів 9 міс. 2023 р. в натуральному вираженні, м3,%

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами