Матеріал обговорює новини та події у сфері книжкового рітейлу, включаючи відкриття нових магазинів, різноманітні концепції магазинів та плани на майбутнє. Розглянуто: відкриття нових магазинів мережі в різних регіонах України та розширення їх читацької аудиторії, відкриття книгарні, яка також функціонує як кафе з пропозицією напоїв, десертів та сендвічів, відкриття офлайн-простору для онлайн-книгарні, плани відкриття нової книгарні.

У звіті наведено результати дослідження читання українців під час війни. Розглянуто: ключові результати дослідження, частка респондентів, хто наголосив, що до повномасштабної війни читали паперові, електронні книги або слухали аудіо-книги, частка з тих респондентів, які читали до повномасштабної війни, зазначали, що читали паперові книги, частка з усіх респондентів , що в перші весняні місяці вторгнення зовсім не читали книг, частка респондентів, які відзначали, що читання – це спосіб зберегти себе, особливо під час війни, частка респондентів зазначили, що після 24 лютого 2022 року прочитали/прослухали (хоча б фрагментарно) до 5 книг, типи джерел, що входили до практики читання до 24 лютого 2022 року, зміни у практиках читання у перші місяці після 24 лютого 2022 (березень-травень 2022), джерела, які читали ті, хто зовсім не читав книги у перші місяці повномасштабної війни (березень-травень 2022 року), ставлення до читання протягом року війни, кількість прочитаних/прослуханих книг (хоча б фрагментарно) до та після повномасштабного вторгнення, сума, яку в середньому витрачали на книги протягом місяця протягом останнього року (середні витрати: приблизні загальні витрати протягом року поділені на 12 місяців).

У звіті представлені результати дослідження читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання в Україні. Розглянуто: частка читання книг (в т.ч. електронних та прослуховування аудіокниг) серед інших дозвільних практик та практики медіаспоживання, вплив умов карантину та самоізоляції на читацькі практики населення, зв'язок читання з життєконструюванням, життєвими цілями, життєвими цілями активність, мотивація і т.п.) від різних соціально-демографічних характеристик особистості: віку, соціального статусу, сфери та типу зайнятості, життєвих цілей, наявності дітей, споживчих звичок і т.д., драйвери та бар'єри читання для різних типів читачів та тих, хто книг не читає, типологія нечитачів залежно від різних соціально-демографічних рис особистості, драйвери та бар'єри відвідування книгарень, бібліотек, участі в літературних клубах тощо.

В огляді подано аналітичну інформацію щодо роботи видавництв в Україні з 26 березня по 8 квітня 2022 року. Розглянуто: перелік видавництв, чиї приміщення постраждали, частка видавництв, які не припинили свою роботу під час війни, частка тих, хто змінив форму діяльності (працюють частково, онлайн чи офлайн), тих, хто не зміг продовжити діяльність, інші результати опитування.

У цьому дослідженні наведено результати опитування українських видавців на травень 2022 року. Розглянуто: частка видавництв, які втратили свої виробничі потужності, частка тих, у кого виробничі потужності збереглися частково, частка тих, які не мають інформації про збереження свого виробництва.

У звіті подано аналітичну інформацію за результатами дослідження ринку книг в Україні у 2021 році. Розглянуто: стан та тенденції українського книжкового ринку, розмір ринку та основні його характеристики, державна підтримка книжкової галузі країни, огляд сегменту перекладених та імпортованих книг, читацькі звички та споживання, топ бестселерів книжкового ринку, найвідоміші письменники та видавці, ціни на друковані та електронні книги, звички купувати книги, канали продажів на ринку, книготорговці, огляд сегменту онлайн-продажу та підписки, цифрові книгарні, купівля-продаж прав в Україні, інші результати дослідження.

В огляді представлено інформацію щодо ринку читання книг в Україні станом на 2021 рік. Розглянуто: розрахунок того, скільки часу займе прочитання світових бестселерів та знакових творів для української літератури.

В даному матеріалі представлена типологія читачів серед міського населення України. Розглянуто: структура читання/слухання книг за останні 3 місяці, формати книг, які читають, бар'єри читання книг, топ-10 цілей читання, топ-10 факторів вибору книг, топ-10 жанрів книг, які читають, найбільш популярна мова читання, відношення українців читати.

У даному маркетинговому дослідженні представлені результати репутації на книжковому ринку України. Розглянуто: стан та основні тренди ринку, загальні ознаки комунікації та репутації на ринку, сутність та фактори репутації на книжковому ринку, роль класичних факторів репутації на книжковому ринку, особливості репутаційних криз на ринку, загальний алгоритм боротьби з репутаційними кризами.

Дане маркетингове дослідження містить закономірності формування репутації на українському книжковому ринку. Розглянуто: вплив інформаційної кризи на формування репутації учасників книжкового ринку, соціальні характеристики учасників обговорення, роль учасників на книжковому ринку, репутаційні фактори, фактори репутації гравців книжкового ринку, драйвери формування репутації ключових гравців ринку (видавництва, перекладачі), закономірності репутаційних конфліктів виходу із репутаційних криз.

У матеріалі представлена аналітична інформація з книжкового шопінгу в Україні та деяких країнах світу у 2019 році. Розглянуто: тренди книжкового шопінгу в Україні та світі, сезонний попит на книги, драйвери попиту на книги, портрет того, хто купує книги, найбільш популярні жанри та напрямки, ставлення покупців до цін на книги, мета покупки книг та частота, купівельний інтерес до книг та жанрів у різних країнах.

Зв'язатися з нами