В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку праці в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: список базових навичок, які зміцнять команду і допоможуть просунутися кар'єрними сходами, які навички затребувані в Україні, ключові навички у 2024 році.

В матеріалі міститься маркетингова інформація по ринку працевлаштування в Україні. Розглянуто наступне: розподіл кандидатів на ринку праці за досвідом, віком, і статтю у 2023 році, конкретні категорій вакансій, де переважають чоловіки, гендерний розрив в оплаті праці в Україні та ЄС, чому жінки сідають за кермо вантажівок, частка працівників-жінок у сфері залізничних перевезень.

У даному матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо гендерного розриву в заробітній платі, розглядає його динаміку, висвітлює урядові стратегії та ініціативи для подолання цієї проблеми, а також подає конкретні кроки, які робляться для досягнення гендерної рівності в оплаті праці в Україні. Розглянуто наступне: різниця у заробітку чоловіків та жінок в Україні, порівняння зі світовими статистиками, динаміка гендерного розриву та тренди, обговорення тенденцій стабільності та повільне скорочення гендерного розриву, урядова стратегія та ініціативи щодо подолання гендерної нерівності, ключові напрямки стратегії, такі як удосконалення подолання стереотипів та дискримінації, створення умов для зручного поєднання сімейних та професійних обов'язків, результати та імплементація стратегії.

У цьому огляді наведено аналітичну інформацію щодо ринку працевлаштування в Україні. Розглянуто: динаміка пошуку роботи, тривалість пошуку роботи в умовах війни, труднощі, з якими стикаються люди під час пошуку роботи, труднощі під час пошуку роботи, причини зміни роботи, що утримує на поточному місці роботи, плани на майбутнє, плани українців на 2024 рік.

У цьому огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку праці в ІТ України. Розглянуто наступне: динаміка ринку праці в IT-сфері у 2023 році, кількість вакансій в IT-сфері, категорії вакансій та конкуренція, тенденції у зарплаті, категорії вакансій та кількість відгуків, терміни пошуку роботи та побоювання втрати робочого місця, компанії та кількість вакансій.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку праці в Україні. Розглянуто таке: результати аналізу нинішньої ситуації на ринку праці, основні причини зміни роботи та труднощі, з якими стикаються пошукові системи, тривалість пошуку роботи, труднощі, з якими стикаються шукачі роботи, причини зміни місця роботи, що утримує на поточному місці роботи, плани на майбутній рік.

У цьому опитуванні було розглянуто такі питання: досягнення фінансових результатів у 2023 році, прогнози на 2024 рік, прогнози з персоналу та інвестицій, частка компаній, які вважають, що війна в Україні завершиться у 2025 році, важливі кроки для підтримки бізнесу, геополітичні ризики на 2024 рік, які події можуть вплинути на Україну та бізнес, є важливими моментами у підготовці до війни.

У даній статті представлено інформацію щодо ринку фрілансу в Україні, перспективи розвитку фрілансу в майбутньому і необхідність адаптації бізнесу і фрілансерів до мінливого середовища. Розглянуто наступне: адаптація фрилансу до нових реалій (український і світовий досвід), вплив пандемії на фрилансерів по всьому світу, особливості та проблеми, з якими зіткнулися українські фрилансери через війну, порівняння світових тенденцій фрилансу, результати дослідження світового ринку фрилансу, зростання попиту на послуги фрилансерів та їхню роль у глобальній робочій силі, проблеми, з якими стикаються фрилансери, як-от конкуренція та пошук нових клієнтів, значення цифрових навичок на світовому ринку праці та важливість розвитку цих навичок для замовників, можливості для українських бізнесів використовувати послуги фрілансерів.

У цій статті подано аналітичну інформацію щодо ринку праці в Україні. Розглянуто наступне: дискримінація на ринку праці в Україні, присутність фактів дискримінації під час прийому на роботу або на робочому місці, структура дискримінації, дискримінація за сімейним статусом, запитання щодо сімейного статусу, дітей та планів на майбутнє на співбесідах, дискримінація за інвалідністю, труднощі працевлаштування для людей з інвалідністю, неготовність багатьох роботодавців приймати на роботу людей з обмеженими можливостями, дискримінація за національністю або етнічним походженням, законодавство та реальність, статистика та оцінка ситуації, знання законодавства.

В огляді подано аналітичну інформацію щодо ринку праці в Україні. Розглянуто: вплив пандемії на ринок праці, наслідки пандемії для економіки та ринку праці, вплив віддаленої роботи та зміни підходів до трудової діяльності, тренди та виклики на українському ринку праці, потужний відтік кадрів за кордон, спричинений широкомасштабною війною, тренди в управлінні людським капіталом, глобальний виклик нестачі талантів, роль цифровізації та діджиталізації на ринку праці, підготовка бізнесу до нової реальності, підготовка бізнесу до нових правил гри, проведення комплаєнс-аналізу операційних процесів компанії, турботі про навколишнє середовище та прозорості діяльності, адаптація до нової системи управління персоналом і довгострокова взаємодія з ним, комплексний комплаєнс-аналіз для розуміння готовності компанії до гнучкого та динамічного світу, важливість адаптації до нових умов для лідерства в галузі та досягнення успіху.

У даному матеріалі представлена інформація щодо ринку праці у сфері ІТ в Україні. Розглянуто таке: зміни у конкуренції на ринку праці в IT, конкуренція серед сен'орних технічних кандидатів, серед кандидатів без досвіду рівень конкуренції, які зміни відбулися у сфері конкуренції в IT-індустрії, динаміка змін з кінця літа, зміни порівняно із січнем, конкуренція у сфері Manual QA, загальна динаміка зростання конкуренції в ІТ.

Матеріал містить інформацію про подію, її учасників та цілі проекту, про фактори, що впливають на ринок праці в Україні, та про шляхи підтримки освіти та розвитку робочої сили в країні. Розглянуто: розвиток трудового потенціалу для України, проект "Розвиток трудового потенціалу для України", опис цілей проекту, що розпочався у липні 2023 року та спрямований на відновлення ринку праці, участь навчальних закладів професійної освіти та компаній з різних секторів української економіки у цьому проекті, тренди на ринку праці та освіти в Україні, упор на навчання дорослих у контексті міграційних дій та потреб ринку праці, фокус на важливості навчання навичкам та м'яким навичкам, попит на навчання у сфері будівництва, сварки, кулінарії, машинобудування та металообробки, співпраця між освітніми установами та бізнесом, важливість державно-приватного партнерства та створення центрів підтримки бізнесу, значення кластерних ініціатив та мотивації молоді для навчання професійним навичкам, виклики та шляхи вирішення у галузі працевлаштування та навчання дорослого населення.

У матеріалі розглянуто такі питання: сфери, де ветерани найчастіше шукають роботу після закінчення служби, включаючи охорону та громадську безпеку, будівництво та ремонт, логістику та ремонт автомобілів, оптову та роздрібну торгівлю, продаж та закупівлю, аграрну сферу та видобуток, переваги найму ветеранів для роботодавців, включаючи їх навички управління у стресових ситуаціях, стійкість, відповідальність, дисциплінованість, навички володіння технікою та знання військової справи, рекрутинг кандидатів-ветеранів з інвалідністю та підтримка таких ветеранів у пошуку та збереженні роботи, зокрема, враховуючи їхні травми та інвалідність, кроки, які роботодавці можуть підняти для морального найму ветеранів з інвалідністю, включаючи оцінку культури підприємства та підходів до найму.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку праці в Україні. Розглянуто таке: стан ринку праці в Україні у 2022 та 2023 роках, специфіка ринку праці під час війни, включаючи проблеми з нестачею кадрів та звільнення управлінців, підходи компанії до підтримки своїх співробітників у війну, у тому числі фінансова допомога, збереження заробітної плати та інші заходи, проблеми, пов'язані з нестачею фахівців на ринку праці та підходи до їх вирішення, вплив сучасних упереджень на ринок праці, зокрема за віком кандидатів та переселенців, прогнози на ринку праці для шукачів роботи та роботодавців у 2024 році.

Огляд висвітлює проблеми, пов'язані з нестачею кадрів у рітейлі України та заходи, які вживають рітейлери для вирішення цієї проблеми в умовах поточної військової ситуації. Розглянуто наступне: брак кадрів у рітейлі в Україні, особливо серед чоловіків, спричинений повномасштабним вторгненням та війною, вплив дефіциту кадрів на різні рітейл-мережі, рівень плинності кадрів у рітейлі, який у секторі оптової та роздрібної торгівлі вищий за середній по ринку, основні причини звільнення співробітників у рітейлі, включаючи звільнення з особистих обставин, переїзд в інші регіони України та інші країни, невдоволення рівнем зарплати та спонукання пов'язані з військовою ситуацією, заходи, які вживають рітейлери для залучення та утримання персоналу в умовах війни, включаючи створення внутрішніх штабів підтримки, підвищення зарплат, перекваліфікацію персоналу, та звернення до різних груп та майданчиків для розміщення вакансій, зростання зарплат у секторі рітейлу, а також збільшення оплати праці молодих спеціалістів та менеджерів. Вказано міста, де зарплати зросли найбільше.

У даному матеріалі розглядаються такі питання: дефіцит кадрів у роздрібній торгівлі України, кількість вакансій у роздрібній торгівлі та їх зростання на тлі міграції українців за кордон, які кадри не вистачає великим роздрібним мережам, статистика щодо чисельності працівників у роздрібній торгівлі та зміни, що відбулися після початку війни, причини дефіциту кадрів, включаючи міграцію, втому та стрес співробітників, фактори, пов'язані з військовою обстановкою та страхом офіційної реєстрації, дії роздрібних компаній для залучення та утримання співробітників, включаючи заходи щодо збільшення зарплат, маркетингові методи залучення кандидатів та подолання гендерних бар'єрів у наймі .

Зв'язатися з нами