В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку хмарних технологій за 2023 рік. Розглянуто наступне: рівень використання хмарних сервісів в Україні від початку повномасштабної війни, очікуваний обсяг світового ринку хмарних обчислень у 2024 році, тенденцій щодо використання можливостей хмар в Україні, частка бізнесів у світі, що користуються послугами одразу кількох хмарних провайдерів, яким компаніям потрібно переходити у хмару, п'ять переваг хмар для бізнесу.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку штучного інтелекту в Україні за лютий 2024 року. Розглянуто наступне: частка українців, які знають, що таке штучний інтелект, частка українців, що мають досвід користування можливостями штучного інтелекту, кількість користувачів сервісів створення зображень на основі штучного інтелекту за лютий 2024 року у порівнянні із квітнем 2023 року, частка українців, що не зможуть розпізнати текст, написаний програмою на основі ШІ, частка українців, що довіряють/не довіряють тексту, згенерованому штучним інтелектом, ставлення українців до ідеї називати мистецтвом те, що створює ШІ.

В матеріалі міститься інформація по ринку ERP-ринку в Україні. Розглянуто наступне: глобальні тенденції та напрямки розвитку ринку ERP в світі, ключові фактори, проблеми та виклики українського ринку ERP-систем в Україні, в чому полягає суть автоматизації бізнес-процесів, формування запитів на галузеві рішення, які враховують специфіку й особливості певної галузі, впровадження хмарних ERP-систем.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо розвитку ринку технологій та інновацій в Україні. Розглянуто: як цифровізація допомагає компанії вижити в умовах війни, розвиток цифрових технологій та інтеграція безготівкових методів оплати у роздрібній торгівлі, важливість інтеграції програмних кас та електронних чеків для підвищення надійності обслуговування клієнтів, захист довкілля через використання електронних чеків та зниження споживання паперу, заходи забезпечення незалежності енергопостачання в умовах блекауту, використання безготівкових методів оплати та їх важливість для продажу в умовах відключення електроенергії, важливість гнучкості та різноманітності рішень залежно від регіональних особливостей, розвиток блокчейн-технологій та їх інтеграція в діяльність компанії, підтримка послуги обслуговування мовою жесту та впровадження віртуальних консультацій, практичні інновації, що ґрунтуються на потребах клієнтів, розширення використання віртуальних консультацій та їх застосування в умовах кризи та відключення електроенергії.

Цей огляд представляє аналіз та дослідження використання штучного інтелекту (ІІ). У статті розглядаються такі ключові аспекти: дослідження популярності ІІ, в яких контекстах і з якою частотою використовують технології штучного інтелекту, практичні сценарії використання, які конкретні завдання та функції ІІ застосовуються на практиці користувачами, у тому числі в бізнесі та повсякденному житті, сприйняття ІІ, як оцінюють застосування штучного інтелекту, які позитивні та негативні аспекти їм приписують, перспективи використання ІІ, висновки про те, які можливості та потенціал бачать користувачі у подальшому розвитку та використанні штучного інтелекту.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо глобального ринку IoT. Розглянуто наступне: ключові пріоритетні області, результати опитування підключень до IOT на 2023 рік, етика та чесність, інформаційна безпека, рівний доступ, інші напрями, екологічна стійкість, фінансова та операційна здійсненність, сумісність та системна архітектура, ефект пандемії, короткі висновки.

Огляд містить аналітичну інформацію щодо популярних мов програмування в ІТ в Україні у 2023 році. Розглянуто: результати опитування респондентів за популярністю мов програмування, мови програмування, які найчастіше використовуються в комерційних цілях, динаміка зміни популярності мов програмування за період з 2012 по 2023 роки, галузі застосування мов програмування, особисті переваги фахівців при виборі мови програмування, а також результати опитування респондентів із вивчення додаткових мов програмування та інші супутні дані.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку заробітних плат у ІТ України. Розглянуто: основні результати опитування ІТ фахівців, частка опитаних, які відзначили, що їхня компанія звільняла співробітників протягом останнього року, частка фахівців рівня Lead+ вказали, що їхні компанії планують скорочувати фахівців у 2023 році, наявність роботи у фахівців за типами та розміром компанії, хвилювання респондентів через звільнення з компанії, думки та очікування фахівців з розвитку індустрії у 2023 році, інші результати опитування.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку ІТ в Україні. Розглянуто: частка IT-спеціалісток, які отримали підвищення в 2022 році, частка IT-спеціалісток, які отримали підвищення в Польщі, Чехії, Нідерландах, Угорщині, заробітна плата українських жінок в ІТ, найпопулярніші спеціальності для жінок в ІТ, перелік найважливіших навичок для жінок у ІТ.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку ІТ в Україні. Розглянуто наступне: нові офіси та центри розробки в Європі українських ІТ компаній, кількість компаній та ІТ роботодавців, які повідомили про запуск нових центрів розробки в Україні або за її межами з 24 лютого, кількість IT-вакансій в Україні в квітні 2022 р.,1 попит на розробник після 24 лютого 2022 р.

У матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку технологій та інновацій в Україні в 2022 році. Розглянуто: стан та тенденції розвитку українського ринку віртуальних активів, ряд важливих проектів, які сприяють перетворенню України на IT-хаб, важливі проекти індустрії, прогнози щодо кількості ІТ фахівців до 2024 року.

У звіті представлена аналітична інформація щодо популярних мов програмування в ІТ в Україні у 2022 році. Розглянуто: результати опитування респондентів з популярних мов програмування, популярні мови програмування для комерційного використання, динаміка зміни популярності мов програмування з 2012-2021 рр., сфери використання мов програмування, особисті переваги при виборі мови програмування серед фахівців, результати опитування респондентів з вивчення додаткової мови програмування, інші дані.

Звіт містить аналітичну інформацію щодо популярних мов програмування в ІТ в Україні у 2021 році. Розглянуто: результати опитування респондентів за популярністю мов програмування, мови програмування, які найчастіше використовуються в комерційних цілях, динаміка зміни популярності мов програмування за період з 2012 по 2021 роки, галузі застосування мов програмування, особисті переваги фахівців при виборі мови програмування, а також результати опитування респондентів щодо вивчення додаткових мов програмування та інші супутні дані.

У звіті наведено результати опитування фахівців галузі ІТ з популярних мов програмування в Україні на 2020 рік. Розглянуто: популярні мови програмування для комерційного використання, результати мов, якими пишуть респонденти, динаміка опитування респондентів з мов програмування з 2012-2021 рр., сфери використання популярних мов програмування, особисті переваги ІТ фахівців з мов, мови-фаворити для вивчення нових мов , додаткові мови програмування, популярні мови програмування для особистих проектів, досвід роботи респондентів, вік розробника, досвід роботи залежно від мови, перші мови програмування.

В даному огляді наведено результати дослідження репутації ІТ галузі України на грудень 2020 року. Розглянуто: поточне сприйняття IT галузі ключовими стейкхолдерами, репутаційне лідерство в галузі, репутаційні ризики та проблемні місця галузі, представленість галузі в медіа та соціальних мережах, представленість ключових гравців в медіа та соціальних мережах.

Зв'язатися з нами