В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку банків в Україні. Розглянуто наступне: фінансовий результат банківського сектору після сплати податків за 11 місяців 2023 року, загальна кількість та сума виданих українськими банками кредитів підприємцям протягом 2023 року, топ-5 банків з найкращими умовами для депозитів, загальний обсяг коштів фізичних осіб на депозитних рахунках банків, топ-5 банків з найкращими умовами споживчого кредитування, загальний портфель кредитів фізособам в банках, топ-5 банків з найкращими картковими продуктами, топ-5 банків з найкращими умовами для МСБ та корпоративного сектора, загальний портфель кредитів юрособам в банках, топ-5 найкращих онлайн-банкінгів, топ-5 банків з найкращими умовами для аграріїв, для обслуговування ІТ, банк у спецномінації "Ефективна робота з NPL".

В матеріалі міститься інформація по ринку банківських послуг у світі. Розглянуто наступне: частка споживачів, що вважають національні банки заслуговуючими довіри, частка споживачів, що вважають регіональні або місцеві банки заслуговуючими довіри, частка споживачів, що вважають вважають національні та регіональні банки прозорими чи ні для своїх клієнтів, частка клієнтів у Франції, НІмеччині, Іспанії, Китаї, США та у світі в цілому, яка оцінює свої національні банки як такі, що заслуговують довіри, вплив фінансового стану споживачів на їх оцінку прозорості банків та їх довіру до них, частка споживачів, що мають особисті ощадні рахунки та планують їх відкрити, частка споживачів, що мають певний тип пенсійного рахунку, або планують незабаром його відкрити, частка споживачів, що інвестують в криптовалюту.

У цій статті представлено аналітичну інформацію щодо ринку банківських кредитів та лізингу в Україні. Розглянуто таке: роль банківських кредитів та лізингу у розвитку виробничого сектору України, поточне становище виробничого сектора, огляд банківських кредитів для виробничого сектора, особливості банківського лізингу.

Матеріал містить аналітичну інформацію щодо перспектив розвитку ринку кредитування, чинників, що впливають на NPL, та складнощів, з якими стикаються банки в умовах поточної економічної ситуації та військових ризиків. Розглянуто наступне: статистика кредитного ринку та NPL, обсяг неплатоспроможних кредитів у банках з січня по червень, та яку частину NPL було скорочено у червні, динаміка проблемної заборгованості, причини зміни обсягу проблемної заборгованості у банківській системі, тенденції розвитку ситуації з проблемними кредитами з погляду динаміки їхнього накопичення, заходи зі зниження NPL, ефективність заходів із реструктуризації та списання NPL, прогнози щодо розвитку NPL, чинники, що впливають на ринок, складнощі кредитування і перспективи, особливості роботи з проблемними кредитами, особливості роботи з проблемними кредитами, особливості роботи з проблемними кредитами.

Матеріал містить аналітичну інформацію щодо впливу військових ризиків на банківську систему та перспектив розвитку банківської сфери в умовах війни та енергетичних труднощів в Україні. Розглянуто наступне: підготовка банків до енергетичних криз, заходи комерційних банків для забезпечення безперебійної роботи своїх відділень в умовах можливих ушкоджень енергосистеми України, кількість відділень, що підключені до мережі Power Banking, альтернативні джерела енергії, якими користуються у відділеннях банків, розвиток банківської сфери в умовах війни, прогнози щодо розвитку банківської сфери, які оптимістичні прогнози існують стосовно розвитку економіки та банківської сфери в умовах війни, зміни в умовах депозитів, кредитів та інших фінансових інструментів, які є в Україні.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку кредитування в Україні. Розглянуто: динаміка кредитування у період війни, динаміка надання банківських кредитів фізичним особам під час війни, зміни відбулися із загальним обсягом "неробочих" кредитів, причини збільшення проблемних кредитів, кількість проблемних кредитів, обставини, пов'язані з військовою агресією, мали найбільший вплив, "Кредитні канікули" та підтримка банків, зміни в економічній ситуації, що впливають на повернення кредитів, прогнози та рекомендації для позичальників, роль банків у стабілізації ситуації, фактори, що впливають на скорочення проблемних кредитів, рекомендації для позичальників в умовах війни.

У тексті розглянуто такі питання: зміна депозитних ставок у третьому кварталі, вплив зниження облікової ставки НБУ на розміри ставок за гривневими депозитами, прогнози щодо зниження ставок до вересня, тенденції на валютному депозитному ринку, ситуація з валютними депозитами, прогноз розвитку депозитного ринку в третьому кварталі, очікувана прибутковість депозитів, перспективи зміни депозитних ставок у контексті зниження облікової ставки НБУ та робить прогнози для гривневих і валютних депозитів у третьому кварталі 2023 року.

У цій публікації подано аналітичну інформацію щодо ринку депозитів в Україні. Розглянуто наступне: депозити в національній валюті, економічна кон'юнктура в Україні, тенденції на ринку вкладів, прогнозоване зростання кількості нових гривневих депозитів у четвертому кварталі, очікуваний попит на гривневі депозити, особливо в січні та листопаді, динаміка валютних депозитів, опис змін у прибутковості валютних депозитів, особливо з моменту перезапуску валютних депозитних програм у травні, максимальна прибутковість валютних депозитів у доларах і євро, ризики й безпека, перспективи розвитку ринку депозитів у різних валютах та їхні перспективи.

У цьому матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку іпотечного кредитування в Україні. Розглянуто: зниження іпотечних ставок, частка іпотечних кредитів на первинному ринку в загальному обсязі виданих іпотечних кредитів у банківській системі, спільні іпотечні програми банків і девелоперів, тенденції у виборі квартир у кредит, вподобання покупців щодо квартир на первинному ринку, включно з розміром, класом і ступенем готовності, а також вплив репутації забудовника, прогноз розвитку іпотеки, поради щодо вибору іпотечної програми.

В даному матеріалі представлено результати роботи одного з гравців банківського ринку України. Розглянуто таке: історія розвитку одного з банків ринку України, високоліквідні активи, кошти на рахунках, готівка, сума депозитів, інвестиції в ОВДП, кредитний портфель, кредити, видані юридичним особам, нерухомість, кредити, видані фізичним особам, підконтрольні компанії, інші дані.

У цій статті подано аналітичну інформацію щодо грошово-кредитної політики у 2023 році. Розглянуто наступне: фактори, які можуть стати основою зміни політики, інфляційні показники, економічний розвиток країни та зовнішні чинники, пом'якшення монетарної політики наступного року, наслідки пом'якшення на процентні ставки по кредитуванню.

У публікації представлено аналітичну інформацію щодо ринку банківських послуг в Україні. Розглянуто: частка банківських відділень готові надавати клієнтам фінансові послуги в умовах потенційного блекауту, кількість банківських відділень, які додатково оснащені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв'язку, коментар учасника ринку.

В огляді подано аналітичну інформацію за результатами опитування банків про умови банківського кредитування на 1 квартал 2023 року. Розглянуто: основні показники кредитування у 4 кв. 2022 р., очікування банків на наступні 12 місяців, попит на кредитування, умови кредитування, ризики, зміна стандартів схвалення кредитних заявок корпоративного сектора, зміна стандартів схвалення кредитних заявок домогосподарств, оцінка поточного рівня боргового навантаження, зміна ризиків банків.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо розвитку бізнесу в Україні під час війни станом на вересень 2022 року. Розглянуто: частка українського МСБ, які продають свої товари чи послуги за кордон, частка бізнесу, хто продавав свої товари раніше, частка, хто розпочав з початку війни, частка бізнесу, що планує вийти на іноземні ринки, найбільші іноземні ринки збуту для українських МСБ, пріоритетні ринки для розширення географії продажів, потенційні українські бестселери у світі.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо банківської та фінансової системи України станом на квітень 2022 року. Розглянуто: ставлення українців до банків під час війни, зміна ставлення до банків під час війни, рівень задоволення діяльністю банків, комунікація банків під час війни, топ-5 українських банків, зміни у звичайному способі оплати під час війни.

У цьому огляді наведено результати дослідження заощаджень українців з початку війни. Розглянуто: способ зберігання надходжень українців під час війни, вибір способу (депозити, крипта, валюта, гривня), частка українців, які відкладають заощадження, вплив війни на розмір заощаджень, зміна способу зберігання коштів, основний спосіб зберігання валюти, другорядний спосіб зберігання коштів, коментарі респондентів.

В даному матеріалі наведено результати дослідження рівня фінансової грамотності в Україні. Розглянуто: Індекс фінансової грамотності та його компоненти, фінансові знання, фінансову поведінку, ставлення українців до фінансових питань, фінансову інклюзію, фінансову стійкість, короткі висновки.

Зв'язатися з нами