В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку в Україні за перший квартал 2024 року. Розглянуто наступне: обсяг надходжень коштів з-за кордону в Україну за 2020-2023 рр., обсяги купівлі та продажу валюти українцями у 2023 році та березні 2024 року у порівнянні з березнем 2023 року, операції фізичних осіб з купівлі/продажу іноземної валюти за лютий 2023 - березень 2024 рр., операцій населення з готівковою валютою у відсотковому вимірі у розрізі доларів США та євро за 2021 - 1 квартал 2024 рр., питома вага операцій клієнтів банків з безготівковою іноземною у розрізі доларів США та євро за 2021 - 1 квартал 2024 рр.

В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку в Україні за квітень 2024 року. Розглянуто наступне: офіційний курс долара та євро НБУ з 15 по 19 квітня, очікування курсу з 22 по 26 квітня, основні параметри валютного ринку на 22-30 квітня, обсяги інтервенцій НБУ протягом першого та другого тижня квітня 2024 року, стан золотовалютних резервів станом на 1 квітня та їх вплив на валютний ринок.

В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку України за лютий-березень 2024 року. Розглянуто наступне: зміна офіційного курсу гривні у лютому-березні 2024 року, вплив валютної лібералізації на ринок валюти в Україні, валютні інтервенції НБУ 26.02.2024 - 22.03.24, очікування експертів на валютному ринку до кінця березня та на початку квітня.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку валюти в Україні. Розглянуто наступне: обсяг готівкової іноземної валюти, яку банки ввезли до України у січні 2024 року у порівнянні із лютим 2024 року, обсяги ввезення та вивезення в Україну готівкової іноземної валюти січень 2022-2024 рр., обсяг купленої валюти українцями у січні 2024 року, обсяг готівкової валюти поза банками у 2023 році.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку валюти в Україні. Розглянуто наступне: готівковий курс на валютному ринку протягом третьої декади січня 2024 року, сума інтервенцій Нацбанку у січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року, динаміка експорту Україною основних агропродуктів за вересень 2023 - січень 2024 рр., дефіцит зовнішньої торгівлі товарами у 2023 році, очікуваний курс в лютому 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку валюти в Україні та світі. Розглянуто наступне: найбільш недооцінені валюти світу, переоцінені валюти світу, рівень недооцінки гривні порівняно з фактичним обмінним курсом за "індексом БігМаку", фактичний курс гривні до долара курс за купівельною спроможністю.

В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку України. Розглянуто наступне: чистий продаж та купівля валюти на міжбанківському ринку з 15 по 19 січня 2024 року у порівнянні із 2-12 січням 2024 року, загальна купівля-продаж валюти за 2024 рік.

В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку України. Розглянуто наступне: офіційний курс долара, євро, злотого станом на 11 січня 2024 року від НБУ, курс долара, євро, злотого в банках на 11 січня 2024 року, курс долара, євро, злотого в обмінних пунктах на 11 січня 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку України. Розглянуто наступне: готівковий курс грн/дол, офіційний курс НБУ, можливі шляхи розвитку курсу у найближчий час, реальний ВВП у 2023 ріці, прогноз готівкового курсу на 1 квартал 2024 року, обсяг золотовалютних резервів на початок 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по валютному ринку України. Розглянуто наступне: офіційний курс гривні до долара, новий історичний мінімум, курс гривні до євро, коментар НБУ щодо причини послаблення курсу гривні.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку валюти в Україні. Розглянуто наступне: сума готівки, що перебувала в обігу в Україні за 2023 рік, кількість банкнот та їх загальна сума у готівковому обігу у 2023 році, темпи зростання готівки в обігу в 2023 році у порівнянні із 2022 роком, найбільша та найменша кількість монет та банкнот, що перебуває в обігу за номіналом, динаміка обсягів монет в обігу у 2023 році, структура готівки в обігу.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку валюти в Україні. Розглянуто наступне: обсяг ввезення готівкової валюти в Україну в жовтні та листопаді 2023, частка доларів США та євро у ввезеній готівці, поставки доларів та євро в Україну у серпні-вересні та жовтні-листопаді 2023 року, найбільші зафіксовані обсяги ввезення валюти за час повномасштабної агресії РФ, загальна сума завезеного золота, фунта стерлінгів та польських злотів, спред між курсами на готівковому і безготівковому ринках.

В матеріалі мітиться аналітична інформація по валютному ринку України. Розглянуто наступне: чиста купівля валюти населенням, продаж безготівкової валюти, відмінність між режимом керованої гнучкості обмінного курсу та режимом плаваючого курсоутворення, очікування на кінець першого кварталу 2024-го щодо курсу.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо валютного ринку України. Розглянуто: огляд думок та прогнозів щодо майбутнього курсу долара в Україні, приділяючи увагу факторам, які можуть вплинути на його динаміку, прогноз курсу долара в Україні у 2024 році, динаміка курсу долара протягом року, фактори, що впливають на курс долара, інші думки та прогнози.

У цьому матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо валютного ринку України на тижні з 4-10 грудня 2023 року. Розглянуто: динаміка курсу гривні, фактори, що впливають на цю динаміку, прогнози на майбутнє та події, які можуть вплинути на курс гривні найближчими тижнями, як змінювався курс гривні на тижні з 4 до 10 грудня, що впливало на курс гривні на тижні з 4 до 10 грудня, що чекає на курс гривні на тиждень з 11 до 17 грудня, події, що впливатимуть на гривню на тиждень з 11 до 17 грудня, що чекатиме на курс гривні до кінця грудня.

Матеріал містить аналітичну інформацію щодо валютного ринку України. Розглянуто таке: офіційні та готівкові курси долара на початку та наприкінці листопада, чинники, що впливають на зміни в курсі гривні, обсяги валютних інтервенцій Нацбанку протягом тижня, вплив валютних інтервенцій на стабільність курсу гривні, стабільність курсу гривні, прогноз курсу на майбутнє, вплив рішень парламенту на фінансовий ринок, девальваційні ризики та економічні проблеми, вплив настроїв населення на курс гривні.

У цьому огляді представлено аналітичну інформацію щодо валютного ринку в Україні. Розглянуто таке: стан та тенденції валютного ринку, фактори, що впливають на верхню та нижню межі фарватеру, в якому рухається валютний курс, зокрема, чому ціна долара не перетинає 38 грн/дол., вплив безготівкового сегмента валютного ринку на курс готівкового ринку та чому він залишається стабільним, прогнози щодо курсової стабільності у листопаді, і чому експерти вважають, що ослаблення курсу до рівня 38 грн/дол. малоймовірно ризики валютного ринку.

Матеріал згадує частку гривневих фінансових активів та детально описує структуру цих активів серед населення та бізнесу. Розглянуто: обсяг готівкової іноземної валюти, яку українці тримають на руках, а не в банках, частка фінансових активів в іноземній валюті у домашніх господарств та бізнесу в Україні, структура фінансових активів населення та бізнесу в Україні, включаючи готовність кризових ситуацій та війни, які банкноти та монети є найбільш популярними серед українців у 2023 році, загальний обсяг готівки, яку використовують громадяни для фінансових операцій.

У матеріалі представлені питання, пов'язані з використанням готівки в Україні, популярністю різних банкнот та монет, а також динамікою зміни грошової маси та валютного курсу гривні. Розглянуто таке: інформація про сумарний обсяг грошей, які використовуються українцями для проведення готівкових фінансових операцій до 1 жовтня 2023 року, популярність різних банкнот та монет серед населення України, відомості про номінали банкнот, які найбільш поширені в обігу, інформація про поступове виведення з обігу банкнот номіналами 50 гривень та 10 гривень на користь відповідних монет, динаміка зміни обсягу готівки в обігу з початку 2023 року, зменшення використання готівки населенням порівняно з аналогічним періодом у 2022 році, згадка про тенденцію до зменшення частки готівки у загальній грошовій масі та контролю Національний банк України над ситуацією на валютному ринку.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо валютного ринку України. Розглянуто:  падіння вартості гривні на міжбанківському валютному ринку після скасування фіксованого курсу, дані про поточний курс гривні, який було офіційно встановлено Національним банком, перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу та відмова від фіксованого курсу гривні, визначення офіційного курсу гривні на міжбанківському валютному ринку дії Національного банку України щодо контролю ситуації та компенсації структурного дефіциту іноземної валюти на міжбанківському ринку, збільшення продажу доларів Нацбанком після переходу до режиму керованої гнучкості курсу.

Зв'язатися з нами