В матеріалі міститься аналітичне дослідження міграції українців за кордоном станом на кінець січня 2024 року. Розглянуто наступне: кількість людей, що в'їхали/виїхали з України від початку повномасштабного вторгнення станом на кінець січня 2024 року, загальна кількість українських біженців, порівняння оцінки кількості біженців за старою і новою методологією, географічний розподіл біженців у Європі, кількість українців мають статус тимчасового захисту в країнах ЄС станом на кінець січня 2023 року, найбільші країни за кількістю прийнятих з початку повномасштабного вторгнення українців поза країнами Європи, основні варіанти продовження легального перебування українців за кордоном, структура українських біженців за статтю, віком, освітою,регіоном з відки вони виїхали, країною перебування та економічним станом, економічне становище українських біженців станом на січень 2024 року, рівень адаптації українських біженців в різних країнах, плани дорослих та малих українців щодо повернення в Україну, частка тих, хто точно планує повернутися станом на січень 2024 року порівняно із листопадом 2022 року та травнем 2023 року, групи біженців за результатами кластерного аналізу, фактори, які корелюють із бажанням українців повернутися, кількість українців, які повернуться в Україну та залишаться за кордоном залежно від сценарію, економічні та демографічні втрати від неповернення біженців, як стимулювати українських біженців повернутись до України.

В матеріалі міститься статистична інформація по міграції українців до Ірландії. Розглянуто наступне: кількість прибуттів українців до Ірландії з 04 березня 2022 року по 04 лютого 2024 року, частка прибулих з України, що мали активність в адміністративних даних після 30 листопада 2023 року, частка жінки і чоловіки у віці 20 років і старше від загальної кількості прибулих на сьогоднішній день, кількість прибулих, що були зараховані на курси підвищення кваліфікації станом на 01 лютого 2024 року, частка працевлаштованих українців, кількість прибулих з України до Ірландії на основі розподілу PPSN, станом на 04 лютого 2024 року, кількість прибулих (кумулятивно) з України на основі розподілів PPSN за статтю та віком, станом на 04 лютого 2024 року, Прибулі з України (на основі розподілів PPSN) у відсотках до фактичного населення за переписом 2022 року, станом на 04 лютого 2024 року, кількість господарів, які наразі отримують виплату за визнання проживання, та прибулих з України, які проживають у житлі, наданому цими господарями, кількість прибулих з України з заробітками від працевлаштування, по місяцях, станом на 04 лютого 2024 року, попередній рід занять прибулих з України, які відвідували заходи Intreo, станом на 04 лютого 2024 року, найвищий рівень освіти прибулих з України, які відвідали заходи Intreo, станом на 04 лютого 2024 року, сімейний стан прибулих з України (кумулятивно) у віці 18 років і старше, станом на 04 лютого 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку трудової міграції в Польщі. Розглянуто наступне: зарплата українських біженців у Польщі станом на 2023 рік у порівнянні із довоєнним станом, яку освіту здобули українці в Україні, середня заробітна плата мігрантів, які прибули до Польщі до початку війни між 2019 і 2022 та між 2022 і 2023 роками, середня чиста заробітна плата, отримана українцями у Польщі, частка працевлаштованих українців під-час та до війни, сімейний стан приїжджих мігрантів до Польщі після 24 лютого 2022 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку міграції українців в Польщі. Розглянуто наступне: ТОП-10 областей за найбільшою кількістю українців у Польщі у 2023 році та у березні-травні 2022 року, кількість офіційно працевлаштованих українців у Польщі на кінець 2023 року від усіх працюючих іноземців, розподіл за типами населених пунктів з якого прибули українці.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку міграції українців у світі. Розглянуто наступне: кількість біженців з України зафіксованих в Європі, кількість біженців з України зафіксованих поза межами Європи, загальна кількість біженців, країни, включені до Плану реагування на потреби біженців, кількість біженців з України в окремих країнах.

У звіті подано аналітичну інформацію щодо ринку міграції з України. Розглянуто таке: міграційні настрої населення, причини переїзду за кордон, ключові причини перебування за кордоном, рівень адаптації до життя в країні серед мігрантів, труднощі адаптації, наявність дітей, бажання повернутись назад серед населення, терміни та причини повернення в Україну, фактори, що впливають на рішення залишитися за кордоном, бар'єри повернення в Україну, умови повернення мігрантів, працевлаштування за кордоном, статус бізнесу, галузева трансформація, переміщення бізнесу, середньомісячні доходи бізнесу, труднощі бізнесу в організації роботи, планування бізнесу наперед, стратегія бізнесу на 2024 рік, найбільші ризики для бізнесу, очікування бізнесу від держави; інші моменти дослідження.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку міграції. Розглянуто таке: кількість іноземців, які працевлаштовані в Польщі та яка частина з них – українці, внески від іноземців, зокрема українців, впливають на систему соціального страхування та пенсійний фонд у Польщі, які міста в Польщі мають найбільшу кількість офіційно працевлаштованих іноземців відбулися в доходах пенсійного фонду Польщі і як вони пов'язані з вкладами іноземних працівників, кількість українців у системі соціального страхування Польщі і як ця кількість змінюється згодом, інші види бізнесу відкривають українські громадяни у Польщі, зокрема жінки, та яка їхня роль в економіці країни. Як Польща сприймає українських біженців, і як це впливає на ринок праці в країні, які інші країни Європи найбільше працевлаштовують українських біженців.

Цей матеріал містить інформацію про працевлаштування українських біженців у Європі. Розглянуто наступне: найбільш сприятливі країни для працевлаштування українських біженців, відсоток зайнятості біженців, порівняння серед країн Європейського союзу, професійна інтеграція, в які сфери бізнесу та галузі більш схильні наймати українських біженців, і які фактори впливають на це рішення, довгострокова інтеграція, підтримка праці , програми та послуги, які надаються українським біженцям для покращення їхніх шансів на працевлаштування, вплив на соціальну структуру, де українські біженці мають найкращі можливості для працевлаштування та які країни можуть надати найбільшу підтримку в інтеграції на ринку праці.

Огляд містить інформацію щодо виплат для українських біженців у різних країнах Європи. Розглянуто наступне: розмір виплат, які країни надають українським біженцям найвищі виплати, які критерії використовуються для визначення розміру виплат Україні, інтеграційна допомога, зміни у політиці виплат, де українські біженці можуть отримати найбільшу фінансову підтримку, а також які аспекти крім розмірів виплат слід враховувати при ухваленні рішення про вибір країни для тимчасового проживання.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку міграції українців та життя у Польщі. Розглянуто таке: способи житла українців у Польщі, частка опитаних українців у Польщі, які орендують житло власним коштом, динаміка змін, рівень заробітної плати, рівень оренди житла власним коштом, дефіцит кадрів, адаптація та мова.

В огляді представлено наступне: важливі зміни, які можуть відбутися у 2024 році для українців, які втекли до Європи через війну, умови перебування українців-біженців у Польщі, Німеччині та Естонії, попередження деяких країн про майбутні зміни у підтримці українців, скасування деяких видів підтримки для українських біженців у Польщі, включаючи вимоги до проживання та дозволу на роботу, зменшення витрат на українських біженців у Німеччині та причини цього рішення, скасування пільгового проїзду на громадському транспорті для українських біженців в Естонії та заплановані зміни у цій сфері, обґрунтування зменшення виплат та підтримки в тексті, а також думка експертів, що ніхто не виганяє українців з Європи, і чому Європа потребує мігрантів через демографічну кризу, вказівку на продовження тимчасового захисту для українців у Європейському Союзі до 2025 року та запит Міграційної служби України до інших держав не інтегрувати українських біженців.

Огляд містить питання пов'язані з правовим статусом та умовами перебування українських біженців у Європі, а також змінами у програмах допомоги та фінансовій підтримці для них. Розглянуто таке: продовження тимчасового захисту для українців у Європі до 2025 року, умови перебування українців у різних країнах світу, зменшення програм допомоги та виплат для українських біженців у Європі, можливі тенденції та зміни у виплатах для українців у країнах ЄС у 2024 році, запровадження плати за повернення українців до рідної країни у Швейцарії, розміри фінансової допомоги для українців, які вирішать повернутися на батьківщину у Швейцарії, терміни та умови добровільного повернення українців додому, фінансові можливості та адаптація українських біженців у країнах ЄС.

У матеріалі подано аналітичну інформацію щодо ринку еміграції українців. Розглянуто: масштаби еміграції українців внаслідок російської агресії та війни, очікування та наміри українських біженців щодо повернення в Україну, зміна намірів українських біженців з часом та основні причини, що впливають на ці зміни, відсоток біженців, які висловлюють бажання повернутися в Україну та ті, хто не ухвалив рішення про повернення, фактори, що впливають на наміри біженців, такі як безпека в регіоні, доступність послуг та можливості працевлаштування, відмінності у намірах між різними категоріями біженців, такими як сімейний стан та місце проживання.

В даному матеріалі представлено наступне: брак робочої сили в Німеччині та причини трудової міграції, включаючи українців, різниця у заробітній платі залежно від регіону в Німеччині, інформація про заробітні плати для різних професійних спеціальностей, таких як пекарі, маляри, м'ясники, сантехніки, механіки та працівники у металообробці, середній рівень заробітної плати у Німеччині у 2022 році, рівень заробітної плати для українських біженців, які мають право на роботу нарівні з німцями, вищі заробітні плати на керівних посадах та у медичній сфері, включаючи хірургів та анестезіологів.

В огляді представлено наступне: вакансії та заробіток у Польщі для українців без досвіду роботи та знання польської мови, зниження кількості українських біженців у Польщі та її вплив на ринок праці, покращення умов праці та життя для українських працівників у Польщі, актуальні вакансії для українців, які не вимагають досвіду роботи та знання мови, рівень заробітної плати на різних робочих позиціях та у різних сферах роботи в Польщі, інформація про сезонні роботи, де оплата проводиться погодинно, та можливості заробити для українців, тенденції зміни вимог з боку українських працівників, які стають більшими вимогливими до умов праці та оплати, подробиці про різні вакансії, таких як виробництво кондитерських виробів, сортування та пакування продукції, робота на фабриках з виробництва закусок та інших видів робіт, умови праці, оплата та додаткові бонуси для працівників у різних сферах, таких як фасування продуктів, обробка курятини та багато інших, особливості роботи на полі та заробіток у сільському господарстві.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку міграції українців у Польщі. Розглянуто: проблеми та скарги українських біженців у Польщі, житлова проблема та її вплив на рішення повернутися в Україну чи залишитись у Польщі, напруженість в українській громаді у Польщі та фактори, що викликають конфлікти серед біженців, безпеку та інциденти, пов'язані з роботою у Польщі, включаючи дискримінацію та порушення прав на робочому місці, втрата статусу PESEL UKR та пов'язаних з ним пільг, а також її наслідки для біженців, включаючи соціальні виплати та медичну допомогу, оцінка українцями свого прийому у польських громадах та почуття безпеки.

Цей текст повідомляє про середні зарплати в Чехії у другому кварталі 2023 року і про те, в яких сферах робота дозволяє найбільше заробляти. Розглянуто наступне: середня місячна зарплата в Чехії, середній дохід), фактично реальна середня зарплата, медіанна зарплата (середній дохід, який заробляє половина працівників вища, а половина нижча), найбільш високооплачувані сфери роботи у другому кварталі 2023 року, середній дохід.

Даний матеріал представляє результати опитування, в якому порівнювали Україну та Європу в кількох областях: житло, медицина, освіта та банківські послуги. Ось основні результати опитування: оцінка державних онлайн-послуг в Україні порівняно з Європою, оцінка фінансових та банківських послуг, доступність та якість надання медичних послуг в Україні, оцінка освіти та транспорту, доступність житла, відмінності в оцінках залежно від регіону проживання та тривалості перебування українців за кордоном.

Цей матеріал містить інформацію про сезонну роботу українців у Польщі. Розглянуто таке: зміна середніх виплат українцям у Польщі 2023 року порівняно з 2022-м, найпопулярніший напрям для роботи серед українців у Польщі, ТОП-10 вакансій із зазначенням середніх місячних зарплат при 6-денному робочому тижні, особливості сезонної роботи у Польщі.

Ця стаття розповідає про зміну трендів у працевлаштуванні українців у Польщі. Розглянуто наступне: переваги українців у Польщі при виборі роботи, частка опитаних українців, які вже працювали в Польщі, частка тих, хто приїжджає вперше, порівняно з показником 2018 року, кількість українців, які змінювали місце роботи всього 1-2 рази, понад три рази , та ті, які заявили, що змінили понад 5 місць роботи, час проживання опитаних, структура мігрантів до Польщі за місцем проживання, частка українців, які приїжджають на сезонні роботи, попит на висококваліфікованих робітників з України, найпопулярніші вакансії.

Зв'язатися з нами