В матеріалі міститься аналітична інформація по міграції в Україні станом на вересень 2024 року. Розглянуто наступне: кількість зареєстрованих вимушених переселенців в Україні станом на вересень 2024 року, статистика кількості та розподілення переселенців в Україні по областях, вікова характеристика переселенців.
В матеріалі міститься дослідження по мобільності мігрантів на Балканах за 2024 рік. Розглянуто наступне: найпоширеніші маршрути, якими подорожують мігранти на Західних Балканах, Топ-5 країн походження мігрантів, середній час з моменту виїзду з країни походження, кількість зареєстрованих мігрантів в органах у червні 2024 року на Західних Балканах, інформація про переміщення мігрантів на Західних Балканах, спосіб пересування на Західних Балканах, найчастіше згадувані платформи, які мігранти використовують для планування своїх подорожей, проживання на Західних Балканах, десятка найпопулярніших напрямків, найважливіші потреби поза межами приймальних пунктів, основні причини вибору країни призначення, країни походження респондентів у червні 2024 року та провінції прибуття до Туреччини.
В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку внутрішнього переміщення населення в Україні за квітень 2024 року. Розглянуто наступне: оцінка фактичної чисельності ВПО за областями переміщення, 5 основних областей походження ВПО та областей, що приймають ВПО, середня тривалість перебування поза звичним місцем проживання ВПО в Україні станом на квітень 2024 року, наміри ВПО щодо переміщення у 5 основних областях за кількістю прийнятих ВПО, основні причини переїзду до поточного місця перебування, статистика випадків повернення з-за кордону в ситуацію внутрішнього переміщення в межах України, демографічні показники, вразливості і типи населених пунктів, нагальні потреби та стратегії подолання проблем, п’ять найпоширеніших потреб із зазначенням бажаних форм надання необхідної підтримки для їх задоволення, . найнагальніші потреби ВПО у п’яти найбільших областях за кількістю прийнятих ВПО, основні стратегії подолання проблем серед ВПО.
В матеріалі міститься дослідження міграційних настроїв в серед українців в Україні та закордоном за 2024 рік. Розглянуто наступне: чи розглядають українці можливість самостійно виїхати за кордон для отримання статусу тимчасового захисту, як українці оцінюють ймовірність власного виїзду за кордон для отримання статусу тимчасового захисту загалом та в розрізі регіонів, фактори, що спонукають до виїзду з України, наскільки українці адаптувалися до життя в приймаючій країні, загальна задоволеність життям в країні перебування, наскільки ймовірно, що українці повернуться в Україну, коли українці планують повернутися в Україну, як довго, на думку українців триватимуть активні бойові дії в Україні.
В матеріалі міститься аналітична інформація по міграційних процесів в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: скільки українських біженців залишається за кордоном в ЄС, Північній Америці та в інших країнах світу на початок липня 2024 року, чим керуються українці, що залишаються за кордоном, чи покращуються на тлі вивчення мови кар’єрні перспективи й зарплатні реалії українських біженців, в яких країнах зараз найбільший попит на українську робочу силу та які зарплати пропонують, чи впливає скорочення видатків на українських біженців, створення більш жорстких для них умов перебування на бажання повернутися, що може зробити влада, щоб прискорити повернення українців, які дії має вжити уряд всередині країни, щоб заохотити співвітчизників повернутися.
В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку трудової міграції в Польщі за 2023 рік. Розглянуто наступне: кількість українських біженців в Польщі станом на 2023 рік, внесок українських біженців в польську економіку за 2023 рік, рівень працевлаштування українських біженців у Польщі порівняно із показником Німеччини, структура працевлаштування українців в Польщі за галузями, кількість відкритих громадянами України в Польщі компаній за підсумками 2023 року, витрати українців у Польщі за 2023 рік, структура витрат українців у Польщі, кількість придбаних українцями об'єктів нерухомості за 2023 рік, середня зарплата в Польщі у I кварталі 2024 року, рівень безробіття в Польщі.
В матеріалі міститься дослідження внутрішнього переміщення населення в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: оцінка присутності ВПО за областями переміщення, відсоток ВПО та осіб, що повернулися, в загальній чисельності населення України, кількість переміщених дітей у постраждалих домогосподарствах і кількість людей у домогосподарствах, що складаються виключно з ВПО, частка ВПО за статтю і віковою групою, частка ВПО за типом населеного пункту, частка ВПО, що походять із 5 основних областей походження ВПО, частка ВПО, що проживають в 5 основних приймаючих областях, потоки між 10 основними областями переміщення та областями походження, частки ВПО за макрорегіонами переміщення в період за квітень 2022 - вересень 2023 рр., частка та абсолютна кількість ВПО за макрорегіонами походження, статистика випадків повернення з-за кордону з отриманням статусу ВПО в межах України, середня тривалість перебування у статусі ВПО станом на вересень 2023 року, найгостріші потреби постраждалого населення за профілем респондентів, наміри щодо переміщення у найближчій перспективі, профіль ВПО, що мають намір інтегруватися, очікувана кількість ВПО, що інтегруються в приймаючих громадах, оцінка чисельності населення за статусом переміщення.
В матеріалі міститься аналітичне дослідження міграції українців за кордоном станом на кінець січня 2024 року. Розглянуто наступне: кількість людей, що в'їхали/виїхали з України від початку повномасштабного вторгнення станом на кінець січня 2024 року, загальна кількість українських біженців, порівняння оцінки кількості біженців за старою і новою методологією, географічний розподіл біженців у Європі, кількість українців мають статус тимчасового захисту в країнах ЄС станом на кінець січня 2023 року, найбільші країни за кількістю прийнятих з початку повномасштабного вторгнення українців поза країнами Європи, основні варіанти продовження легального перебування українців за кордоном, структура українських біженців за статтю, віком, освітою,регіоном з відки вони виїхали, країною перебування та економічним станом, економічне становище українських біженців станом на січень 2024 року, рівень адаптації українських біженців в різних країнах, плани дорослих та малих українців щодо повернення в Україну, частка тих, хто точно планує повернутися станом на січень 2024 року порівняно із листопадом 2022 року та травнем 2023 року, групи біженців за результатами кластерного аналізу, фактори, які корелюють із бажанням українців повернутися, кількість українців, які повернуться в Україну та залишаться за кордоном залежно від сценарію, економічні та демографічні втрати від неповернення біженців, як стимулювати українських біженців повернутись до України.
В матеріалі міститься статистична інформація по міграції українців до Ірландії. Розглянуто наступне: кількість прибуттів українців до Ірландії з 04 березня 2022 року по 04 лютого 2024 року, частка прибулих з України, що мали активність в адміністративних даних після 30 листопада 2023 року, частка жінки і чоловіки у віці 20 років і старше від загальної кількості прибулих на сьогоднішній день, кількість прибулих, що були зараховані на курси підвищення кваліфікації станом на 01 лютого 2024 року, частка працевлаштованих українців, кількість прибулих з України до Ірландії на основі розподілу PPSN, станом на 04 лютого 2024 року, кількість прибулих (кумулятивно) з України на основі розподілів PPSN за статтю та віком, станом на 04 лютого 2024 року, Прибулі з України (на основі розподілів PPSN) у відсотках до фактичного населення за переписом 2022 року, станом на 04 лютого 2024 року, кількість господарів, які наразі отримують виплату за визнання проживання, та прибулих з України, які проживають у житлі, наданому цими господарями, кількість прибулих з України з заробітками від працевлаштування, по місяцях, станом на 04 лютого 2024 року, попередній рід занять прибулих з України, які відвідували заходи Intreo, станом на 04 лютого 2024 року, найвищий рівень освіти прибулих з України, які відвідали заходи Intreo, станом на 04 лютого 2024 року, сімейний стан прибулих з України (кумулятивно) у віці 18 років і старше, станом на 04 лютого 2024 року.
В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку трудової міграції в Польщі. Розглянуто наступне: зарплата українських біженців у Польщі станом на 2023 рік у порівнянні із довоєнним станом, яку освіту здобули українці в Україні, середня заробітна плата мігрантів, які прибули до Польщі до початку війни між 2019 і 2022 та між 2022 і 2023 роками, середня чиста заробітна плата, отримана українцями у Польщі, частка працевлаштованих українців під-час та до війни, сімейний стан приїжджих мігрантів до Польщі після 24 лютого 2022 року.
В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку міграції українців в Польщі. Розглянуто наступне: ТОП-10 областей за найбільшою кількістю українців у Польщі у 2023 році та у березні-травні 2022 року, кількість офіційно працевлаштованих українців у Польщі на кінець 2023 року від усіх працюючих іноземців, розподіл за типами населених пунктів з якого прибули українці.
В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку міграції українців у світі. Розглянуто наступне: кількість біженців з України зафіксованих в Європі, кількість біженців з України зафіксованих поза межами Європи, загальна кількість біженців, країни, включені до Плану реагування на потреби біженців, кількість біженців з України в окремих країнах.
У звіті подано аналітичну інформацію щодо ринку міграції з України. Розглянуто таке: міграційні настрої населення, причини переїзду за кордон, ключові причини перебування за кордоном, рівень адаптації до життя в країні серед мігрантів, труднощі адаптації, наявність дітей, бажання повернутись назад серед населення, терміни та причини повернення в Україну, фактори, що впливають на рішення залишитися за кордоном, бар'єри повернення в Україну, умови повернення мігрантів, працевлаштування за кордоном, статус бізнесу, галузева трансформація, переміщення бізнесу, середньомісячні доходи бізнесу, труднощі бізнесу в організації роботи, планування бізнесу наперед, стратегія бізнесу на 2024 рік, найбільші ризики для бізнесу, очікування бізнесу від держави; інші моменти дослідження.
У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку міграції. Розглянуто таке: кількість іноземців, які працевлаштовані в Польщі та яка частина з них – українці, внески від іноземців, зокрема українців, впливають на систему соціального страхування та пенсійний фонд у Польщі, які міста в Польщі мають найбільшу кількість офіційно працевлаштованих іноземців відбулися в доходах пенсійного фонду Польщі і як вони пов'язані з вкладами іноземних працівників, кількість українців у системі соціального страхування Польщі і як ця кількість змінюється згодом, інші види бізнесу відкривають українські громадяни у Польщі, зокрема жінки, та яка їхня роль в економіці країни. Як Польща сприймає українських біженців, і як це впливає на ринок праці в країні, які інші країни Європи найбільше працевлаштовують українських біженців.
Цей матеріал містить інформацію про працевлаштування українських біженців у Європі. Розглянуто наступне: найбільш сприятливі країни для працевлаштування українських біженців, відсоток зайнятості біженців, порівняння серед країн Європейського союзу, професійна інтеграція, в які сфери бізнесу та галузі більш схильні наймати українських біженців, і які фактори впливають на це рішення, довгострокова інтеграція, підтримка праці , програми та послуги, які надаються українським біженцям для покращення їхніх шансів на працевлаштування, вплив на соціальну структуру, де українські біженці мають найкращі можливості для працевлаштування та які країни можуть надати найбільшу підтримку в інтеграції на ринку праці.
Огляд містить інформацію щодо виплат для українських біженців у різних країнах Європи. Розглянуто наступне: розмір виплат, які країни надають українським біженцям найвищі виплати, які критерії використовуються для визначення розміру виплат Україні, інтеграційна допомога, зміни у політиці виплат, де українські біженці можуть отримати найбільшу фінансову підтримку, а також які аспекти крім розмірів виплат слід враховувати при ухваленні рішення про вибір країни для тимчасового проживання.
У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку міграції українців та життя у Польщі. Розглянуто таке: способи житла українців у Польщі, частка опитаних українців у Польщі, які орендують житло власним коштом, динаміка змін, рівень заробітної плати, рівень оренди житла власним коштом, дефіцит кадрів, адаптація та мова.
В огляді представлено наступне: важливі зміни, які можуть відбутися у 2024 році для українців, які втекли до Європи через війну, умови перебування українців-біженців у Польщі, Німеччині та Естонії, попередження деяких країн про майбутні зміни у підтримці українців, скасування деяких видів підтримки для українських біженців у Польщі, включаючи вимоги до проживання та дозволу на роботу, зменшення витрат на українських біженців у Німеччині та причини цього рішення, скасування пільгового проїзду на громадському транспорті для українських біженців в Естонії та заплановані зміни у цій сфері, обґрунтування зменшення виплат та підтримки в тексті, а також думка експертів, що ніхто не виганяє українців з Європи, і чому Європа потребує мігрантів через демографічну кризу, вказівку на продовження тимчасового захисту для українців у Європейському Союзі до 2025 року та запит Міграційної служби України до інших держав не інтегрувати українських біженців.
Огляд містить питання пов'язані з правовим статусом та умовами перебування українських біженців у Європі, а також змінами у програмах допомоги та фінансовій підтримці для них. Розглянуто таке: продовження тимчасового захисту для українців у Європі до 2025 року, умови перебування українців у різних країнах світу, зменшення програм допомоги та виплат для українських біженців у Європі, можливі тенденції та зміни у виплатах для українців у країнах ЄС у 2024 році, запровадження плати за повернення українців до рідної країни у Швейцарії, розміри фінансової допомоги для українців, які вирішать повернутися на батьківщину у Швейцарії, терміни та умови добровільного повернення українців додому, фінансові можливості та адаптація українських біженців у країнах ЄС.
У матеріалі подано аналітичну інформацію щодо ринку еміграції українців. Розглянуто: масштаби еміграції українців внаслідок російської агресії та війни, очікування та наміри українських біженців щодо повернення в Україну, зміна намірів українських біженців з часом та основні причини, що впливають на ці зміни, відсоток біженців, які висловлюють бажання повернутися в Україну та ті, хто не ухвалив рішення про повернення, фактори, що впливають на наміри біженців, такі як безпека в регіоні, доступність послуг та можливості працевлаштування, відмінності у намірах між різними категоріями біженців, такими як сімейний стан та місце проживання.