У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку переробки льону України. Розглянуто: стан та основні тенденції розвитку текстильної промисловості країни, проблеми та потенціал галузі, коментарі експертів щодо його основних тенденцій, заходи щодо вирішення галузевих проблем.
В огляді представлені відомості щодо імпорту льняних тканин в Україну з Росії за підсумками травня 2017 року, а саме: динаміка імпорту лляних тканин в Україну з Росії з січня 2013 по травень 2017 р., структура російського експорту, структура експорту російських лляних тканин , питома вага України у загальній структурі експорту
У цьому огляді представлено наступне: перевага вирощування льону в Україні, світове виробництво льону в поточному маркетинговому сезоні 2015/16 МР, потенціал врожайності льону, області України, в яких знаходяться основні виробничі площі, великі оператори ринку, потенціал переробки льону в Україні, перспективи подальшого розвитку галузі.
В огляді міститься інформація щодо українського ринку льону у 2015 році. У ньому розглядається: переваги вирощування українського олійного льону, тенденції зміни виробництва олійного льону, обсяг експортного попиту країн Європейського Союзу та інших, площа посіву у 2014 році, регіони на території України, в яких вирощується льон, динаміка вирощування олійного льону в Україні з 2006 року. 2014 рік (площа, обсяг виробництва, врожайність), порівняння обсягу врожаю у 2015-2016 маркетинговому році з минулим сезоном 2014 року, частка господарств населення у структурі виробництва, попит та пропозиція на ринку олійного льону України у 2015 році.
Аналітичний огляд, представлений у зазначеній статті, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку льону у 2015 році. У ньому розглядається: обсяг експортного постачання насіння льону в липні 2015 року, його зміна у річному порівнянні, порівняння з червневим показником 2015 року, загальний обсяг експорту насіння льону з початку року, обсяг експорту цієї продукції у травні 2015 року.
Аналіз, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку льону. Розглядається наступне: обсяг посівних площ під льоном-довгунцем в Україні, темпи зниження обсягів виробництва льону-довгунцю в Україні, рентабельність виробництва насіння льону, пшениці, ячменю, кукурудзи у 2013 році, експорт насіння льону з України, основні країни-споживачі української продукції ринку льону, обсяги імпорту насіння льону до України.
Виробництво льону у поточному сезоні може становити близько 379 тис.тонн, порівняно з 423 тис.тонн у 2011/11 МР. Із загального обсягу експорту в 2011/12 сезоні близько 20 тис. тонн буде направлено до ЄС, 100 тис. тонн у США, 25 тис. тонн до Китаю, 10 тис. тонн до Японії та 15 тис. тонн до інших країн. Зниження обсягів експорту льону з Канади до ЄС пояснюється конкуренцією з українським льоном, виробництво якого цього сезону зросло в 3 рази та ціна його пропозиції нижча. Так, ціна льону з України
Найбільші посівні площі льону олійного зосереджені Канаді, Аргентині, Китаї, Індії, США, Росії. В даний час і Україна належить до великих виробників насіння льону. Основні особливості, які роблять цю культуру придатною для вирощування в Україні – це короткий вегетаційний період та посухостійкість. Основні посівні площі льону олійного зосереджені у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській областях та в АР Крим. В останні роки вирощування льону в Україні має значну динаміку зростання. Цього року льоном було засіяно 60 тис. га (проти 58,9 тис. га у сезоні-2010/11). Разом із зростанням посівних площ збільшується й урожайність льону. Якщо у 2009/10 МР урожай становив 37,33 тис. тонн за середньої врожайності 8 ц/га, то вже у 2010/11 МР урожай льону був на рівні 46,76 тис. тонн за середньої врожайності
ВАТ «Льнотекс», якого позбулося регіональне відділення ФДМУ в Житомирській області, ще в середині 90-х років займав монопольне становище на українському ринку лляних тканин і був єдиним у країні виробником брезенту. Однак через проблеми зі збутом та відсутність оборотних коштів завод накопичив борги, що призвело до порушення справи про його банкрутство у 2000 р. з ініціативи Укрсоцбанку.