У матеріалі представлені аналітичні відомості щодо ринку склотари України. Розглянуто: стан та коротка характеристика галузі, частка української склотари під пляшки на алкогольні та слабоалкогольні напої, переваги склотари, динаміка виробництва склотари для алкогольної та слабоалкогольної промисловості, зовнішньоторговельний баланс на ринку склотари для алкогольної промисловості України з 2014-2017 рр., привабливість та перспективність напрямки.

Огляд містить аналітичні відомості щодо ринку скляної тари для алкогольної промисловості України. Розглянуто: стан та тенденції ринку, динаміка структури ринку скла для алкогольної та слабоалкогольної продукції в Україні за 2014-2017 рр., динаміка виробництва алкогольної та слабоалкогольної продукції в Україні за 2014-2017 рр., динаміка зовнішньоторговельного балансу на ринку в динаміці з 2014 року , ключовий драйвер розвитку ринку склотари України.

Цей огляд містить статистичну інформацію про ринок склотари в Росії за 2011-2017рр. Розглянуто: темпи приросту ринку за роками, темп приросту скляних банок і пляшок щомісячно за підсумками 2017 року, географічну структуру виробництва по округах, а також інформацію про основних імпортерів та експортерів на ринку склотари в натуральному вираженні.

Стаття містить дані щодо ринку склотари України за підсумками перших 2 міс. 2016 року, розглядається таке: основні тенденції ринку, види склотари, галузь економіки, яка є основним споживачем склотари, фактори, що впливають на падіння ринку, динаміка ємності ринку склотари для алкогольної та слабоалкогольної продукції з 2013-2015 рр., обсяги виробництва алкоголю у звітному року.

У цьому дослідженні міститься аналітичний матеріал щодо ринку скляної тари України. Представлено: державне регулювання галузі, суть законопроекту Верховної Ради, який готується до слухання,  негативні наслідки законопроекту, частка пива, що розливається у скляну тару, щорічний обсяг розливу у скляні пляшки, структура тари у міру використання (оборотна, нова), кількість зворотної тари в обігу темп падіння виробництва хмільного напою за 9 міс. у річному порівнянні.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо українського ринку скляної тари для соків. Розглядається наступне: переваги споживачів щодо пакування для соків в Україні, зростання світових обсягів виробництва склотари, переваги скляної тари на ринку соків, українські виробники соків, які використовують склотару, провідний виробник скляної тари в Україні, потужність заводу з виробництва склотари, визнання світовою спільнотою.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо українського ринку скляної тари. Розглядається таке: ситуація на ринку, фактори, що впливають на ринок склотари, частка вітчизняної продукції на ринку склотари, співвідношення між експортом та імпортом української склотари, структура імпорту склотари в Україну, структура експортних поставок української склотари, лідери серед компаній у розрізі потужностей виробництва на ринку склотари, структура ринку упаковки для напоїв, частки найбільших операторів на ринку склотари України, оператори на ринку консервованих банок України, перспективи ринку та інше.

Цей огляд містить інформацію щодо українського ринку склотари, а саме: розглядається ситуація на ринку, класифікація склотари, структура виробництва склотари в Україні, динаміка темпів зростання обсягу виробництва склотари, динаміка виробництва склотари за видами в період з 2008 по 2012 рр., частка імпортної продукції на українському ринку склотари, динаміка експорту скляної тари з України, динаміка імпорту скляної тари в Україну, країни-постачальники склотари в Україну, географічний розподіл операторів ринку склотари, основні виробники склотари в Україні, виробничі потужності операторів ринку склотари в Україні.

Огляд містить інформацію щодо ринку скляної тари в Україні, а саме ситуація на ринку склотари України, тенденції ринку склотари, обсяг українського ринку скляної тари, основні виробники скляної тари в Україні, обсяги експорту та імпорту скляної тари, перспективи розвитку українського ринку скляної тари.

Огляд містить інформацію щодо ринку склотари в Україні, а саме: динаміка виробництва склотари в Україні, основні імпортери склотари в Україну, динаміка експорту склотари. (Огляд подано англійською мовою).

У даному огляді наведено інформацію про ринок склотари України. Розглядається таке: попит, товари, що реалізуються на ринку, обсяг ринку, кількість суб'єктів на ринку, структура ринку, обсяг експорту, обсяг імпорту, структура вітчизняного виробництва та інше.

Також відбулося зниження обсягів виробництва скляних пляшок на 7% у період січень-червень 2012 року по відношенню до 2011 року, що становило

Обсяги виробництва скляної банки за 6 місяць 2012 року становили 120,8 тис.тонн, що на 10% більше за аналогічний період 2011 р., при цьому експорт суттєво скоротився (на 29%). Також сталося зниження обсягів виробництва скляної пляшки на 7% у січні-червні 2012 року по відношенню до 2011 року та становить 1096,1 млн шт. Експорт при цьому виріс на

Ще одна з переваг стелотари в тому, що її можна використати повторно. Наприклад, компанією «САН ІнБев Україна» з серпня по жовтень 2011 р. у Києві було реалізовано пілотний проект з організації збору скляної тари з-під пива. Проект було поділено на два напрямки: перший – програма співпраці з пунктами прийому склотари, другий – з торговими закладами (кіосками та магазинами). Робота з пунктами прийому склотари передбачала встановлення червоних кошиків із написом «Для скляних пляшок» біля сміттєвих баків будинків-учасників проекту. Пляшки їх доставлялися до найближчого пункту прийому тари. А за умовами домовленостей із торговими закладами останні мали створити умови, що стимулюють умови для здачі тари, самостійно. Наприклад, за кожну здану пляшку людина отримувала винагороду, а за кожні п'ять пляшок – сувеніри. Якщо пляшку не можна повторно використовувати як оборотну склотару, проте її завжди можна утилізувати як склобой. Якщо спільними зусиллями утилізуючих компаній, склоробів та владних структур буде знайдено системний підхід до вирішення цієї проблеми – це ще серйозніше зміцнить позиції скла як пакувального матеріалу. Адже частка склобою в загальному обсязі сировини може становити

Варто зазначити, що багато років в Україні розлив молока у скляні пляшки не вироблявся – виняток становив лише молоко для дитячого харчування. Фасування молока у пляшки відновилося в нашій країні лише у 2008 р. Сьогодні в Україні повернення до розливу молока у скляну тару відбувається під гаслом створення преміум-сегменту. Наприклад, Білоцерківський молочний комбінат з дня свого заснування (2008 р.) почав випускати молочні преміум-продукти Premialle саме у скляній упаковці. У цю лінійку крім молока входять

Після кризового періоду у 2010 р. ринок стабілізувався. За першим кварталом 2011 р. виробництво пляшки в Україні зросло на 26%, серед них 27% належить Держтомельському склозаводу. На даний момент успішно застосовуються технології BB (blow-blow), PB (press and blow) та NNPB (narrow neck press and blow). Останню запровадили влітку минулого року. Технологія NNPB дозволяє зменшити вагу пляшки, не втрачаючи міцності. Це означає – скорочення витрат на транспорт, економія сировини та енергоресурсів, зручніша упаковка для кінцевого споживача. Полегшена склотара - одне з

Слід зазначити, що позитивні тенденції намічені як з внутрішнього виробництва, так і з імпорту/експорту. Виробники харчових пляшок активно продовжують експортну політику. Так, за 8 місяців цього року українськими виробниками було експортовано

В Україні значно зросли обсяги виробництва скляної баночки. Про це свідчать дані моніторингу українського ринку скляної тари, що на регулярній основі проводить Агентство індустріального маркетингу. Так, обсяги виробництва скляної банки за сім місяців 2011 р. склали 133,5 тис. т, що на 42% більше за показники аналогічного періоду 2010 р., при цьому експорт скляної банки також зріс на 21%. Дещо менше зростання демонструє виробництво скляної пляшки — за сім місяців поточного року вироблено 172,7 млн. шт., приріст порівняно з аналогічним періодом минулого року склав лише 2%. Натомість експорт скляної пляшки з України зріс на 12%.

Група компаній DCH продала ТОВ "Мерефянська скляна компанія" (МСК, Харківська обл.) фірмі Balsand B.V., підконтрольній турецькій компанії Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalariı A.Ş. (Sisecam). Сума операції склала близько 32 млн. євро. Цікаво, що рік тому Антимонопольний комітет дав дозвіл компанії DCH, що входить до групи компаній, «Девелопмент констракшн холдинг» (Київ) придбати контроль над мерефянським підприємством.

Наразі на скляному ринку встановилася певна стабільність – відносно стабільний курс валют, стабільний перелік компаній, що працюють на ринку. Проте проблеми залишилися незмінними – необхідність проведення модернізації заводу, подорожчання сировини та комплектуючих. Скляні компанії прорахували, що лише підвищення цін на 15-20% дасть можливість стабільно працювати та розвиватися. За такого коригування цін рівень прибутковості у скляній галузі становитиме 5-7% залежно від рівня технологічності та валютного навантаження на підприємство. Згідно з опитуванням скляних заводів, проведеним Агентством Індустріального Маркетингу, сьогодні рівень цін на скляну пляшку для ЛВІ та САН не дозволяє розлученням розвиватися. 72% респондентів вважають, що ціни лише дозволяють стабільно існувати, 28% респондентів упевнені – ціни ведуть до збитків.

Зв'язатися з нами