В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку продовольчих товарів в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: середня ціна яєць станом на травень 2024 року порівняно із 2023 роком, обсяг виробництва яєць за січень-квітень 2024 року порівняно із аналогічним періодом 2023 року, ціни на свинину, яловичину та курятину за травень 2024 року порівняно із 2023 роком, ціни на овочі та фрукти.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку продуктового ритейлу в Україні. Розглянуто наступне: топ-25 компаній на ринку роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами в Україні за перший квартал 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку продуктового ритейлу в Україні. Розглянуто наступне: скільки магазинів налічує мережа одного з операторів ринку продуктово ритейлу станом на березень 2024 року та скільки їх було до лютого 2022 року, яка частка українських виробників серед постачальників до мереж продуктового ритейлу в 2024 році порівняно із 2023 роком, як відбувається процес пошуку виробників для виробництва власних торгових марок (ВТМ), частка молочних та сирних продуктів, безалкогольних напоїв, кондитерських виробів, кави та чаю від усього обороту ВТМ, продажі власних торгових марок у грудні 2023 року порівняно із груднем 2022 року, показники власного виробництва у 2023 році порівняно із 2022 роком, найбільші виклики в роботі оператора ринку навесні 2024 року, як змінилися загальні споживчі тренди протягом 2023 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація стосовно вартості продуктового кошику навесні 2024. Розглянуто наступне: вартість картоплі станом на початок 2024 року, основні причини здорожчання картоплі, ціни на картоплю на гуртових ринках на початку березня у порівнянні із березнем 2023 року, ціни на моркву у березні на українському ринку у порівнянні із березнем 2023 року, середня ціна в супермаркетах на моркву у 2024 році порівняно із 2023 роком, ціни на цибулю, буряк та капусту у березні 2024 року на українському ринку у порівнянні із березнем 2023 року, вартість яєць та молока у березні 2024 року у порівнянні з показниками минулого року, фактори впливу на ціну на різні продукти, ціни на свинину, курятину та яловичину у березні 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку продовольчого ритейлу в Україні. Розглянуто наступне: головний фактор впливу на український ринок FMCG, динаміка попиту на продукцію FMCG за час війни за період вересень-серпень 2022-2023 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2020-2021 року, найбільш популярні категорії товарів, зростання та падіння за окремими позиціями товарів в різних гравців ринку, основні тренди для покупця товарів категорії FMCG, тренди і прогнози на 2024 рік, середня частота походів в магазин за запланованим асортиментом товарів в 2022 та 2023 році, тренд на здорове харчування, кількість одиниць обліку товарних позицій (SKU), що представлені в різних торгівельних форматах, продажі в категорії private label cтаном на серпень 2023 року, частка таких брендів cтаном на серпень 2023 року, тренди на 2024 рік.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку продуктового ритейлу в Україні. Розглянуто наступне: частка продовольчого ритейлу на ринку вітчизняного ритейлу у жовтні 2023 року, відновлення галузі за 20 місяців війни, концентрація продовольчого ритейлу за кількістю торгових точок по областям Укарїни, найбільші гравці продуктового ритейлу в Україні, релокація та відкриття нових торгових точок продуктового ритейлу в Україні, формат магазинів біля дому в Україні, вартість середнього чеку, кількість покупців, впровадження нових технологій.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку рітейлу під СТМ в Україні. Розглянуто: обсяг продажу товарів під власними брендами, аналіз ринку роздрібної торгівлі в Україні у 2023 році, повернення обсягів продажів товарів під власними торговими марками до довоєнних показників, лідерство України у споживанні товарів власних брендів, позиціонування України як одного зі світових лідерів щодо споживання товарів власних брендів, збільшення частки продажів таких брендів на ринку, частина продажу товарів власних брендів на ринку, вплив продажу товарів під СТМ на продовольчий ритейл, причини зростання сегменту private label.

У матеріалі представлений огляд продажу та аналіз популярності продуктів в осінньому періоді 2023 року в мережі магазинів, а також охоплює різні категорії товарів та купівельні уподобання. Розглянуто наступне: огляд продажів у мережі в осінній період 2023 року, аналіз онлайн-продажів у мережі, топ-продукти на замовлення осені 2023 року, перелік п'ятірки найбільш затребуваних товарів на замовлення клієнтів, рейтинг популярних товарів, включаючи курячі яйця, сегментація продуктів в осінніх замовленнях, переваги в замовленнях газованих напоїв, популярні алкогольні напої, зокрема, пиво, популярні продукти в різних категоріях, товари для зміцнення здоров'я восени, топ-позиції у замовленнях м'яса, зокрема, курки, покупки продуктів для домашніх тварин, включаючи корми для кішок, обсяг продажів продуктового асортименту, популярні дні та час покупок, тренди у продуктовому шопінгу восени 2023 року.

У звіті подано аналітичну інформацію щодо ринку продовольчого ритейлу Європи. Розглянуто таке: стан продовольчого ринку Європи у 2023 році, життя з невизначеністю та реагування на неї, ключові тенденції в майбутньому, загальні наслідки для бакалійних магазинів, інтерв'ю з керівниками галузевих компаній, ключові показники ефективності продовольчого ринку.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку продовольчого рітейлу в Європі. Розглянуто наступне: основні тенденції продуктового рітейлу в Європі у 2023 році, відновлення європейського продуктового рітейлу після високої інфляції та зниження обсягів продажів у 2022 році, поступова нормалізація цін та обсягів продажів, що супроводжується пошуком більш доступних товарів, збільшення частки СТМ (власних торгових марок) та дискаунтерів, зростання частки СТМ та дискаунтерів внаслідок зростання цін на продукти та прагнення споживачів економити, збільшення задоволеності споживачів від СТМ та дискаунтерів, що тягне за собою виклики для супермаркетів, тиск на маржу та збільшення витрат, прогнози щодо збільшення необхідних інвестицій для стимулювання сталого розвитку , цифровізації, покращення ІТ та автоматизації, вимоги та плани споживачів у 2023 році, потреба споживачів в економії на продуктах та захоплення більш доступними товарами, зростання інтересу до власних торгових марок та дискаунтерів, а також зниження інтересу до преміальних, здорових та екологічних продуктів, виклики для продуктових рітейлерів у найближчі роки.

У цій статті представлені місячні огляди різних продуктових категорій та асортименту онлайн-супермаркету, а також надання знижкових промокодів для обраної категорії товарів. Розглянуто: різноманітність продуктів, представлених в одному з продовольчих ритейлерів, основні продуктові категорії, країни, що імпортують продукти в магазин.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку продовольчого рітейлу в Україні. Розглянуто: Топ-10 українських продуктових магазинів за кількістю магазинів та темпами їх відкриття у 2023 році, аналіз FMCG-операторів в Україні та їх активність у відкритті нових магазинів, навіть в умовах війни, регіони, які стали пріоритетними для роздрібних продуктових мереж, зміни у позиціях продуктових магазинів у першій десятці за результатами першої половини 2023 року, аналіз локальних рітейлерів та географічного розподілу нових магазинів у зв'язку з військовою ситуацією та евакуацією населення, розподіл відкриття нових магазинів по регіонах, темпи розвитку великих та локальних продуктових мереж в умовах сучасних запитів споживачів та особливостей ринку.

У цьому огляді наведено аналітичну інформацію щодо розвитку власних торгових марок в Україні. Розглянуто таке: роль торгових марок Private Label (ВЛАСНІ ТОРГОВІ МАРКИ) в українському рітейлі, українські компанії та мережі, що активно розвивають товари під власними торговими марками, різноманітність категорій товарів, представлених під СТМ, включаючи продукти харчування, товари для дому, косметику, будматеріал інші, зростання популярності Private Label товарів в Україні, у тому числі в період військових дій та економічних труднощів, переваги та вигоди для компаній, що просувають товари під власними торговими марками, включаючи економію на рекламі, адаптацію до ринкових змін та ін.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо розвитку власних торгових марок на продовольчому ринку Європи. Розглянуто таке: зростання частини СТМ (Private Label) у продовольчих та інших категоріях товарів у Європі, з урахуванням різних країн, різниця у зростанні СТМ у різних країнах, таких як Чехія, Угорщина, Австрія, Греція та інші, загальний тренд зростання частки СТМ на ринку продуктів у Європі, зі згадуванням зарубіжних країн та їх особливостей, аналіз зростання СТМ у різних категоріях товарів, таких як продукти харчування, товари для дому та догляду, алкогольні напої, із згадкою країн та регіонів, де спостерігається найбільше зростання, порівняння зростання СТМ у останні 5 років зі зростанням на початку 2000-х років розгляд факторів, що впливають на зростання СТМ, таких як динамічне збільшення дискаунтерів, підвищення цін та інші, аналіз ринків СТМ в різних країнах, таких як Німеччина, Великобританія, Франція, Україна та інші, зі згадуванням стабільних лідерів ринку та динаміки зростання, обговорення популярності СТМ серед українських споживачів та впливу фінансового стану на вибір між СТМ та брендовими товарами, фактори, що сприяють збільшенню частки СТМ на ринку, включаючи ціни, якість продуктів, відсутність суттєвої різниці як між СТМ та брендами, та комунікацію зі споживачами, вплив цінової різниці між СТМ та брендовими товарами на вибір споживачів та успішність СТМ у різних категоріях товарів.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо роботи ринку продажу товарів у магазинах на заправках України. Розглянуто: коментар представника ринку про популярність магазинів на заправках, причини популярності, категорії найбільш популярних товарів, думка представника компанії про секрети успіху компанії.

У цьому огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку продовольчого рітейлу в Україні за підсумками 1 півріччя 2023 року. Розглянуто: динаміка працюючих та закритих магазинів у сегменті food-рітейлу в Україні за 16 місяців війни, щомісячна динаміка працюючих та закритих об'єктів food-ритейлу з березня 2022-червень 2023 р., порівняння з кількістю об'єктів до війни, частка непрацюючих магазинів за 16 війни загалом.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку продовольчого рітейлу в Україні. Розглянуто: ключові тренди, що склалися на початку другого військового року, рітейлери з найкращою динамікою відкриттів, топ-10 продовольчих торгових операторів України за кількістю магазинів, топ-5 FMCG рітейлерів в Україні за кількістю відкритих точок за січень-березень 2023 р., регіони, в яких відкривали магазини у січні-березні 2023 року.

Зв'язатися з нами