У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку компресорів у світі за підсумками 2019 року. Розглянуто: стан та тенденції розвитку ринку компресорів у світі в цілому та в розрізі регіонів, ключові тренди розвитку ринку, фактори, що стримують розвиток ринку компресорів.

У цій статті представлено аналітичний матеріал щодо ринку насосного обладнання України, розглядається таке: товарна структура ринку за видами насосів, частка України у зовнішньому імпорті ЄС у 2014 р., структура українського експорту насосів  в географічному розрізі за 2014 р., зміна обсягів поставок насосів за країн за 2010-2014 рр., інші тенденції ринку.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку насосного обладнання. Розглядається таке: тенденції на ринку насосного обладнання в Україні, споживчий попит на ринку насосного обладнання в Україні, основні споживачі насосного обладнання в Україні, цінова сегментація насосів на українському ринку.

Держстат малює зовсім райдужну картину: у 2010 р. споживання насосів та насосного обладнання в Україні збільшилося, порівняно з 2009 р., майже вдвічі, а за січень — травень 2011 р., порівняно з аналогічним періодом 2010 р., — у півтора рази. Оператори ринку пояснюють різницю між офіційними даними та власними оцінками сумлінністю митників, які взялися за “сірий” імпорт та протидіють контрабанді. Своїм зростанням ринок переважно зобов'язаний імпортної продукції. За даними Держстату, у 2010 р. порівняно з 2009 р. приріст імпорту склав 108,5%, причому близько 80% займає дешева китайська продукція. Тільки на окремих субринках вітчизняні виробники надають гідну конкуренцію закордонним гравцям. Зокрема, у сегменті побутових поливних насосів більше половини ринку займає

Сучасні матеріали та технології дозволяють кожному власнику заміської нерухомості, створити повноцінне автономне водопостачання. Відомо, що автономна система водопостачання може бути реалізована за допомогою різних варіантів водозабірної споруди, у тому числі подачі води за допомогою автоматичної гідропневматичної установки з розташованого поруч | водоймища. Крім цього вона може бути реалізована: спорудою колодязя, що складається з трубчастої шахти, що фільтрує, діаметром не менше 50 см і глибиною до 10 м, автоматичної гідропневматичної установки і системою контролю рівня води в колодязі.

Привабливість ринку СНД очевидна. Так, за даними експертів, у 2008 р. виробники насосів різної спрямованості заробили на ринку СНД не менше $1 млрд. З них $100 млн. припало на насоси загальнопромислового значення (вакуумні, шахтні, хімічні, для потреб харчопрому та комунального сектора тощо) .). Ринок насосів під потреби атомної енергетики ще цікавіший. Відомо, що на період з 2009-го по 2015 рік на будівництво АЕС у світі буде витрачено $370 млрд. З цієї суми $20-23 млрд. припаде на закупівлю насосних агрегатів.

Виробництво насосів для промисловості та атомної енергетики залишається одним із прибуткових напрямків. Гравці ринку пов'язують це з виконанням російських інвестпрограм у галузі енергетики, а також з покращенням ситуації на основних сировинних ринках. Цього року ми очікуємо, що прибуток підприємства зросте практично вдвічі порівняно з минулим, розповідає генеральний директор ЗАТ «НВО «Гідромаш». За розрахунками його планового відділу, реалізація насосів принесе компанії цього року не менше 111 млн. грн. доходу порівняно з торішніми 63,8 млн. грн.

Великий вплив має і рекламна підтримка. Дуже часто виявляється, що насос розкрученого виробника, виготовлений у Східній Європі та укомплектований китайським двигуном, виявляється на 10-20% дорожчим, ніж насос такої конструкції, але випущений менш відомим виробником у Західній Європі. Щодо змін цін на ринку, то практично всі імпортні насоси дорожчають щороку на 10-20%. Фахівці стверджують, що ринок у сегменті насосного обладнання для інженерних мереж зростає, проте щодо показників – погляди відрізняються. Протягом останніх 10 років спостерігається стабільне збільшення обсягу проданих відцентрових насосів європейського виробництва в середньому на 20-40 %. Пояснюється це збільшенням західних інвестицій в Україну, оновленням застарілого радянського обладнання на багатьох підприємствах для модернізації технологій та зменшенням витратності продукції.

Китайські та російські імпортери продовжують витісняти вітчизняних виробників водяних відцентрових насосів. Останні шукають нові ринки. 2007 р. для українського ринку відцентрових насосів пройшов під знаком експансії китайської та російської продукції. За даними Держкомстату, у 2007 р., порівняно з 2006 р., приріст обсягів імпорту з Китаю та Росії збільшився на 76,7% та 63,2% відповідно. У результаті в структурі імпорту частка товару, завезеного з Китаю, зросла з 29,5% до 43%, зазначимо, що експерти вважають ці показники дещо заниженими, оскільки на ринок надходить багато контрабандної продукції, а частка Росії - з 4,5% до 6 1%.

Документом передбачається реалізувати цілий комплекс заходів щодо поліпшення забезпечення населення питною водою нормативної якості. Відомо, що питне водопостачання України на 80% забезпечується за рахунок поверхневих вод. Проте наша держава має значні ресурси та підземні води, на базі яких може бути організоване питне водопостачання. Обсяг оцінених прогнозних ресурсів підземних вод становить 61 млн. 689,2 тис. м3 на добу, їх 15 млн. 883,57 тис. м3 на добу - експлуатаційні запаси.

Шляхів проникнення води у підземні приміщення кілька. По-перше, якщо фундамент виконаний монолітним способом з великим інтервалом часу при пошаровій заливці та між залитими шарами існують частинки ґрунту або будівельного сміття, що перешкоджають зчеплюваності бетонних шарів, то основними місцями проникнення води можуть бути холодні шви. Вода може проникати також через міжблокові шви, якщо фундамент виконаний з блоків. Поряд з цими факторами причиною постійного надходження води та вологи до стін часто може бути капілярний підсмоктування, що виникає через відмову гідроізоляційного покриття, тимчасової або постійної наявності ґрунтових вод внаслідок опадів або аварій на трубопроводах подачі або відведення води. При цьому в результаті досить потужного механізму спільної дії гідростатичного та осмотичного тисків і сил поверхневого натягу вода, що проникла в пори і капіляри, може підніматися на висоту 2,5-3 м від рівня контакту з водонасиченим шарів грунту. Все це призводить до просочування та насичення стін водою. Особливо від цього псуються стіни підвалів та цокольні поверхи, виконані з цегли або пористого каменю.

Теплові насоси сьогодні лише починають входити до практики. Про них мало що знають навіть будівельники, а на більшості підприємств взагалі про них не чули. Тим часом використання теплових насосів у системах опалення дозволяє заощаджувати енергію на обігрів приміщень та кондиціювання, витягуючи її з навколишнього середовища. Самі собою теплові насоси можуть виявитися неекономічними - ефективність їх залежить від грамотного поєднання з іншими системами опалення, що використовують газ, нафтопродукти або електрику. Можливо зараз ваше підприємство обігрівається саме такою системою. В цьому випадку, доповнивши її тепловим насосом, ви зможете надати їй більшої гнучкості і при цьому значно заощадити.

Думки операторів ринку в оцінці перспектив "онасосевания" України іноді розходяться, а іноді й діаметрально протилежні. Насамперед це стосується появи на ринку нових "імен". Одна частина операторів вважає, що в найближчому майбутньому, зі зростанням обсягів будівництва, збільшуватиметься і кількість торгових марок, що пропонуються. Наприклад, лише Італії нині налічується кілька сотень виробників подібного устаткування різного рівня, причому великих виробників набереться близько сотні. Тому поява нових італійських марок – процес неминучий.

Значною мірою вигляд українського ринку насосів визначає нове будівництво, обсяги якого, як стверджує вітчизняна статистика, рік у рік неухильно зростають. Ринок насосів, за словами директора з розвитку компанії "Заєк Україна", щороку зростає на 15-20%. Проте, керівник регіональних продажів компанії "Віло Україна", в оцінці темпів збільшення обсягів ринку оптимістичніший. Він вважає, що торік зростання ринку насосів склало приблизно 30%. Причому цього показника, за його словами, досягнуто навіть незважаючи на те, що внаслідок політично катаклізмів льоток минулого року сезонне зростання попиту почалося з деяким запізненням.

Інтенсивність поставок помп із Піднебесної не могла не позначитися на постачання інших операторів. Зокрема, загальмувалися обсяги продажів вітчизняних виробників помп, які з небажанням це визнають. А офіційна статистика свідчить, що за підсумками першого півріччя 2007 р., порівняно з аналогічним періодом 2006 р., обсяги виробництва скоротилися майже на 3%, а обсяги експорту збільшилися на 58%, тоді як обсяги імпорту збільшуються на 25-40%. рік. Постачальники європейської продукції успіхів китайських імпортерів намагаються не визнавати, вказуючи на те, що китайське та європейське обладнання знаходиться в різних цінових сегментах ринку.

Теплові насоси сьогодні лише починають входити до практики. Про них мало що знають навіть будівельники, а на більшості підприємств взагалі про них не чули. Тим часом використання теплових насосів у системах опалення дозволяє заощаджувати енергію на обігрів приміщень та кондиціювання, витягуючи її з навколишнього середовища. Самі собою теплові насоси можуть виявитися неекономічними - ефективність їх залежить від грамотного поєднання з іншими системами опалення, що використовують газ, нафтопродукти або електрику. Можливо зараз ваше підприємство обігрівається саме такою системою. В цьому випадку, доповнивши її тепловим насосом, ви зможете надати їй більшої гнучкості і при цьому значно заощадити.

Обсяги вітчизняного виробництва компресорної техніки недостатні для насичення ринку. У промисловості широко використовуються техніка, за допомогою якої одержують стиснене повітря — різні компресорні установки. Сфера їх застосування досить велика — компресори використовують на будівництві, при буровибухових роботах, у шахтах, при видобутку нафти і газу, для піскоструминних робіт, фарбування, швидкісного прокладання оптико-волоконних ліній зв'язку. Тому й компресорна техніка відрізняється різноманіттям.

Більший попит простежується на домашній та побутовий холод, але вистачає замовників і серед виробників та заготівельників, м'ясокомбінатів, холодокомбінатів. Щоправда, більше холодильного обладнання потребує східна та центральна Україна, де краще розвивається промисловість. Виробництво укомплектовується більш якісними компрессорами, холодильними агрегатами, пультами. Керівників цікавити комплексний підхід, аби «холодильні» спеціалісти приїхали, заміряли приміщення, зробили розрахунок холодильної системи, привезли її, змонтували, запустили та взяли на обслуговування. У супермаркетах оператор може спокійно стежити за всім обладнанням на моніторі, управління повністю автоматизоване.

За 2005 р. обсяги імпорту китайських водяних насосів збільшились у 16 разів. Серед постраждалих – постачальники української та італійської продукції.

За 2005 р. обсяги імпорту китайських водяних насосів збільшились у 16 разів. Серед постраждалих – постачальники української та італійської продукції. Останні кілька років український ринок водяних насосів переживає поновлення. Все популярнішими стають відцентрові насоси. За даними операторів, їх продаж вдвічі перевищує продаж побратимів - вібраційних насосів. Напевно, тому основна боротьба за споживача йде саме у сегменті відцентрових помп.

Зв'язатися з нами