У звіті подано аналітичну інформацію щодо ринку дизель-генераторів в Україні в 2022 році. Розглянуто: стан та тенденції ринку, основні підсумки ринку дизель-генераторів в Україні за підсумками 2021 року, динаміка глобальних продажів дизель-генераторів, структура українського ринку ДДУ у 2021 році, склад українського ринку ДДУ, структура українського ринку ДДУ 2021 за оцінками експертів, розподіл кількості ДДУ потужністю 32–250 кВА/250–550 кВА/понад 550 кВА поставлених у 2021 році на український ринок, співвідношення шляхів поставок ДДУ на ринок України у 2021 році, основні постачальники, думка експертів ринку, розподіл марок ДВ потужностям, двигуни, які використовують основні виробники ДДУ, структура продажів ДГУ за потужностями у 2021 році за сферами діяльності, структура продажів ДДУ потужністю від 250 кВА. щодо сфер діяльності замовників у 2017-2021 роках, короткі висновки.

У статті представлена аналітична інформація щодо ринку генераторів для приватного будинку. Розглянуто: стан та тренди ринку генераторів для частого будинку, статистика продажів генераторів на 10-12 кВт за брендами, плюси та мінуси інверторних генераторів, представлених на ринку, порівняння характеристик представлених інверторних генераторів.

У статті представлено рейтинг найкращих інверторних генераторів в Україні у 2020 році. Розглянуто: стан та тенденції ринку, статистика продажів інверторних генераторів в Україні за брендами, плюси та мінуси інверторних генераторів, представлених на ринку, порівняння характеристик представлених інверторних генераторів.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку газових генераторів в Україні за підсумками 2020 року. Розглянуто: топ найкращих моделей газових генераторів у 2020 році, статистика продажів генераторів за брендами, плюси та мінуси представлених на ринку газових генераторів, порівняння характеристик представлених газогенераторів.

У публікації представлено аналітичну інформацію щодо ринку дизель-генераторів в Україні. Розглянуто: стан та тенденції ринку ДДУ в Україні та світі, структура українського ринку ДДУ у 2020 році, перспективи ринку, вплив карантину на ринок дизель-генераторів, структура українського ринку ДДУ 2020 року за оцінками експертів, розподіл кількості ДДУ за потужностями, поставлених у 2020 року на український ринок, провідні оператори ринку, попит на ринку, розподіл марок двигунів, які використовуються в ДГУ за потужностями, двигуни, що використовуються основними виробниками ДДУ, структура застосування ДДУ за галузями та потужністю, структура поставок ДГУ за сферами діяльності з 2016-2020 рр., короткі висновки.

В огляді представлена аналітична інформація щодо ринку дизель-генераторів в Україні в 2018 році. Розглянуто: стан та тенденції українського ринку ДДУ, гравці ринку, тренди світового ринку дизель-генераторів, категорії генераторів за потужностями, коментарі учасників ринку, статистика поставок ДДУ за категоріями замовників, нововведення ринку у 2018 році, короткі висновки.

В огляді міститься інформація щодо ситуації на українському ринку ДБЖ на початок 2015 року. А саме: темп скорочення продажів на даному ринку за підсумком 2014 року, ситуація на даному ринку, фактори, що впливають на купівлю ДБЖ, основні гравці ринку ДБЖ за підсумками 2014-початок 2015 рр., багатовендорні дистриб'ютори українського ринку ДБЖ, структура ринку ДБЖ по видам продукції за підсумком 2014 року, обсяг українського ринку ДБЖ за підсумком 2014 року, короткі прогнози розвитку ринку на 2015 рік.

Дослідження містить інформацію щодо ситуації на українському ринку ДДУ 2014 року. Представлено: обсяги продажів на ринку, що розглядається в 2014 році, структура ринку ДДУ по виробниках, структура інсталяцій ДДУ в різних галузях економіки станом на 2014 рік, думки експертів за підсумками 2014 року, основні оператори ринку, структура продажів ДДУ, придбаних для потреб АТО в загальну структуру продажів.

Цей огляд містить інформацію щодо ринку обладнання для біоенергетики України. Представлено таке: коефіцієнт виходу енергії для різних енергоустановок (установки на деревній біомасі, установки на соломі, біогазові установки, установки з виробництва моторних біопалив, установки з використанням викопних палив), коефіцієнт виходу енергії EYCNR для технологій прямого спалювання та газифікації біомаси, залежність коефіцієнта енергії для ТЕС 25 МВте на соломі від врожайності сільськогосподарських культур, характеристики досліджуваних варіантів виробництва електроенергії з біогазу, характеристики біогазових установок, що працюють на різних видах сировини, енергетична ефективність технологій виробництва біоетанолу, питомі викиди парникових газів для різних технологій виробництва енергії з біомаси, вплив відстані транспортування на енергетичні та екологічні показники біоенергетичних технологій та багато іншого.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку енергетичного обладнання. Розглядається таке: державне регулювання галузі, знос обладнання в тепловій енергетиці, знос електромереж, розмір перехресного субсидування.

Огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вітроенергетичного обладнання. Розглядається наступне: тенденції розвитку на ринку, місце України в рейтингу привабливості країн з точки зору відновлюваних енергоресурсів, встановлена ​​потужність вітроенергетики України в 2011 році, ВЕС, приєднані до енергомережі в рамках Комплексної програми (100% державної власності), нові ВЕС, введені в експлуатацію у 2011 році (100% приватний капітал), державне регулювання галузі, існуючі бар'єри на ринку вітроенергетики України, нові вітроенергетичні проекти, процедури реалізації проектів, вітроенергетичні проекти, заплановані до реалізації на 2012-2013 рр., лідери на ринку вітроенергетики України.

В результаті аналізу вдалося, зокрема, з'ясувати, що якщо середня цифра зростання ринку порівняно з 2010 роком склала 9%, то, скажімо, однофазні ДДУ малої потужності (в т.ч. для побутового застосування) показали збільшення на 15-20 %, досягаючи максимальних значень систем потужністю 5-20 кВА. Середній сегмент зріс на 8-10%, старший - додав 5-7% порівняно з 2010 роком. Зазначимо, що йдеться лише про фінансові показники, кількісні оцінки продажів у цьому дослідженні відсутні. Загальний обсяг українського ринку ДДУ, за нашими оцінками, отриманими вищевикладеним чином, становить $36 млн. Значний вплив на зростання ринку ДДУ у 2011 році надали процеси, пов'язані з підготовкою до Євро-2012 (це, перш за все, рішення середньої та високої потужності ). Проте вже в другій половині року це джерело проектів практично вичерпалося. Також деяке пожвавлення внесли проекти для великих та середніх за розміром ЦОД, введених в експлуатацію у 2011 році. Були відзначені проекти у сфері

Найбільший обсяг проектів цього типу передбачається реалізувати в Донецькій області (сумарний прогнозований обсяг фінансування – 77,5 млн. дол. США), Дніпропетровській області (58,8 млн. дол. США), Харківській області (48,5 млн. дол. США) ), а також м. Києві (48,1 млн. дол. США). Нагадаємо, найбільш ємним сегментом українського ринку електрогенеруючого обладнання для малої енергетики є дизель-генераторні установки. На даний сегмент припадає близько

Енергомашспецсталь” (Краматорськ, Донецька область) планує найближчим часом вийти на перспективний ринок обладнання для вітроенергетики. Спільно з німецькою Fuhrlander, що спеціалізується на виготовленні обладнання для вітроелектростанцій (ВЕС), краматорське підприємство розраховує освоїти сотні мільйонів євро на бажання власників енергокомпаній заробити на зеленому тарифі.

Енергетичне машинобудування в усьому світі постраждало від кризи значно менше за інші галузі з низки причин, основна з яких – тривалий виробничий цикл. Підприємства встигли набрати портфель замовлень ще на початок економічної рецесії. А вартість бареля нафти, що перевищила влітку психологічний рубіж $70, не дає передумов для зменшення замовлень енергомашу.

Вітчизняні домовласники про економію енергоресурсів поки що замислюються мало через найнижчі ціни на електрику та газ в Україні в порівнянні з усією Європою та СНД. Однак такими низькими енерготарифи залишатимуться недовго, і нашому населенню незабаром доведеться озброюватися енергозберігаючим обладнанням за корпоративним сектором. За словами члена правління компанії Bosch Thermotechnology, у концерні розглядають Україну як один із найпривабливіших ринків у Східній Європі як для збуту продукції, так і для інвестування. Ринок України для нас є одним із найпріоритетніших ринків у Східній Європі. Це другий за величиною ринок після Росії. І ми бачимо великі перспективи для розвитку у вашому регіоні, незважаючи на те, що поточна економічна ситуація поки не говорить про це.

Проте українські ЛЕП швидше за все залишаться висіти в повітрі. У затвердженій Кабміном у 2006 році Енергетичній стратегії України передбачено, що загальна сума інвестицій у розвиток магістральних, міждержавних та розподільчих електромереж та трансформаторних підстанцій має становити 82,9 млрд гривень до 2030 року. Кілька років тому це був еквівалент 16,5 млрд доларів, сьогодні значно менше. Крім того, більшість існуючих ліній зносилося, часто їх просто не вистачає. Особливо ця проблема стосується атомних електростанцій, які не можуть видати до системи передбачену їх обладнанням потужність. При цьому деякі регіони та майже всі міста-мільйонники зазнають дефіциту електроенергії. Велика системна аварія в мережі, подібна до московської, у будь-який момент може статися в Києві, Одесі або в Криму. Це найвужчі місця української енергосистеми.

На вітчизняному ринку фотовольтаїки (використання сонячної енергії та відновлюваних джерел енергії) можна виділити три помітні гравці. Лідером у галузі є завод «Квазар». Це єдине підприємство в Україні, яке виготовляє фотовольтаїчні модулі, сонячні батареї та портативні системи енергопостачання, а також займається інсталяцією цих систем. Виробнича потужність заводу становить 190 МВт на рік - лише близько 0,1% світового ринку. Для виробництва фотовольтаїчних модулів використовують так званий «сонячний» кремній. У цьому сегменті в Україні працюють ще два гравці – «Пілар» та «Пролог Семікор». «Пілар» виготовляє як кремній у злитках, так і пластини з нього на двох заводах в Україні та Іспанії. Підприємство працює з 1991 року та є головним гравцем на українському ринку з часткою близько 80%. Його потужність з «вирощування» кремнію становить близько 160 МВт на рік (815 тонн). Завод в Іспанії виготовляє ще 600 МВт, що дозволяє йому бути помітним гравцем у світі. У свою чергу "Пролог Семікор" займається виключно виготовленням кремнію. Виробляє в середньому 170 тонн продукції на рік. Частка ринку підприємства в Україні – близько 20%.

Виторг компаній цього сектора економіки минулого року зріс на 10% у доларовому еквіваленті, у гривні оборот галузі збільшився на 65% рік до року. Основні ринки збуту вітчизняного енергетичного машинобудування – Росія та країни Середньої Азії: у середньому підприємства сектора експортують понад 80% виробленої продукції. Клієнти українських компаній зазвичай іноземні держмонополії зі стабільним фінансуванням.

Зв'язатися з нами