У матеріалі представлена ​​аналітична інформація щодо ринку ядерних технологій та чистого палива в Україні. Розглядається запуск трьох стратегічних проектів із США у сфері малих модульних реакторів (ММР), включаючи будівництво заводу з виробництва чистого водню та аміаку, конверсію ТЕС на ММР та декарбонізацію сталеливарної галузі, ініціативи спрямовані на енергетичну безпеку, екологічність та повоєнне відновлення економіки.

У матеріалі представлена ​​аналітична інформація щодо ринку водню, зокрема, його виробництва та застосування в Україні. Описано перспективи та пропозиції щодо розвитку "зеленого" водню, який є важливим джерелом для енергосистем, транспорту та промисловості. У статті розглядаються поточні проекти українських компаній, що працюють у цій сфері, а також потенційні напрямки для інвесторів, наголошується на важливості використання відновлюваних джерел енергії, таких як сонячні та вітрові станції, для виробництва водню та його застосування в різних галузях економіки.

У матеріалі представлена ​​аналітична інформація щодо ринку виробництва та експорту водню в Україну. Розглядаються перспективи створення водневого коридору між Україною та ЄС, а також оцінка інвестиційного потенціалу в цій галузі, приділено увагу регіонам України з найбільшим та найменшим потенціалом для виробництва водню, а також особливостями транспортування та витрат на виробництво, прогнозується скільки Україна зможе виробляти кубометрів водню на рік , з найбільшим потенціалом у Дніпропетровській, Одеській та Херсонській областях.

У матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку водневої енергетики в Україні, з акцентом на перспективи виробництва "зеленого" водню та його інтеграцію у світові та європейські енергетичні мережі. Розглядаються ключові світові ініціативи в цій галузі, такі як Європейська воднева магістраль та плани створення водневих долин, в контексті України аналізуються поточні розробки, включаючи створення вітрогенератора та електролізера, а також плани реалізації водневих проектів у країні, обговорюються перспективи та виклики, пов'язані з виробництвом водню в Україні, інфраструктурою, а також потенційними економічними та екологічними перевагами для країни.

Огляд містить інформацію щодо ринку неорганічної хімії України за підсумками вересня 2013 року. Розглядається таке: обсяг інвестицій у модернізацію цеху аміаку, зростання добового вироблення внаслідок модернізації, вартість переведення агрегатів на нову розподільчу систему управління, збільшення виробництва аміаку та вересня, зростання експорту в кількісному обчисленні та у вартісному вираженні, збільшення середньоекспортної ціни українського аміаку за цей період , обсяг закупівлі газу групою Ostchem, собівартість аміаку та карбаміду, витратний коефіцієнт ільменіту, зниження виробництва кальцинованої соди.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо українського ринку неорганічних хімікатів. Розглядається ситуація на ринку, обсяги виробництва аміаку основними підприємствами України, експорт аміаку за місяцями в порівнянні з середньоекспортними цінами, розподіл обсягів експортованого аміаку за вартістю, обсяги виробництва двоокису титану по підприємствах, основні оператори на ринку неорганічних хімікатів України, обсяги виробництва хлору та каустів. у 2012 р., обсяги виробництва азотної кислоти в Україні, показники виробництва сірчаної кислоти в Україні та інше.

Загалом за січень–серпень поточного року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, Україна знизила експорт зазначеної продукції на 0,1%, до 94,572 тис. тонн. Виручка від поставок досягла $223,011 млн. Нагадаємо, що Україна у грудні 2011 р. порівняно з груднем 2010 року зменшила експорт двоокису титану на 2%, до 12,449 тис. тонн. Щодо листопада поставки збільшилися на 49,8%. Надходження від експорту у заданий період зросли на

В Україні закупівлями хлористого калію займаються в основному три компанії — «УкрагроНПК» Дмитро Фірташ, «Сумихімпром», побічно підпорядкований цьому ж бізнесмену, а також Дніпровський завод мінеральних добрив (ДЗМУ), що належить «Украгрохімхолдингу». Його президент Сергій Лісковський повідомив, що погіршення закупівель калію у світі ніяк поки не позначилося на його вартості для ДЗМУ. «Представники БКК були у нас минулого тижня. Жодних поступок за ціною цього року нам не зробили. Вартість калію хлористого до кінця року становитиме для нас

Цей огляд містить інформацію про динаміку експорту двоокису титану в Україну за березень 2012 року.

Цей огляд містить інформацію про виробництво двоокису титану в Україні за березень 2012 року.

Цей огляд містить інформацію про динаміку експорту двоокису титану за лютий 2012 року.

Ця стаття містить інформацію про динаміку виробництва двоокису титану України за лютий 2012 року.

В даному огляді представлено інформацію про динаміку експорту двоокису титану України у січні 2012 року.

У цьому огляді міститься інформація про динаміку експорту двоокису титану України.

Вже чотири роки харчова сода у нас не виробляється, оскільки ВАТ «Лисичанська сода», єдиний її виробник в Україні, припинило свою роботу ще у 2009 р. Тепер на зміну монополісту прийде інше підприємство — ПАТ «Кримський содовий завод», яке контролює бізнесмен Дмитро Фірташем. «ПАТ «Кримський содовий завод» у вересні 2012 р. завершить будівництво цеху харчової соди. Нові виробничі потужності дозволять підприємству випускати 20 тис. т харчової соди на рік. ПАТ «Кримський содовий завод» стане єдиним в Україні підприємством, яке виробляє

На думку експертів, вітчизняна хімічна промисловість стане галуззю, яка найбільше постраждає від подорожчання природного газу. Водночас, обнулення Росією експортного мита на деякі добрива загострить конкуренцію на внутрішньому ринку України. 29 січня Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) ухвалою N57 затвердила граничні ціни на газ для промспоживачів, бюджетних організацій та прирівняних до них у розмірі 2 020,25 гривні за тис. куб. м. на 2009 рік (без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на його транспортування, розподіл та постачання газу). Граничну ціну на газ для підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексу, які увійшли до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N925 від 14 жовтня 2008 року, встановлено на рівні 1 899,25 гривні за тис. куб. м (без ПДВ та зазначених зборів).

Українська хімічна промисловість падає. Єдиний шанс уникнути банкрутства підприємств галузі – максимально збільшити постачання добрив вітчизняному Агропрому. За останні місяці заводи України знизили виробництво аміаку наполовину: аміачні агрегати зупинено на «Стиролі», Одеському припортовому заводі (ОПЗ), «Рівнеазоті» та сєверодонецькому «Азоті». З середини грудня експорт цього продукту повністю припиниться, аміак випускатимуть виключно для подальшої переробки в карбамід та інші мінеральні добрива азотної групи.

З початку року найбільші виробники хлористого калію — основної сировини для комплексних добрив — один за одним оголосили про зниження виробництва. На такий крок пішли найбільший у світі виробник — канадська компанія Potash Corp., а також Уралкалій і Білоруськалій, на частку яких припадає майже 60% світового виробництва калію. Учасники ринку не виключають, що виробники зробили це навмисно, щоб підтримати і без того високі ціни на свою продукцію. Першою про скорочення виробництва ще в середині грудня заявила Potash Corp., яка контролює третину світового ринку хлористого калію.

Зв'язатися з нами