Огляд містить інформацію щодо ринку неорганічної хімії України за підсумками вересня 2013 року. Розглядається таке: обсяг інвестицій у модернізацію цеху аміаку, зростання добового вироблення внаслідок модернізації, вартість переведення агрегатів на нову розподільчу систему управління, збільшення виробництва аміаку та вересня, зростання експорту в кількісному обчисленні та у вартісному вираженні, збільшення середньоекспортної ціни українського аміаку за цей період , обсяг закупівлі газу групою Ostchem, собівартість аміаку та карбаміду, витратний коефіцієнт ільменіту, зниження виробництва кальцинованої соди.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо українського ринку неорганічних хімікатів. Розглядається ситуація на ринку, обсяги виробництва аміаку основними підприємствами України, експорт аміаку за місяцями в порівнянні з середньоекспортними цінами, розподіл обсягів експортованого аміаку за вартістю, обсяги виробництва двоокису титану по підприємствах, основні оператори на ринку неорганічних хімікатів України, обсяги виробництва хлору та каустів. у 2012 р., обсяги виробництва азотної кислоти в Україні, показники виробництва сірчаної кислоти в Україні та інше.

Загалом за січень–серпень поточного року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, Україна знизила експорт зазначеної продукції на 0,1%, до 94,572 тис. тонн. Виручка від поставок досягла $223,011 млн. Нагадаємо, що Україна у грудні 2011 р. порівняно з груднем 2010 року зменшила експорт двоокису титану на 2%, до 12,449 тис. тонн. Щодо листопада поставки збільшилися на 49,8%. Надходження від експорту у заданий період зросли на

В Україні закупівлями хлористого калію займаються в основному три компанії — «УкрагроНПК» Дмитро Фірташ, «Сумихімпром», побічно підпорядкований цьому ж бізнесмену, а також Дніпровський завод мінеральних добрив (ДЗМУ), що належить «Украгрохімхолдингу». Його президент Сергій Лісковський повідомив, що погіршення закупівель калію у світі ніяк поки не позначилося на його вартості для ДЗМУ. «Представники БКК були у нас минулого тижня. Жодних поступок за ціною цього року нам не зробили. Вартість калію хлористого до кінця року становитиме для нас

Цей огляд містить інформацію про динаміку експорту двоокису титану в Україну за березень 2012 року.

Цей огляд містить інформацію про виробництво двоокису титану в Україні за березень 2012 року.

Цей огляд містить інформацію про динаміку експорту двоокису титану за лютий 2012 року.

Ця стаття містить інформацію про динаміку виробництва двоокису титану України за лютий 2012 року.

В даному огляді представлено інформацію про динаміку експорту двоокису титану України у січні 2012 року.

У цьому огляді міститься інформація про динаміку експорту двоокису титану України.

Вже чотири роки харчова сода у нас не виробляється, оскільки ВАТ «Лисичанська сода», єдиний її виробник в Україні, припинило свою роботу ще у 2009 р. Тепер на зміну монополісту прийде інше підприємство — ПАТ «Кримський содовий завод», яке контролює бізнесмен Дмитро Фірташем. «ПАТ «Кримський содовий завод» у вересні 2012 р. завершить будівництво цеху харчової соди. Нові виробничі потужності дозволять підприємству випускати 20 тис. т харчової соди на рік. ПАТ «Кримський содовий завод» стане єдиним в Україні підприємством, яке виробляє

На думку експертів, вітчизняна хімічна промисловість стане галуззю, яка найбільше постраждає від подорожчання природного газу. Водночас, обнулення Росією експортного мита на деякі добрива загострить конкуренцію на внутрішньому ринку України. 29 січня Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) ухвалою N57 затвердила граничні ціни на газ для промспоживачів, бюджетних організацій та прирівняних до них у розмірі 2 020,25 гривні за тис. куб. м. на 2009 рік (без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на його транспортування, розподіл та постачання газу). Граничну ціну на газ для підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексу, які увійшли до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N925 від 14 жовтня 2008 року, встановлено на рівні 1 899,25 гривні за тис. куб. м (без ПДВ та зазначених зборів).

Українська хімічна промисловість падає. Єдиний шанс уникнути банкрутства підприємств галузі – максимально збільшити постачання добрив вітчизняному Агропрому. За останні місяці заводи України знизили виробництво аміаку наполовину: аміачні агрегати зупинено на «Стиролі», Одеському припортовому заводі (ОПЗ), «Рівнеазоті» та сєверодонецькому «Азоті». З середини грудня експорт цього продукту повністю припиниться, аміак випускатимуть виключно для подальшої переробки в карбамід та інші мінеральні добрива азотної групи.

З початку року найбільші виробники хлористого калію — основної сировини для комплексних добрив — один за одним оголосили про зниження виробництва. На такий крок пішли найбільший у світі виробник — канадська компанія Potash Corp., а також Уралкалій і Білоруськалій, на частку яких припадає майже 60% світового виробництва калію. Учасники ринку не виключають, що виробники зробили це навмисно, щоб підтримати і без того високі ціни на свою продукцію. Першою про скорочення виробництва ще в середині грудня заявила Potash Corp., яка контролює третину світового ринку хлористого калію.

Проте, за оцінками фахівців, серйозних потрясінь на внутрішньому ринку хлору не варто очікувати. По-перше, сукупні українські можливості з виробництва хлору та каустика надмірні (коли всі три виробники працюють). По-друге, найбільшим споживачем хлору в країні є його найбільший у недавньому минулому виробник - ТОВ "Карпатнафтохім" (понад 50%), який використовує хлор для виготовлення вініл-хлориду. Товарним же хлором основних покупців - комунальні господарства (33% у загальному обсязі споживання) - повною мірою забезпечували "ДніпроАЗОТ" та ДП "Хімпром". Ці ж підприємства задовольняли потреби хімічних і целюлозно-паперових підприємств. Деякі експерти припускають, що незначне зростання цін може мати місце, але лише протягом найближчих двох-чотирьох тижнів, поки брак пропозиції каустика не буде компенсований поставками з-за кордону. Найімовірніше — із Росії та Румунії. Цілком ринок стабілізується, на думку експертів, протягом двох найближчих місяців.

Підвищуюча тенденція у світових цінах на аміак тривала і в жовтні. Експортні ціни на аміак у порту «Південний» 5-12 жовтня становили $240-242/т, FOB. На листопад Мінекономіки України встановило рівень індикативної ціни на аміак у розмірі $237/т.

У вересні в Україні вироблено 428,2 тис. т аміаку, що на 2% перевищує показник попереднього місяця.

У зв'язку з різким зменшенням виробництва кальцинованої соди у ВАТ "Лисичанська сода" загальний випуск цього продукту у серпні знизився на 18% і становив 31,2 тис. т.

Основними покупцями українського аміаку у січні були США (62,5%) та Франція (10,4%), а у лютому – Індія (33,5%) та Франція (17,6%). З урахуванням послуг із перевалки продукції інших підприємств галузі Одеський припортовий завод у січні-лютому експортував 360,1 тис. т аміаку (+20,7%). У лютому вартість аміаку в "Південному" зросла до $260-270/т, FOB. Мінекономіки знову повернулося до встановлення індикативних цін на аміак. На квітень ціна встановлена ...

Підприємства хімічної промисловості у червні виробили 16,8 тис. т соди. Зростання виробництва порівняно з травнем суттєве. Проте на липень ЗАТ "Лукор", наприклад, планувало знизити виробництво до 3 тис. т (у червні обсяг випуску становив 9,9 тис. т). Підприємство пояснює ситуацію підвищенням цін на сировину та енергоносії, а також зниженням ціни на продукцію підприємства. На внутрішньому ринку у посередницьких фірм ціни на каустичну соду останнім часом практично не змінювалися і становлять...

Зв'язатися з нами