У даній публікації представлені аналітичні відомості щодо ринку метанолу України за 1 квартал 2013 року, розглядається: причини скорочення валютних надходжень від експорту органічних хімікатів, основні споживачі метанолу в Україні, ключові виробники органічних хімікатів, їх обсяги квот на постачання метанолу та продукція, що отримується з цього елемента, динаміка цін на основні органічні хімікати з грудня 2012 року, зовнішня торгівля основними органічними хімікатами з грудня 2012 року по лютий 2013 року.

Середній розрахунковий рівень цін в Україні становив 6,56 грн/л. Середній розрахунковий рівень цін стосовно 17.07.2012р. залишився без змін.

Україна посідає восьме місце у світі за рівнем запасів метану у вугільних шахтах. За найскромнішими оцінками, місцеві вугільні пласти (Донецький та Львівсько-Волинський басейни) містять близько 8 трлн кубометрів метану. Максимальні оцінки вказують на наявність у пластах до 22 трлн. кубічних метрів небезпечного газу. Для забезпечення безпеки вуглевидобутку його необхідно витягувати з пластів, причому робити це потрібно не тільки у вибої, а ще до розробки вугільних пластів. Майже 90% українських шахт вчені класифікують як вибухонебезпечні. В Україні утилізують лише 4% метану, що виділяється у вибоях. Сьогодні лише 42 шахти зі 160 оснащені системами дегазації, проте лише одинадцять шахт використовують видобутий метан як паливо для котелень. Метан є одним з основних видів парникових газів, який за сторічний період здатний утримувати

Так, за низької результативності собівартість метану в Україні становитиме $430, рівень видобутку ділянки – 0,5 млрд. куб. м газу, кількість свердловин 1100, запаси на свердловину – 02, млрд. куб. футів. За низької результативності в Казахстані собівартість видобутку метану становитиме $170 за 1 тис. куб. м газу, рівень видобутку ділянки – 1,3 млрд. куб. м газу, кількість свердловин 1100, запаси на свердловину – 0,5 млрд. куб. футів. У Росії за низької результативності собівартість видобутку становитиме $70 за 1 тис. куб. м газу, рівень видобутку ділянки – 2,2 млрд. куб. м газу, кількість свердловин 560, запаси на свердловину – 1,6 млрд куб. футів. За очікуваного сценарію собівартість метану в Україні становитиме

"За наявними оцінками, у вугільних пластах України запаси газу метану оцінюються близько 12 трильйонів кубометрів, а це 4–8% наявних світових запасів цього енергоносія", - констатував В.Янукович. Він наголосив, що країні потрібно використовувати ці запаси, розвивати видобуток метану, що також призведе і до

Метан є природним продуктом, що виникає під час розкладання органічних речовин. Оскільки поклади кам'яного вугілля утворювалися протягом тривалого геологічного періоду, частина виробленого метану була адсорбована вугіллям. У той час як у природних резервуарах природного газу – таких як пісковик, газ зберігається в порожнинах породи, метан у вугіллі утримується за рахунок внутрішнього тиску у земній корі. Якщо тиск падає, газ вивільняється з вугільного пласта, створюючи великі проблеми через можливе мимовільне займання. Крім того, метам є парниковим газом, у 21 раз сильнішим, ніж вуглекислий.

Майже 1 млрд куб. м метану, які зараз Україна просто викидає у повітря, могли б нас озолотити. Якщо цей обсяг метану пустити на виробництво енергії, можна заощадити вугілля, яке використовується шахтами на виробництво теплоенергії для своїх потреб, яке коштує щонайменше $51 за тонну - на суму $35 млрд. Плюс - дозволило б отримати тим самим шахтам від EUR44 млрд. до 220 млрд. зовсім не зайвих зарубіжних грошей - виходячи із середніх розцінок на одиницю заощаджених викидів за Кіотським протоколом (від EUR3 до 15). Заощаджені одиниці скорочених викидів готові купувати уряди інших країн та окремі компанії.

Розглядаючи майбутнього партнера, інвестори насамперед звертають увагу на його гаманець. У вугільній галузі фінансових проблем хоч греблю гати. Більшість шахт є нерентабельною, тому гарантувати повернення грошей у разі недоотримання необхідної кількості квот вони не можуть. Тих коштів, які сягають шахт від Міністерства вугільної промисловості, ледве вистачає на підтримку гірничих робіт. Державні шахти ще й не є юридичними особами, тож здійснювати будь-які проекти без дозволу Мінвуглепрому вони не можуть.

Зв'язатися з нами