В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку мистецтва в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: які українські художники найдорожчі, що впливає на ціну картин, наскільки легко іноземцям купити в Україні картину та вивезти за кордон, які картини найчастіше у вас купують іноземці, який вхідний поріг в інвестуванні у мистецтво, як виставки в Європі змінюють ставлення до українського мистецтва.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку найдорожчих і марних речей у світі. Розглянуто: рейтинг найдорожчих та марних речей у світі.

У даній публікації представлені аналітичні відомості щодо арт-ринку України, розглядається: стан та тенденції ринку, основні події ринку, топ активних гравців українського аукціону, темп зростання продажів класичного мистецтва та сучасного, прогнози експерта з розвитку ринку у 2017 році, популярність українського мистецтва за кордоном.

У даній публікації представлено інформацію щодо ринку антикваріату України, розглянуто наступні тенденції: стан та тенденції розвитку українського арт-ринку, закони розвитку ринку, особливості сучасної ринкової системи, галереї, в яких проходить аукціонна торгівля предметами мистецтва та антикваріату.

В аналітичному огляді подано інформацію щодо українського ринку предметів антикваріату, а саме: кількість покупок антикваріатних товарів в Україні за 9 міс. цього року та аналогічним періодом 2011 р., затребувані предмети старовини, вартості деяких видів раритету, тенденції ринку, темпи зростання іноземних покупців антикваріату.

Володіння невеликими фінансовими коштами зовсім не виключає гри на антикварному ринку задля пошуку об'єктів для вигідного інвестування в колекційні предмети та витвори мистецтва. Порівняно невеликі гроші, поміщені сьогодні у картини, монети, старі книги, фотографії чи статуетки, тією чи іншою мірою здатні зберегти та примножити вкладення. Малобюджетні інвестиції відносяться до категорії надзвичайно ризикованих: вибираючи з цією метою відповідний предмет знайти по-справжньому «золоту середину» дуже непросто.

Експерти відзначають очевидну переважну зручність та ефективність вкладень у нумізматику. Досить хороші монети і в наші дні можна придбати буквально за копійки, виловивши їх на блошиних ринках, стихійних розкладках та поверхневих збирачів. Це найбільш компактний, вигідний і цілком надійний спосіб інвестування, причому гарний прибуток можуть принести не тільки старі монети з дорогоцінних металів, але і мідні, алюмінієві або навіть залізні гроші. На його думку, сподіватися на віддачу від перепродажу монет доцільно в період від 2 до 5 років, за очікуваного щорічного приросту вартості в 10-20%. Статистика, що відображає світову практику торгівлі монетами, свідчить, що довгострокові інвестиції в нумізматичні колекції більш прибуткові, ніж у злиткове золото та дорогоцінне каміння.

Річний обсяг світового ринку антикваріату становить близько $27 млрд. Тільки в Європі щорічно проводиться понад сотню аукціонів, виторг яких перевищує $5 млрд. Основними покупцями антикваріату є так звані збирачі з-поміж товстосумів. Саме вони формують стабільний попит на предмети старовини. Не дарма ринок антикваріату вважається чи не єдиним, якому не загрожує надвиробництво - у колекціонерів з Беверлі-Хіллз або французької Рів'єри завжди припасено кілька мільйонів на покупку якого-небудь шедевра, що сенсаційно сплив у Sotheby's або Christie's. Купують старовинні предмети. . Як вважають антиквари, близько 20% від загальної кількості покупців антикваріату купують старовинні предмети, коли інші інструменти інвестицій вже не приносять високих доходів. Близько 5% покупок фахівці відносять на частку музеїв. Третина покупців старовини - це туристи і бажаючі прикрасити своє житло чимось незвичайним. Ще одна категорія покупців антикваріату – дизайнери та декоратори.

Світовий ринок предметів мистецтва є третім за рівнем прибутковості після зброї та наркотиків. За останні 50 років мистецтво дорожчало в середньому на 12,6% на рік. Тому не дивно, що за останні кілька років в Україні спостерігається стійке зростання попиту на витвори мистецтва та антикваріат. Середнє зростання цін на них становить близько 50% на рік. У період фінансових криз завжди зростає інтерес до альтернативних інвестицій та ринку, що не корелюється з фондовим. Інвестори прагнуть знайти якийсь притулок, де капітал буде збережено. Оборот художнього ринку та обсяги інвестицій у такі періоди зростають: якщо ви купили картину Рембрандта – вона не знеціниться.

Арт-ринок не завжди встановлює справедливе співвідношення між якістю і ціною, свідчив насамперед живопис. Скульптуру, представлену на «Салоні», ця чаша майже минула. До її авторів визнання прийшло давно і набуло адекватного грошового вираження. Милуючись першокласними роботами з бронзи, дерева та каменю Пабло Пікассо, Альберто Джакометті, Костянтина Бранкузі, Амадео Модільяні, Жака Ліпшиця, Олександра Архипенка, чиї найвідоміші скульптури коштують мільйони доларів, можна було констатувати, що кілька років тому такої зірки Україні, тим більше на виставці з вітчизняних приватних колекцій, видалося б фантастикою.

Зв'язатися з нами