У матеріалі представлена ​​аналітична інформація щодо ринку біогазової галузі Київської області. Описано результати розробки системного плану розвитку біогазової галузі регіону, який включає аналіз потенціалу, карту поточних та потенційних проектів, а також концепти біогазових заводів для місцевих громад, розглянуто перспективи використання сільськогосподарських відходів для виробництва біогазу, фактори, що впливають на розвиток галузі та можливі шляхи залучення інвестицій. , оцінка економічної доцільності реалізації біогазових проектів у Києві та навколишніх районах, включаючи потенціал виробництва біометану.

В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку гарантій походження енергії, виробленої з відновлюваних джерел. Розглядаються основні механізми, завдання та потенціал цього інструменту, який може стати важливим фактором для стимулювання інвестицій у "зелену" енергетику, особливу увагу приділено питанням внутрішнього та міжнародного ринку ДП, можливостям його розвитку в Україні, а також існуючим проблемам, які ускладнюють запуск вільного ринку .

Огляд містить аналітичну інформацію щодо ринку відновлюваних джерел енергії (ВІЕ) в Україні. Розглядається поточна ситуація із боргами на енергетичному ринку, включаючи заборгованість НЕК "Укренерго" перед "Гарантованим покупцем" та заборгованість останнього перед виробниками "зеленої" енергії, обговорюється вплив цих боргів на розвиток сектору ВДЕ, залучення інвестицій та можливі вирішення проблеми, включаючи пропозиції щодо лібералізації ринку та поліпшення умов для приватних інвесторів.

В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку розгортання об'єктів розподіленої генерації в Україні, з акцентом на досвід місцевих громад в умовах війни. Розглядаються успішні практики впровадження когенераційних установок, що забезпечують автономне енергопостачання, а також проблеми, з якими стикаються регіони під час реалізації міжнародних проектів в енергетиці. Наводяться приклади міст, таких як Полтава та Хмельницький, а також дрібні громади, такі як Долина, які активно впроваджують енергоефективні технології та розвивають власні джерела енергії, незважаючи на бюджетні обмеження.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку вітрової електроенергії в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: яка вага вітроелектростанцій в енергобалансі України, загальна встановлена потужність ВЕС в Україні станом на 2024 рік, скільки потужностей вітрової енергетики потрібно Україні, у чому полягають переваги енергії вітру під час великої війни, де в Україні найкращі перспективи для будівництва ВЕС, хто працює на ринку вітроенергетики України, що заважає вітровій енергетиці розвиватися, необхідні кроки для стимулювання розвитку вітрової енергетики.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку альтернативної енергетики в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: виторг українських виробників альтернативної енергетики у 2023 році, кількість компаній, що володіють об’єктами електроенергетики станом на липень 2024 року, сукупна виручка понад 850 компаній, що використовують альтернативні джерела для виробництва електроенергії, за 2023 рік порівняно із 2022-2021 роком.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку альтернативної енергетики в Чернівецькій області за 2024 рік. Розглянуто наступне: діюча потужність об'єктів альтернативної енергетики Чернівецької області, обсяг виробництва електроенергії великими ГЕС, програми підтримки бізнесу на обласному рівні, програма регіонального відновлення експортного потенціалу, інвестиційні пропозиції Чернівецької області.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку лісової та деревної біомаси в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: індекси цін на деревину дров’яну промислового і непромислового використання у квітні-жовтні 2023 р., нормативно-правове регулювання використання лісової біомаси для виробництва енергії в Україні, законодавчі ініціативи щодо реформування сектору лісової біомаси, критерії сталості при використанні лісової біомаси в ЄС, поточний стан сектору біоенергетики в Україні, сильні сторони біоенергетики в Україні, бар’єри сектору енергетики та шляхи їх вирішення, доступний для енергетичного використання потенціал біомаси у 2021 і 2023 рр., використання деревної біомаси за видами у 2021 і 2023 рр., енергобаланс виробництва, постачання і споживання лісової біомаси за 2021 рік, обсяги самозаготівлі і нелегальних рубок в Україні за 2007-2021 рр., загальний ланцюг постачання біомаси від місця утворення до кінцевого споживача, повна виробнича собівартість послуги з логістики лісової біомаси за складовими витрат логістики, розподіл індикативних витрат за етапами логістики для різних типів біомаси, комерційні ринкові ціни на різні види лісової біомаси, кінцева виробнича собівартість логістики для різних типів лісової біомаси, ідентифікація проблем і резервів для розвитку сектору лісової біомаси.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку сонячної електроенергетики в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: встановлена потужність електростанцій, що входять до об’єднаної енергосистеми України, у лютому 2022 року, збитки, нанесені енергетичній інфраструктурі України за 2023 рік, обсяг введених в експлуатацію потужностей сонячних електростанцій протягом 2022 та 2023 рр., інформація про рівень розрахунків з виробниками за «зеленим» тарифом станом на 10.10.2023, оцінка стану ринку сонячної енергетики від гравців ринку.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку вітроелектроенергії в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: запланований обсяг виготовлення ВЕУ за рік одного з операторів ринку, передбачений обсяг будівництва в пакеті проєктів оператора ринку, вітроенергетичні потужності України станом на 2024 рік та очікуваний обсяг потужностуй до 2032 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку альтернативної енергетики за 2024 рік. Розглянуто наступне: необхідні потужності розподіленої генерації на основі ВДЕ, на 2024 рік, обсяг необхідних інвестицій для виконання задачі із побудови розподіленої генерації на основі ВДЕ, вартість 1 Гкал теплової енергії з газу та тріски, обсяг реальної економії на тарифі на теплову енергію для споживача, вартість обладнання котельні, що працює на деревній біомасі чи агробіомасі для 4 МВт, умови розвитку біоенергетики.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку відновлювальної енергетики в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: рекомендації щодо розвитку енергетичного сектору, рекомендації у сфері енергетичної ефективност, рекомендації у сфері захисту довкілля та боротьби зі зміною клімату, основні події на енергетичних ринках України та ЄС в 2023 році, рекомендації та основні події на ринку відновлювальних джерел енергії, політика ЄС на ринку ВДЕ, рекомендації та основні події на ринку енергоефективності, політика ЄС на ринку енергоефективності, рекомендації та основні події стосовно кліматичної політики, політика ЄС стосовно кліматичного розвитку, рекомендації та основні події стосовно довкілля та навколишнього середовища, політика ЄС стосовно довкілля та навколишнього середовища, рекомендації та основні події стосовно відходів та церкулярної економіки, політика ЄС стосовно відходів та церкулярної економіки, рекомендації та основні події стосовно фінансових інструментів на ринку ВДЕ, політика ЄС стосовно фінансових інструментів на ринку ВДЕ.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії за 2023 рік. Розглянуто наступне: встановлена потужність об'єктів ВДЕ станом на 2023 рік, кількість об'єктів/установок ВДЕ та компаній в Україні станом на 2023 рік, загальний обсяг виробництва «зеленої» електроенергії в Україні станом на 2023 рік, кількість установок генерації, які мають надбавку за місцеву складову, кількість обектів/установок, які отримали «зелений» тариф у 2023 році, обсяг нових потужностей які надійшли в систему за 2023 рік, потужність ТЕЦ на біомасі, кількість об'єктів/установок на біомасі в Україні за 2023 рік, коефіцієнт використання встановленої потужності за 2023 рік, структура біомаси, річний обсяг виробництва електроенергії на біомасі за 2023 рік, загальна встановлена потужність об'єктів, що працють на біогазі, коефіцієнт використання встановленої електричної потужності за 2023 рік, обсяг виробництва електричної енергії з біогазу за 2023 рік.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку біоенергетики в Україні. Розглянуто наступне: основні способи трансформації біомаси в енергоресурси, загальна протяжність газотранспортної системи України, потенціал виробництва біометану в Україні, співвідношення джерел сировини та розподіл продукції біоенергетики, наявні потужності галузі біоенергетики в Україні на січень 2024, собівартість виробництва біометану в Україні, граничні мінімальні затрати на виробництво біометану в Україні, порівняння потужностей біоенергетики України і ЄС, виробництво біометану в ЄС у 2023 році та заплановане на 2030 та 2050 роки, проблеми галузі біогазу і біометану в Україні, недоотримана біогазовими заводами України виручка.

Надано огляд, що містить аналітичний аналіз ринку "чистих технологій" у Китаї. В огляді висвітлено наступні аспекти: аналітика та тренди ринку "зеленої енергетики", домінуюча роль Китаю на ринку матеріалів для "чистих технологій", потенціал шантажу Китаєм та його вплив на Захід, а також зусилля США та їх союзників щодо розриву залежності від китайських матеріалів, оцінка впливу на кліматичні цілі та економічний розвиток.

У даній публікації представлено аналітичну інформацію щодо ринку енергоспоживання та використання відновлюваних джерел для житлового багатоквартирного сектору України. Розглянуто таке: аналіз ефективності проектів щодо підвищення енергоефективності в секторі багатоквартирних житлових будівель при комерційних та дотаційних тарифах, основні бенефіціари проектів щодо зниження енергоспоживання та заміщення традиційних джерел альтернативними, а також запропоновані моделі стимулювання реалізації проектів.

Огляд містить аналітичну інформацію щодо ринку зеленої енергетики в Україні. Розглянуто таке: аналіз юридичних викликів, що стоять перед проектами зі встановлення сонячних електростанцій (СЕС) у багатоквартирних будинках ОСББ, особливості правового статусу ОСББ, надано рекомендації щодо допустимих юридичних інструментів реалізації проектів щодо встановлення СЕС у багатоквартирних будинках ОСББ залежно від цілей, які учасники, та використання виробленої СЕС електроенергії.

У даному матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку альтернативної енергетики в Україні за підсумками лютого 2023 року. Розглянуто таке: частка «зеленої» електроенергії, що реалізується на ринку «на добу вперед» та внутрішньодобовому ринку, у лютому 2023 р., частка кожного джерела енергії, реалізованої на ринку у лютому 2023 та з січня-грудень 2022 року, обсяг реалізованої на РДН /ВДР імпортної електроенергії в лютому, частка гідроенергії, електроенергії з вугілля, е/е з природного газу на ринку, що балансує, за підсумками 2022 року.

Зв'язатися з нами