В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку сонячної електроенергетики в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: встановлена потужність електростанцій, що входять до об’єднаної енергосистеми України, у лютому 2022 року, збитки, нанесені енергетичній інфраструктурі України за 2023 рік, обсяг введених в експлуатацію потужностей сонячних електростанцій протягом 2022 та 2023 рр., інформація про рівень розрахунків з виробниками за «зеленим» тарифом станом на 10.10.2023, оцінка стану ринку сонячної енергетики від гравців ринку.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку вітроелектроенергії в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: запланований обсяг виготовлення ВЕУ за рік одного з операторів ринку, передбачений обсяг будівництва в пакеті проєктів оператора ринку, вітроенергетичні потужності України станом на 2024 рік та очікуваний обсяг потужностуй до 2032 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку альтернативної енергетики за 2024 рік. Розглянуто наступне: необхідні потужності розподіленої генерації на основі ВДЕ, на 2024 рік, обсяг необхідних інвестицій для виконання задачі із побудови розподіленої генерації на основі ВДЕ, вартість 1 Гкал теплової енергії з газу та тріски, обсяг реальної економії на тарифі на теплову енергію для споживача, вартість обладнання котельні, що працює на деревній біомасі чи агробіомасі для 4 МВт, умови розвитку біоенергетики.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку відновлювальної енергетики в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: рекомендації щодо розвитку енергетичного сектору, рекомендації у сфері енергетичної ефективност, рекомендації у сфері захисту довкілля та боротьби зі зміною клімату, основні події на енергетичних ринках України та ЄС в 2023 році, рекомендації та основні події на ринку відновлювальних джерел енергії, політика ЄС на ринку ВДЕ, рекомендації та основні події на ринку енергоефективності, політика ЄС на ринку енергоефективності, рекомендації та основні події стосовно кліматичної політики, політика ЄС стосовно кліматичного розвитку, рекомендації та основні події стосовно довкілля та навколишнього середовища, політика ЄС стосовно довкілля та навколишнього середовища, рекомендації та основні події стосовно відходів та церкулярної економіки, політика ЄС стосовно відходів та церкулярної економіки, рекомендації та основні події стосовно фінансових інструментів на ринку ВДЕ, політика ЄС стосовно фінансових інструментів на ринку ВДЕ.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії за 2023 рік. Розглянуто наступне: встановлена потужність об'єктів ВДЕ станом на 2023 рік, кількість об'єктів/установок ВДЕ та компаній в Україні станом на 2023 рік, загальний обсяг виробництва «зеленої» електроенергії в Україні станом на 2023 рік, кількість установок генерації, які мають надбавку за місцеву складову, кількість обектів/установок, які отримали «зелений» тариф у 2023 році, обсяг нових потужностей які надійшли в систему за 2023 рік, потужність ТЕЦ на біомасі, кількість об'єктів/установок на біомасі в Україні за 2023 рік, коефіцієнт використання встановленої потужності за 2023 рік, структура біомаси, річний обсяг виробництва електроенергії на біомасі за 2023 рік, загальна встановлена потужність об'єктів, що працють на біогазі, коефіцієнт використання встановленої електричної потужності за 2023 рік, обсяг виробництва електричної енергії з біогазу за 2023 рік.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку біоенергетики в Україні. Розглянуто наступне: основні способи трансформації біомаси в енергоресурси, загальна протяжність газотранспортної системи України, потенціал виробництва біометану в Україні, співвідношення джерел сировини та розподіл продукції біоенергетики, наявні потужності галузі біоенергетики в Україні на січень 2024, собівартість виробництва біометану в Україні, граничні мінімальні затрати на виробництво біометану в Україні, порівняння потужностей біоенергетики України і ЄС, виробництво біометану в ЄС у 2023 році та заплановане на 2030 та 2050 роки, проблеми галузі біогазу і біометану в Україні, недоотримана біогазовими заводами України виручка.

Надано огляд, що містить аналітичний аналіз ринку "чистих технологій" у Китаї. В огляді висвітлено наступні аспекти: аналітика та тренди ринку "зеленої енергетики", домінуюча роль Китаю на ринку матеріалів для "чистих технологій", потенціал шантажу Китаєм та його вплив на Захід, а також зусилля США та їх союзників щодо розриву залежності від китайських матеріалів, оцінка впливу на кліматичні цілі та економічний розвиток.

У даній публікації представлено аналітичну інформацію щодо ринку енергоспоживання та використання відновлюваних джерел для житлового багатоквартирного сектору України. Розглянуто таке: аналіз ефективності проектів щодо підвищення енергоефективності в секторі багатоквартирних житлових будівель при комерційних та дотаційних тарифах, основні бенефіціари проектів щодо зниження енергоспоживання та заміщення традиційних джерел альтернативними, а також запропоновані моделі стимулювання реалізації проектів.

Огляд містить аналітичну інформацію щодо ринку зеленої енергетики в Україні. Розглянуто таке: аналіз юридичних викликів, що стоять перед проектами зі встановлення сонячних електростанцій (СЕС) у багатоквартирних будинках ОСББ, особливості правового статусу ОСББ, надано рекомендації щодо допустимих юридичних інструментів реалізації проектів щодо встановлення СЕС у багатоквартирних будинках ОСББ залежно від цілей, які учасники, та використання виробленої СЕС електроенергії.

У даному матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку альтернативної енергетики в Україні за підсумками лютого 2023 року. Розглянуто таке: частка «зеленої» електроенергії, що реалізується на ринку «на добу вперед» та внутрішньодобовому ринку, у лютому 2023 р., частка кожного джерела енергії, реалізованої на ринку у лютому 2023 та з січня-грудень 2022 року, обсяг реалізованої на РДН /ВДР імпортної електроенергії в лютому, частка гідроенергії, електроенергії з вугілля, е/е з природного газу на ринку, що балансує, за підсумками 2022 року.

Стаття містить аналітичну інформацію щодо ринку відновлюваної енергії України. Розглянуто таке: причини, з яких цей "зелений тариф" більше не працює і чому виробники відновлюваної енергії відмовилися від нього, потужність встановлених СЕС з 2015-го по 2021 рік, кількість та загальна кількість станцій -виробників зеленої енергії, які відмовлялися від державних дотацій з 25 квітня 2023 р., середній зелений тариф для вітроелектростанцій.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку сонячної енергетики в Україні. Розглянуто: стан та загальні тенденції ринку сонячної енергетики України, попит бізнесу на сонячні електростанції, переваги власної СЕС.

У цьому огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку сонячної енергетики в Україні. Розглянуто: особливості роботи та переваги програми, особливості роботи програми "зелений" тариф для приватних та корпоративних осіб, ліміти та ціна "зеленого тарифу" електроенергії, термін дії на "зелені" тарифи в Україні, фактори, що впливають на прибуток "зеленого тарифу", умови для тимчасового підключення електроустановок, особливості підключення до "зеленого" тарифу комерційного підприємства

У цьому огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку гідроенергетики в Україні. Розглянуто: тенденції розвитку гідроенергетики в Україні, обсяг виробництва електроенергії з води, динаміка виробництва електроенергії міні-ГЕС в Україні з 2009-2022 рр., зелені тарифи в галузі.

У публікації представлено аналітичну інформацію щодо ринку "зеленої" енергетики в Україні на початок 2023 року. Розглянуто: коментар експерта ринку щодо стану та основних тенденцій розвитку альтернативної енергетики в Україні у 2022 році, рівень сплати "зеленого" тарифу виробниками, державне регулювання галузі, оцінки експертів подальшого розвитку ринку.

У публікації представлена аналітична інформація щодо ринку "зеленої" енергетики в Україні. Розглянуто: стан та тенденції ринку альтернативної енергетики в Україні, коментар учасника ринку, короткі висновки експерта.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку сонячних електростанцій в Україні. Розглянуто: питома вага підприємців, які очікують зростання бізнесу в 2023 році, вплив війн на ставлення до сонячної енергетики, правильний вигляд і потужність СЕС, різниця між атомною та мережевою СЕС, необхідна потужність СЕС для підприємств, графік середньомісячної роботи СЕС, вартість обслуговування, терміни окупності СЕС.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку відновлювальної енергетики в Україні за 2022 рк. Розглянуто наступне: динаміка розвитку ВДЕ: фактичні дані за період 2018–2021 рр. та прогнозні дані за 2022 рік, частка ВДЕ у виробництві електроенергії з 2015 року до 2020 року, фактична частка ВДЕ в загальному енергобалансі генерації на початок 2022 року, загальний опис основного механізму підтримки, регуляторні та правові фактори впливу на галузь ВДЕ у 2020—2022 роках, регулювання ринку електричної енергії під час активної фази війни 2022 року, ціни на електроенергію на РДН України, Румунії, Словаччини та Угорщини за березень–жовтень 2022 року, економічні, правові та регуляторні ризики для проєктів ВДЕ, рекомендації щодо пом’якшення ризиків для розвитку ВДЕ.

В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку зеленої енергетики в Україні. Розглянуто: коментар експерта за станом та тенденціями ринку, стан інвесторів та компаній відновлюваної енергетики (ВІЕ), тарифи на енергетику, спотова ціна на електроенергію в ЄС, рівень платежів ВДЕ у липні, державне регулювання галузі, короткі висновки експертів.

Зв'язатися з нами