В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку офісних меблів в Україні за перший квартал 2024 року. Розглянуто наступне: топ 25 компаній на ринку оптової торгівлі офісними машинами й устаткованням в Україні за перший квартал 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку офісних меблів в Україні за перший квартал 2024 року. Розглянуто наступне: топ 25 компаній на ринку виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі в Україні за перший квартал 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку офісних меблів в Україні за перший квартал 2024 року. Розглянуто наступне: топ 25 компаній на ринку оптової торгівлі офісними меблями в Україні за перший квартал 2024 року.

Втім, пішли здебільшого дрібні імпортери. Проте, за оцінками операторів, частка вітчизняних виробників на ринку офісних меблів у 2010 р. збільшилась із 55% до 60%. Зараз майже всі дешеві офісні меблі — вітчизняного виробництва; Середньоціновий сегмент ринку "офіски" імпортери та виробники ділять приблизно порівну. А ось меблі верхнього цінового сегмента — майже всі імпортні (з Італії, Іспанії, Німеччини, Румунії). Продавці імпортних меблів легко перебудовуються на продукцію місцевих виробників. Експерти прогнозують, що у 2011 р. частка продукції вітчизняного виробництва досягне

Змінилася цього року і структура ринку меблів. У докризовий період українські офіси активно змінювали меблі як для рядових співробітників, так і для керівників, на яких припадало до 40% продажів у сегменті офісних корпусних меблів. Цього ж року приватні компанії готові вкладати кошти лише у заміну столів та стільців для «офісного планктону», у результаті частка продукції для персоналу зросла до 80% продажів. При цьому більшість компаній, як і раніше, прагнуть заощадити на покупках, що призвело до посилення позицій низького цінового сегменту, на який зараз припадає більше половини всіх продажів цієї категорії товарів. Зокрема, якщо ще два роки тому елітний сегмент (комплект стілець і стіл обходився компанії більш ніж $2 тис.) займав 15% ринку, то зараз — 10%, а частка середнього сегмента ($500–2 тис. за комплект) впала з 50 до

У той же час меблі для керівника, особливо великі готові комплекти з 7-11 одиниць меблевої продукції і зовсім подешевшали влітку на 5-6% у доларовому еквіваленті. Якщо відійти від самого обсягу ринку та цін на ньому, то варто було б поговорити про те, що є абсолютно різні підходи у процесі впорядкування того чи іншого офісного приміщення. Насамперед ми хотіли звернути увагу на те, що

Не виключено, що за підсумками 2010 р., порівняно з 2009 р., реалізація меблів середнього цінового сегмента скоротиться на 15%, а меблів низького цінового сегмента залишаться на рівні 2009 р. Учасники ринку вважають, що левова частка офісних меблів по- як і раніше реалізовуватиметься через спеціалізовані мережі

У 2009 р. корпоративні клієнти воліли ремонтувати, а не купувати нові меблі. Як наслідок, ринок меблевого сервісу зріс на 10%. Декілька років тому, мабуть, передчуваючи швидке насичення меблевого ринку, багато великих операторів почали активно пропонувати своїм клієнтам і меблевий сервіс. Більше того, ті, хто досяг успіху в цій справі і розвідали окремий вид бізнесу, виявилися більш захищеними в умовах кризи, ніж інші гравці ринку. Адже якщо до кінця 2009 р., за прогнозами операторів, продаж меблів загалом скоротиться на 40% у грошовому вираженні, а ринок офісних меблів — більш ніж на 55%, то обсяг ринку меблевого сервісу збільшиться на 10%.

Український ринок офісних меблів представлений як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками. Експерти зазначають, що зараз на ринку офісних меблів пропозиція явно випереджає попит. Характерною рисою сегмента у 2007 році стало збільшення кількості продажів продукції українських підприємств та покращення якості цієї продукції. При виготовленні меблів великі українські виробники використовують ті самі матеріали та технології, що й закордонні меблярі. Причому якщо раніше наші компанії працювали лише з недорогою сировиною, то тепер асортимент використовуваних матеріалів помітно розширюється. Все більше вітчизняних виробників освоюють виготовлення меблів із масиву цінних порід дерева, скла, каменю, обробляють її шпоном.

Нині, демонструючи відкритість свого бізнесу, недостатньо вибудовувати скляні фасади та прозорі коридорні перегородки. Стіни, пофарбовані в корпоративний колір, також мало що скажуть про командний дух у колективі. Інша справа – меблі. Щодня вона бере участь у всіх успіхах та невдачах великих і маленьких компаній: на столах підписуються «контракти століття», у шафах та тумбах зберігаються безцінні документи. І навіть вішалка в холі здатна впливати на перебіг переговорів, якщо її типова «безіменність» перетворена вмілими дизайнерами на гідність. Таке звичне для робочого простору поняття, як «безликі, зате ергономічні», безнадійно застаріло. Нинішній тренд - інвестиції в дизайнерські офісні меблі, які, крім своїх прямих обов'язків (ті ж функціональність та зручність), особливо яскраво підкреслює статус компанії, її успішність та прогресивні погляди.

В даний час підприємства з виробництва різних видів меблів можна поділити на три групи: великі з щомісячним випуском продукції на суму не менше 220 тисяч доларів, їхня частка становить 3-5%; середні, що випускають меблі на 25 - 35 тисяч доларів на місяць, на які припадає 60-65% від загальної кількості продуцентів; дрібні з випуском продукції у сумі менше 25 тисяч доларів на місяць (30%). Сегменти меблевого ринку класифікуються залежно від виду продукції (для житлових приміщень, офісів та спеціалізована), а також від цінового діапазону (низький, середній та високий). Найбільший попит у населення України мають меблі середньої вартості. Приблизно половина українських підприємств виготовляють меблі для житлових приміщень, а решта – як для дому, так і для офісу.

Ринок офісних меблів, як і раніше, зростає швидше, ніж меблевий ринок в цілому. За середніми оцінками операторів, минулого року офісної обстановки в Україні було продано приблизно на 30% більше (загальне зростання ринку - близько 25%), ніж у 2005 р. У грошовому вираженні, за офіційною статистикою, частка збуту меблів для офісів у 2006 р. становила близько 18% у структурі збуту всіх меблів, або близько $300 млн. Однак, за даними операторів, офісних меблів в Україні продається набагато більше. Частка офісних меблів з урахуванням тіньового виробництва та "сірого" імпорту нині становить 35-40% меблевого ринку України у грошовому вираженні. Якщо це дійсно так, можна підрахувати обсяг продажів меблів для офісів: у 2006 р. в Україні було продано меблів на $1,4 млрд., отже, продажі офісних меблів склали не менше $500 млн. Минулого року відбулося зміщення у бік збільшення частки імпорту .

Столичні бізнесмени всерйоз задумалися про імідж своїх компаній, почавши меблювати дорогими офісними меблями не тільки власні кабінети, а й робочі місця персоналу. Фахівці прогнозують, що продаж виробів в елітному сегменті зросте за підсумками року на 50%. При цьому італійські і німецькі виробники, які раніше домінували в ньому, почали втрачати свої позиції, поступаючись лідерством українським компаніям. Якщо кілька років тому дорогі корпусні офісні меблі можна було побачити хіба що в кабінетах керівників, то зараз ситуація змінилася. За прогнозами, нинішня тенденція призведе до зростання частки елітної продукції з минулорічних 30 до 40% за підсумками 2007 р. Причому в основному це відбуватиметься за рахунок зміцнення позицій місцевих підприємств, тоді як імпортні німецькі та італійські меблі втрачатимуть свою частку.

Існуюча на даний момент пропозиція на ринку здатна задовольнити будь-які запити замовників. Сьогодні лише на київському ринку працює близько 200 компаній-виробників та дилерів офісних меблів. На початку цього року наше видання проводило заочний круглий стіл, в якому гравці ринкового сегменту офісних меблів обговорювали питання впливу меблів на формування іміджу компанії. У даному матеріалі хотілося б приділити увагу такому важливому аспекту, як ергономічність офісних меблів, адже ця характеристика безпосередньо відбивається на працездатності співробітників.

Відмінною рисою ринку монтажних конструктивів є стабільність. Наскільки цей ринок готовий до появи нових продуктів, що втілюють сучасні вимоги щодо розміщення та захисту обладнання? Здається невигадливість монтажних шаф і конструктивів, а також те, що вони часто купуються як доповнення до активного обладнання або СКС, створюють враження, що шафи не вимагають серйозних витрат.

Сьогодні ні для кого не секрет, що меблі для офісу відіграють не останню роль у формуванні іміджу компанії. Стиль, в якому вона витримана, відображає особливості бізнесу та напрямок діяльності організації. Саме тому до вибору офісних меблів потрібно підходити з високим ступенем відповідальності, притягуючи професіоналів та консультуючись із виробниками та постачальниками. Крім того, не можна забувати і про комплексність при облаштуванні офісу, оскільки тільки такий підхід зможе гарантувати гармонійний та функціональний розподіл офісного простору.

Масовий покупець офісних меблів в Одесі віддає перевагу недорогій, переважно вітчизняній, продукції. Причиною, що спонукає клієнта замовити меблі за індивідуальним проектом, далеко не завжди стає бажання бути оригінальним. Найчастіше справа в банальній нестачі площі в офісі. Типова контора маленької фірми це переобладнана квартира. Щоб догодити такому клієнту, виробнику доводиться бути винахідливим, творчо підходитимемо до використання стін і взагалі кожного квадратного сантиметра. З тієї ж причини одеські бізнесмени не поспішають переходити на популярний на Заході формат Open Space (це величезні приміщення-мурашники, де робочі місця розділені лише перегородками).

Нинішній сезон зробив меблярам приємний сюрприз — продаж їхньої продукції помітно зріс, причому спаду не було навіть влітку. До традиційно активних столичних покупців додалися регіонали, які вже не заощаджують на офісних інтер'єрах. Цей факт змусив виробників активніше освоювати локальні ринки та інвестувати у розширення потужностей, які вже не справляються зі збільшеними обсягами.

В умовах насичення ринку офісних меблів виробники все більше ставлять на прямий продаж. Темпи зростання продажів офісних меблів (як вітчизняних, так і імпортних) у минулому та нинішньому роках почали випереджати загальний щорічний приріст меблевого ринку в Україні. За оцінками операторів, обсяги реалізації офісних меблів у 2004 р. порівняно з 2003 р. зростуть на 30%.

РИНОК У ЦИФРАХ Товари, що реалізуються на ринку, — офісні меблі: столи, стільці, шафи, стелажі, тумби, м'які офісні меблі. Обсяг продажів 2002 р. — $200-220 млн у роздрібних цінах (приблизно на 10% більше, ніж 2001 р.). Кількість операторів - великих близько 20. Частка імпортної продукції - близько 10% у грошовому вираженні.

Зв'язатися з нами