В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку торгівлі електронним та телекомунікаційним устаткуванням та деталями до нього в Україні за перший квартал 2024 року. Розглянуто наступне: топ 25 компаній на ринку оптової торгівлі електронним і телекомунікаційним устаткованням, деталями до нього в Україні за перший квартал 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку комплектуючих в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: топ 25 компаній з виробництва змонтованих електронних плат в Україні за березень 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку комплектуючих в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: топ 25 компаній з виробництва електронних компонентів в Україні за березень 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку комплектуючих в Україні. Розгянуто наступне: різновиди, технічні характеристики та ціни на процесори, материнські плати, відеокарти, накопичувачі.

В матеріалі міститься інформація по ринку комплектуючих в Україні та світі. Розглянуто наступне: підтримка операційної системи, можливі наслідки нововведень, нові послуги.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку виробників оперативної пам'яті в Україні у 2018 році. Розглянуто: Топ-10 найкращих виробників оперативної пам'яті, найменування, характеристика у рейтингу.

У цьому огляді представлені відомості щодо ринку навушників України за підсумками 2015 року, розглядається таке: моделі та конструкції, які були найпопулярнішими у звітному році, виробники, яким довіряли українці, найпопулярніші способи підключення.

В останні роки роздрібні підприємства були одними із найактивніших замовників IT-рішень. Криза суттєво позначилася як на галузі роздрібної торгівлі, так і на її IT-складовій. У 2009 р. багато роздрібних мереж зосередилися на оптимізації наявних засобів автоматизації, пріоритети змінилися у бік скорочення бюджетів. Згідно з опитуванням, проведеним CNews Analytics у вересні 2009 р., у 90% компаній роздрібного сектору IT-бюджети скоротилися на 10-50%, багато проектів розвитку IT було припинено, а основні вкладення тепер припадають на проекти, що дають швидкий результат. За твердженнями учасників ринку, основну частку витрат на IT в даний час складають витрати на підтримку існуючої IT-інфраструктури.

Глобальні поставки мікропроцесорів для ПК у четвертому кварталі 2008 року впали на 11,4% (порівняно з минулорічними даними), у 2009 році тенденція зниження продовжиться, ґрунтуючись на результатах дослідження ринку. У 2009 році продажі CPU знизяться на 15%. У четвертому кварталі постачання впало на 17% - якщо порівнювати з результатами попереднього кварталу. Світова рецесія пригальмувала попит на ПК, що, звичайно, позначилося на постачання мікропроцесорів. Продаж ПК у четвертому кварталі впав на 0,4%, проти минулорічних результатів за аналогічний період. У 2008 році було продано 10 млн нетбуків, але ці показники нівелюються через зниження продажів традиційних лептопів і настільних ПК.

Загальні фінансові проблеми, які продовжують банкрутувати, поки обходять стороною технологічний сектор. За підсумками третього кварталу чистий прибуток виробника комп'ютерних комплектуючих International Business Machines Corp. (IBM) виріс на 20%, а власник популярного пошукового порталу Google Inc. досяг навіть більшого, збільшивши цей показник на 26%. IBM врятували старі замовлення, а Google взяв своє за рахунок зростання мережевих рекламних бюджетів.

До початку 2008 року загальний обсяг електронної інформації у світі перевищив 281 екзабайт, дані дослідження* компанії IDC, проведеного на замовлення корпорації EMC (найбільший у світі постачальник систем зберігання інформації). Екзабайт — це приблизно 1 млрд гігабайт даних, тобто на кожного мешканця Землі припадає по 45 Гб. За найскромнішими підрахунками, за останні 30 років людство створило більше інформації, ніж за попередні три тисячоліття.

Результати продажу карток пам'яті Flash у першому кварталі 2008 р. на 39% перевищили кількісні показники минулого року за аналогічний період. Так, за перші три місяці 2008 р. українці придбали 870 000 карток пам'яті Flash, витративши 14,3 млн. дол. США (п. кв. 2007 р. – 625 000 пристроїв, 14,7 млн. дол. США). У грошовому вираженні за підсумками першого кварталу 2008 р. ринок пам'яті Flash продемонстрував деяке зниження порівняно з показниками за цей же період минулого року (п. кв. 2007 р. – 14,7 млн. дол. США, п. кв. 2008 р. - 14,3 млн. дол. США). У тому, що у кількісному вираженні ринок збільшився істотно.

Незважаючи на те, що індустрія флеш-пам'яті час від часу переживає кризи (переважно цінові), а в найближчому майбутньому її очікують досить вагомі технологічні зміни, на локальному ринку флеш-накопичувачів - без особливих змін. Як і раніше знижується вартість носіїв більшості форматів, а максимальних обсягів - зростає. З останніх новин в даному сегменті варто відзначити Samsung, що випустила, нарешті, 8-гігабайтовий варіант microSD, і тим самим ще більше збільшивши розрив між цим і мініатюрними форматами, що конкурують.

У минулому році зниження цін на деякі типи флеш-карток у нашій країні досягло 40%, що, природно, призвело до стрімкого зростання продажів цієї продукції. У 2007 р. основні тенденції даного ринку збережуться, а його обсяг може становити 75 млн. дол. Згідно з даними найбільших постачальників, сумарно в нашій країні в 2006 р. було реалізовано 1,6-2,5 млн. карток флеш-пам'яті. Така велика різниця в оцінках, мабуть, багато в чому обумовлена відсутністю налагодженого обміну інформацією між лідерами цього ринку.

Найбільшою популярністю зараз користуються материнські плати на основі чіпсетів Intel 945P і Р965, а також на NVidia nForse 5xx, бюджетних NVidia GeForse 6100 і 6150 під Socket АМ2. Якщо говорити про розстановку сил між виробниками, то трохи більше половини тут належить Intel, друге місце по праву займає АМD (особливо відчутно збільшилася реалізація систем під процесори цієї компанії після придбання нею АТІ та випуску платформи АМ2), за ними слідує NVidia і вже потім VIА .

Минули півроку змін на ринок жорстких дисків не принесли - за винятком, можливо, того, що терабайтові накопичувачі тепер присутні не тільки в якості анонсів і прес-релізів, але і як реальні продукти. До того ж густина запису при використанні PMR досягла позначки 250 GВ на пластину. До речі, на перпендикулярний запис перейшли практично всі виробники HDD, і навіть компанія WD, яка спочатку ставилася до цієї технології досить прохолодно, оновила модельний ряд випуском відповідних пристроїв.

Ситуацію на ринку десктопних процесорів станом на квітень поточного року можна охарактеризувати як вичікувальну. Гучні новини вже стали надбанням минулого, і зараз продуктові лінійки досить стабільні. Така картина триватиме до виходу оновлених процесорів Core 2 Duo від Intel (кодова назва сімейства – Penryn), а також наступного покоління CPU від AMD – Barcelona. На сьогоднішній день чіпи від обох провідних виробників представлені практично в рівній кількості. Формальне лідерство за Athlon 64 – їх частка становить 21%.

Ситуація навколо платформ двох основних гравців – Intel та AMD – продовжує змінюватися дуже динамічно, що повністю відображає картина, що склалася на ринку материнських плат. Отже, на сьогоднішній день ми спостерігаємо цікаве, хоч і тимчасове явище – відсутність різнобою в асортименті запропонованих рішень. Socket AM2 та Socket LGA775 складають левову частку пропозицій для процесорів AMD та Intel відповідно. Примітно, що з продажу повністю зникли системні плати для Socket A, останні дні також доживають рішення на Socket 478 - станом на початок квітня на hotline.ua залишилося всього 19 пропозицій таких материнських плат.

Продажі джерел безперебійного харчування (ДБЖ, UPS), як і раніше, впевнено зростають, причому як у країнах з економікою, що розвивається, так і на усталених ринках. Пов'язано це насамперед із тим, що споживачі прагнуть захиститися від проблем із електропостачанням, оскільки багатьом забезпечення безперебійної подачі енергії – питання підтримки безперервної роботи бізнесу і, отже, мінімізації збитків. Про актуальність енергетичної проблеми нагадуватиме зайве.

80% серверів х86 у ЄМЕА – 64-бітові. Дослідники зазначають, що це найбільший показник зростання за останні дев'ять кварталів. Кількість проданих серверів за той же період майже не змінилася (приріст у річному обчисленні – 1 %), склавши 689 тис. штук, проте вона, як і раніше, знаходиться на майже рекордному для ринку серверів ЕМЕА рівні. Говорячи про весь 2006 рік, аналітики IDC зазначають, що доходи від поставок серверів у регіоні ЄМЕА збільшилися на 2% порівняно з роком раніше, склавши майже $17 млрд. Частка кожного із субрегіонів у загальному розмірі виручки збереглася незмінною, причому на Західна Європа зайняла 88% . На Близькому Сході та Африці доходи від продажів серверів x86 збільшилися з $99 млн до майже $700 млн. За підсумками 2006 року в ЄМЕА лідирувала IBM, яка контролювала 33% доходів, а за нею розташувалася НР з 32%.

Зв'язатися з нами