Цього року на ринку сканерів чітко спостерігалися позитивні зміни, порівняно з 2009 роком. Насамперед, значно покращилася доступність даного товару, що позначилося на зростанні обсягів продажу. Загалом у 2010 році на ринку сканерів спостерігався приріст обсягу продажів на рівні 20% порівняно з
Сканери можна назвати технологічно застарілим продуктом. Це група сектору офісної техніки, яка показала падіння продажів у порівнянні з третім кварталом минулого року: на 26% у фізичному та 4% у грошовому вимірі. Така ситуація може означати, що обсяги продажів сканерів зменшуються, проте
Український ринок сканерів все ще існує і обсяги його не такі малі, як може здатися на перший погляд. Втім, те, що обсяг ринку зменшується досить помітними темпами – також факт. У 2007 році в нашій країні було реалізовано кінцевим споживачам близько 200 тис. сканерів на загальну суму $16 млн. При цьому середня ціна пристрою становила $80. Експерт прогнозує, що за підсумками 2008 року буде продано близько 150 тис. пристроїв на загальну суму 13 млн. дол., тобто. Середня ціна пристрою зросте до З огляду на подібні оцінки можна дійти невтішного висновку, що ринок сканерів поступово концентрується на професійному сегменті, де МФУ не помічники з більш слабких технічних характерних функції сканування, ніж f напівпрофесійного сканера.
Обсяг українського ринку документ-сканерів у 2007 р. склав близько 3 млн дол. Слід зазначити, що, на відміну від домашніх пристроїв, цей сегмент зростає, що триватиме в найближчі кілька років. Не можу сказати, що є якісь серйозні перешкоди, які стримують цей процес. Стандартними для документ-сканерів є такі функції, як автоматичне подання сторінок та двостороннє сканування. Для успішного просування пристроїв у бізнес-сегменті потрібна висока швидкість обробки. Але щоб відповідати вимогам замовників, недостатньо покращувати технічні характеристики – необхідно також впроваджувати додаткові опції.
Попит на сканери Canon у 2003-2005 роках. був щодо стійким. Нині пристрої нижнього цінового діапазону припадає близько 70-80% продажів (у штуках). Кількість реалізованих апаратів у 2004 р., порівняно з 2003 р., збільшилася майже вдвічі, а за три квартали поточного року порівняно з тим же періодом попереднього – більш ніж подвоїлася. Найближчим часом ми прогнозуємо заміщення моделей початкового рівня багатофункціональними пристроями, а також деяке уповільнення зростання продажів дорогих сканерів за рахунок появи широкого асортименту професійної цифрової фототехніки. Але через те, що ринок України насичений менш західноєвропейським чи американським, у нас ця тенденція проявляється не так явно. Звичайно, сканери будуть удосконалюватися технологічно, збільшиться роздільна здатність, зменшаться маса і ціна, але це вже не поверне їм популярність. У принципі, для Canon ці тенденції не можна назвати негативними: наші позиції досить сильні у сегментах МФУ та професійних цифрових фотокамер.