В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку вогнетривів в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: розподіл засобів вогнезахисту в Україні за типом в період 2019-2022 р., розподіл засобів вогнезахисту в Україні за сферою застосування у 2021 р., динаміка споживання засобів вогнезахисту 2019-2022 рр., кількість присутніх засобів для вогнезахисту сталевих конструкцій на ринку України у 2023 році, реалізація імпортованих засобів вогнезахисту за період 2013-2021 р., оцінка потужностей з виробництва будівельних матеріалів в Україні.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку вогнетривів в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: витрати сталі у будівельному секторі від загального світового споживання сталі та в Україні, тенденції розвитку ринку пасивного вогнезахисту у 2023-2030 рр., витрати на вогнезахист сталевих конструкцій в Україні від вартості самих конструкцій у порівнянні з показниками ЄС, структура системи вогнезахисту будівельних конструкцій, глобальний ринок систем протипожежного захисту у 2022 році, розмір ринку пасивного вогнезахисту у 2022 році, динаміка розвитку світового ринку вогнезахисту до 2025 р., світовий ринок реактивних покривів у 2020 році та у 2026 році, сегментація ринку за основними засобами пасивного вогнезахисту на період з 2023 по 2030 рр., динаміка зростання засобів пасивного вогнезахисту в період 2020-2030 рр., фактори, що сприяють зростанню обсягів виробництва та реалізації вогнезахисних матеріалів на світовому ринку, розподіл засобів пасивного вогнезахисту за кінцевим споживачем станом на 2022 рік, характеристики засобів пасивного вогнезахисту, розподіл засобів пасивного вогнезахисту за типом станом на 2022 рік, розподіл засобів пасивного вогнезахисту за регіонами станом на 2022 р., розподіл засобів пасивного вогнезахисту в Україні за типом у період 2019-2022 рр. динаміка реалізації засобів пасивного вогнезахисту в Україні за підсумками 2019-2022 рр., розподіл засобів пасивного вогнезахисту в Україні за застосуванням у 2021 р., розподіл засобів пасивного вогнезахисту за торговими марками в Україні за застосуванням у 2019-2021 р., динаміка реалізації імпортних засобів пасивного вогнезахисту в Україні за період 2013-2022 рр., порівняння вогнезахисної ефективності деяких покривів реактивного типу на водній основі, що присутні на ринку вогнезахисту України.

В огляді подано інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких виробів за підсумками восьми місяців 2014 року. Розглядається таке: показники обсягів виробництва вогнетривких виробів українськими вогнетривкими підприємствами за січень-серпень 2014 року, зміни до показника щодо аналогічного періоду 2013 року, найбільші оператори ринку вогнетривів в Україні, середньооблікова чисельність штатних працівників за метпідприємствами, метпідприємствах.

Огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких виробів за перше півріччя 2014 року. Розглядається таке: показники обсягів виробництва вогнетривких виробів в Україні в січні-червні 2014 року, зміни порівняно з аналогічним періодом 2013 року, обсяги виробництва гірничорудними підприємствами залізорудної сировини за шість місяців поточного року, залишки залізорудної сировини на складах гірничорудних підприємств, держав.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких виробів. Розглядається таке: топ-5 найбільших українських підприємств із виробництва вогнетривів, опис діяльності представлених підприємств, основна продукція, що випускається цими підприємствами.

Цей огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких виробів. Розглядається таке: показники обсягів виробництва вогнетривких виробів українськими вогнетривкими підприємствами за січень-травень 2014 року, зміни щодо аналогічного періоду 2013 року, показники обсягів виробництва інших металургійних виробів в Україні, показники обсягів експорту металургійної продукції з України, обсяги поставок металургійних основних країн-споживачів української метпродукції за 5 місяців 2014 року.

В огляді подано інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких виробів за перший квартал 2014 року. Розглядається таке: темпи падіння обсягів випуску вогнетривких виробів в Україні у січні-березні 2014 року, обсяги виробництва вогнетривкої продукції в Україні у першому кварталі 2014 року, причини зниження обсягів виробництва вогнетривів в Україні, частка природного газу у структурі собівартості виробництва вогнетривів в Україні.

Огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких матеріалів. Розглядається наступне: обсяги світового виробництва вогнетривкої продукції, прогнозні показники обсягів виробництва вогнетривких виробів у світі до 2017 року, показники обсягів виробництва вогнетривів в Україні в 2013 році, темп падіння обсягів виробництва вогнетривів в Україні, причини зниження обсягів виробництва вогнетривів в Україні, вогнетривів в Україні, обсяги імпорту вогнетривів в Україну.

Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких матеріалів. Розглядається таке: темпи падіння обсягів виробництва вогнетривких матеріалів в Україні до січня 2013 року, обсяги випуску вогнетривких матеріалів в Україні в січні 2014 року, причини зниження виробництва.

Цей огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривких матеріалів. Розглядається таке: темпи зростання/падіння обсягів виробництва вогнетривких матеріалів в Україні, показники обсягів виробництва вогнетривких матеріалів підприємствами України у січні-вересні 2013 року, причини скорочення виробництва вогнетривких матеріалів в Україні.

В огляді подано інформацію щодо ситуації на українському ринку вогнетривкої продукції. Розглядається таке: вартість вироблених в Україні вогнетривких матеріалів у 2012 році, обсяги виробництва вогнетривких матеріалів в Україні в 2008 та 2009 рр., обсяги експорту вогнетривких матеріалів з України в 2012 році, основні країни-покупці українських вогнетривких матеріалів, їх частки вогнетривких матеріалів, відомі іноземні вогнетривкі компанії, основні країни-постачальники вогнетривких матеріалів в Україну, перспективи розвитку ринку вогнетривких матеріалів в Україні.

Якісні та цінові параметри провідних світових виробників вогнетривів сьогодні знаходяться приблизно на одному рівні, причому одразу кілька компаній можуть виробляти продукцію із сировини, здобутої в одному кар'єрі. Найімовірніше через високу конкуренцію в сегменті формованих вогнетривів “Магнезит” намагатиметься “підсадити” металургів на свої флюси, вартість яких дозволяє групі отримувати досить високий прибуток, незважаючи на суттєві транспортні витрати при доставці компонентів для їх виробництва в Україну. Після цього стане легше здійснювати комплексний продаж максимально широкого переліку товарів у форматі "флюси плюс формовані вогнетриви однієї торгової марки". Тим часом 25 тис. т периклазуглеродистих виробів, які “Магнезит” планує виробляти на Пантелеймонівському ОЗ, за оцінкою учасників ринку, дозволять повністю забезпечити футерування конвертерів та сталерозливних ковшів для виплавки.

Кілька років тому завод у Пантелеймонівці називали найтехнологічніше сучасним серед вогнетривких підприємств України. Однак із початком кризи хороша якість основного обладнання не врятувала компанію від різкого падіння продажів. І навіть зараз, на початку 2012 року, на складах заводу знаходиться 12 тис. тонн продукції — стільки вогнетривів останніми роками вироблялося приблизно за квартал. Генеральний директор “Магнезита” Сергій Одегов пов'язує це із традиційною орієнтацією ПОЗ на вироби для мартенівських печей, які поступово закриваються в Україні та повністю виведені з експлуатації в Росії. За словами Одегова, тепер асортимент підприємства буде змінено на користь продукції для сучасних агрегатів (сталеплавильних та ін.). “Базовим напрямком залишаться периклазовуглецеві вогнетриви. Нині їх випускається 100-150 тонн на місяць, тобто не більше 1500 тонн щорічно. До 2016 року ми доведемо річне виробництво цієї продукції до

У цьому огляді наведено інформацію про ринок вогнетривів України. Розглядається наступне: характеристика ринку, найбільші виробники вогнетривів, обсяги виробництва у період з 2009 по 2011 рр., огляд ринку сировини для виробництва вогнетривів, частка Групи «Магнезит» у наповненні українського ринку магнезіальною сировиною у 2009 – 2011 рр., роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів м. Запоріжжя, частки основних учасників ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів м. Запоріжжя за результатами діяльності у 2004 – 2010 роках, зміна концентрації ринків роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів у територіальних межах Запоріжжя та інше

Проте вже за результатами 2010 року Кондратівський вогнетривкий завод скоротив чистий збиток на 31,57%, до 3,96 млн. грн., а Часівоярський вогнетривкий комбінат отримав чистий прибуток 10,96 млн. грн. проти чистого збитку 5,18 млн. грн. за 2009 рік. Крім того, ще два великі виробники, Великоанадольський вогнетривкий комбінат та Красногорівський вогнетривкий завод, збільшили чисту прибуток: з 371 тис. грн. до 4,84 млн. грн. і з 51 тис. грн. до 12,41 млн. грн. відповідно. Про те, що справи у галузі пішли на підйом, також свідчить про зростання імпорту магнезиту, що використовується як сировина при виготовленні магнезіальних вогнетривів. Якщо у 2009 році його було завезено до України 216,8 тис. тонн, то вже у 2010 – 330,85 тис. тонн, за даними Держмитслужби. Це перевищує докризові показники: наприклад, у 2006 році імпорт магнезиту був зафіксований на рівні 251 тис. грн. тонн. Водночас структура імпорту не зазнала істотних змін: як і раніше, у 2010 році основними постачальниками для українських вогнетрівників залишалися

Про те, що справи в галузі пішли на підйом, також свідчить зростання імпорту магнезиту, що використовується як сировина для виготовлення магнезіальних вогнетривів. Якщо у 2009 році його було завезено до України 216,8 тис. тонн, то вже у 2010 – 330,85 тис. тонн, за даними Держмитслужби. Це перевищує докризові показники: наприклад, 2006 року імпорт магнезиту було зафіксовано на рівні 251 тис. тонн. Водночас структура імпорту не зазнала суттєвих змін: як і раніше, у 2010 році основними постачальниками для українських вогнетривників залишалися Словаччина – 161,59 тис. тонн, Китай – 18,44 тис. тонн та Туреччина – 16,99 тис. тонн. Причому середня вартість ввізного магнезиту, порівняно з 2009 роком, збільшилася незначно, на 9,37%, до 411 дол./тонн. Для порівняння – у тому ж 2006 році вона становила

“Завжди вважалося, що Україна багата на вогнетривку сировину, половина підприємств колишнього Союзу побудована на базі вогнетривких глин та каолінів України. Але розвиток металургії показав, що цей клас вогнетривів не відповідає вимогам сучасних металургійних процесів, заснованих на конвертерній та електроплавці, позапечковій та вакуумній обробці, безперервному розливанні”, — зазначає технічний директор Puyang Refractories Україна Анатолій Тонкушин. Протягом останніх двадцяти років відбувся якісний перехід від кремнеземистих та мулітокремнеземистих вогнетривів на магнезіальні та вуглецевмісні, а сировинної бази для цього класу продукції в Україні не виявилося. І на вітчизняному ринку вогнетривів виник дефіцит магнезіальних і вуглецевмісних вогнетривів, який поступово заповнився імпортом: спочатку з

В останні роки українська вогнетривка промисловість зіткнулася зі скороченням попиту на свою продукцію з боку металургів, які сьогодні віддають перевагу імпортним вогнетривам, які в основному поставляються з Китаю. Про це неодноразово заявляли представники асоціації «Укрвогнетупор». За нашою інформацією, власники деяких заводів шукають покупців своїх активів. Нервовість у роботу галузі додає і минулорічна зміна власників на ВАТ «Запоріжсталь» та ПрАТ «ММК ім. Ілліча», яким належать ВАТ «Запорожогнеупор» та ВАТ «Кондратьєвський ОЗ» відповідно. Для нових власників металургійних комбінатів вогнетривкий бізнес непрофільний, тому не виключено, що після завершення аудиту активів і ці підприємства будуть виставлені на продаж.

У березні в Україні очікується нове пожвавлення виробництва металургійної продукції. На цьому тлі стійка думка, що посткризове відновлення гірничо-металургійного комплексу покращить ситуацію і в суміжних областях, включаючи вогнетривку галузь. Проте реальна картина вітчизняного ринку вогнетривів залежить не лише від загального кризового стану металургії.

Українська вогнетривка промисловість виробляє більшість видів вогнетривів, починаючи від широко поширеної алюмосилікатної та динасової до магнезіальної продукції. Лідер галузі - "Запорожогнеупор". Крім нього, діють Часовоярський та Великоанадольський вогнетривкі комбінати, Красногорівський, Кондратьєвський, Пантелеймонівський вогнетривкі та Червоноармійський динасові заводи. Магнезіальні вогнетриви в Україні випускає “Запоріжвогнетрив” та Пантелеймонівський завод. Як повідомили у Міністерстві промислової політики, вся магнезіальна сировина імпортується — переважно з Китаю та Росії. Втім, пострадянський лідер із виробництва магнезіальної сировини — однойменна російська група “Магнезит” багато в чому вичерпала свою традиційну сировинну базу на Уралі і тепер розвиває нові родовища в Китаї, маючи намір освоювати Західний Сибір.

Зв'язатися з нами