В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку переказів в Україні за 2024 рік. Розгялнуто наступне: річний обсяг карткових переказів між фізособами в Україні, обсяг виявлених ризикових операцій за два місяці, чи є ефект від обмежень Нацбанку, обсяги переказів між рахунками фізосіб в одному банку та між різними банками, обсяги переказів у СЕП між різними банками, як на обмеження відреагували клієнти банків, чи зачепили обмеження волонтерів.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку мікрокредитів в Україні за 9 місяців 2024 року. Розглянуто наступне: кількість та загальна сума оформлених мікропозик в Україні за 9 місяців 2024 року, середня сума кредитів за 9 місяців 2024 року порівняно з відповідним періодом минулоріч, кількість виданих мікрокредитів за І квартал 2021 - ІІІ квартал 2024 рр., заборгованість по мікрокредитах за IV квартал 2021 - ІІІ квартал 2024 рр., строк видачі мікропозик.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку онлайн-платежів в Україні за 9 місяців 2024 року. Розглянуто наступне: кількість транзакцій через онлайн-каси (ПРРО) за 9 місяців 2024 року порівняно з відповідним періодом торік, скільки разів українці платили через ПРРО станом на 1 жовтня 2024 року, скільки українці витрачали грошей через ПРРО станом на 1 жовтня 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку банків в Україні за 9 місяців 2024 року. Розглянуто наступне: загальний прибуток українських банків за 9 місяців 2024 року, топ-10 банків України за прибутком за 9 місяців 2024 року, топ державних банків, банків з іноземним та приватним капіталом за 9 місяців 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку криптовалюти у світі за 2024 рік. Розглянуто наступне: що вплинуло на зростання біткоїна, динаміка ціни біткоїна за довтень-листопад 2024 року, наскільки може зрости курс біткоїна та ефіріуму.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку небанківського фінансового сектору в Україні за третій квартал 2024 року. Розглянуто наступне: кількість надавачів небанківських фінансових послуг у ІІІ кварталі 2024 року, структура активів фінансового сектору, частка активів десяти найбільших установ у сегментах, обсяг активів страховиків життя та ризикових страховиків та їхня кількість, структура прийнятних активів на покриття технічних резервів страховиків станом на 1 жовтня 2024 року, фінансовий результат страховиків життя та ризикових страховиків, загальні активи кредитних спілок, структура основної суми заборгованості за кредитами членів кредитних спілок, операційна ефективність діяльності кредитних спілок, обсяг та кількість договорів факторингу та фінансового лізингу, структура активів ломбардів, структура обсягу наданих кредитів ломбардами за видами застави.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку електронних платежів в Україні за третій квартал 2024 року. Розглянуто наступне: загальна кількість та вартість платіжних операцій, ініційованих із застосуванням кредитового трансферу та прямого дебету упродовж дев’яти місяців 2024 року, кількість та вартість платіжних операцій у межах України та з України упродовж дев’яти місяців 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку іпотечного кредитування в Україні за вересень 2024 року. Розглянуто наступне: кількість та обсяг виданих іпотечних кредитів в Україні за вересень 2024 року порівняно з попереднім місяцем, середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами у вересні порівняно із серпнем, кількість та обсяг виданих іпотечних кредитів у регіональному розрізі.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку банківського сектору в Україні за 3 квартал 2024 року. Розглянуто наступне: загальні активи банків за 2020 - вересень 2024 рр., розподіл чистих активів за групами банків, розподіл коштів фізичних осіб за групами банків, частка найбільших банків у чистих активах сектору, кількість структурних підрозділів банків, облікова чисельність штатних працівників банків, розрахунки платіжними картками в торговельній мережі, кількість активних платіжних карток за групами фінустанов, обсяги платежів у Системі електронних платежів, структура безготівкових операцій з платіжними картами, частка валютних кредитів суб’єктам господарювання, структура зобов’язань за групами банків, облікова ставка НБУ та вартість нових депозитів і кредитів у гривнях, структура регулятивного капіталу банків.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку небанківських фінансових послуг в Україні за жовтень 2024 року. Розглянуто наступне: кількість учасників небанківського фінансового ринку у жовтні 2024 року, кількість примусово виключених учасників ринку, кількість фінансових компаній, страховиків non-life, life-страховиків, страховиків зі спеціальним статусом, ломбардів, кредитних спілок, лізингових компаній, страхових брокерів та колекторських компаній станом на 01 листопада 2024 року, кількість визнаних банківських та небанківських груп на ринку, кількість діючих платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні та кількість діючих міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами, кількість платіжних установ та фінансових установ, комерційних агентів та технологічних операторів платіжних послуг станом на 01 листопада 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку банків в Україні за дев’ять місяців 2024 року. Розглянуто наступне: обсяг чистого прибутку платоспроможних банків за дев’ять місяців 2024 року, обсяг валового гривневого портфеля наданих клієнтам кредитів з початку 2024 року обсяг вкладень в ОВДП, рентабельність капіталу банків за дев’ять місяців 2024 року порівняно із аналогічним періодом 2023 року.

У матеріалі представлена ​​аналітична інформація щодо ринку використання програми "Національний кешбек" в Україні. Розглядаються: причини низької активності користувачів на початковому етапі, основні напрямки використання коштів та динаміка накопичення кешбеку, наводяться дані про кількість активованих карт та перспективи розвитку програми в найближчі місяці.

У матеріалі подано аналітичну інформацію щодо зростання банківських депозитів в Україні за 2024 рік. Відзначено значне збільшення вкладів громадян, що пов'язано зі зростанням як у національній, так і в іноземній валюті, розглянуто зміни у структурі депозитних вкладень та їх розподіл за типами банків.

В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку валютних операцій в Україні, що відображає рекордний обсяг ввезення готівкової валюти в країну за період з січня по жовтень 2024 року. Вказано дані про динаміку ввезення доларів та євро, а також про значення змін у валютній політиці Національного банку України.

У матеріалі представлена ​​аналітична інформація щодо ринку банківських послуг в Україні щодо виплати вкладів клієнтам ліквідованих банків за час війни. Розкриваються дані про суми компенсацій, кількість банків, що перебувають у ліквідації, та механізми отримання компенсації через Фонд гарантування вкладів.

У матеріалі подано аналітичну інформацію про банківський сектор України у контексті змін у оподаткуванні. Обговорюються наслідки збільшення ставки податку на прибуток банків до 50% затвердженого Верховною Радою, включаючи його ретроспективне застосування. Розглядаються показники прибутку та податкових виплат банків за 2023 та 2024 роки, їх вплив на капіталізацію, кредитування та фінансову стабільність сектора. Також наведено думки експертів та прогнози впливу на клієнтів банків, включаючи можливе збільшення тарифів та зміну умов обслуговування.

У матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку віртуальних активів в Україні, включаючи поточні виклики та перспективи законодавчого регулювання. Розглядаються ключові зміни у податковому регулюванні, підходи до інтеграції з міжнародними стандартами та їх вплив на розвиток криптовалютного сектору.

Матеріал містить аналітичну інформацію щодо тренду на вбудовування фінансових послуг у нефінансові сервіси, розглядаючи перспективи його розвитку в Україні. Описано приклади з інших країн, відмінності локальних потреб та можливі напрямки впровадження, включаючи маркетплейси та державні цифрові послуги.

Матеріал містить аналітичну інформацію щодо валютного ринку України, висвітлюючи прогнози курсової динаміки на грудень 2024 року, фактори тиску на гривню, попит на іноземну валюту, а також можливі дії Національного банку, розглядаються економічні та психологічні аспекти, що впливають на ринок, включаючи девальваційні очікування та вплив зовнішньоекономічних факторів

В огляді представлена ​​аналітична інформація щодо змін тарифів на міжнародне страхування "Зелена картка" в Україні, що набирає чинності з 28 листопада. Описано нові страхові платежі для різних категорій транспортних засобів, а також нагадено про функції та значення поліса "Зелена картка" для компенсації збитків при ДТП за кордоном.

Зв'язатися з нами