У огляді представлена ​​аналітична інформація про ринок постільних речей в Україні в 2017 році. Враховується: держава та тенденції українського ринку постільних речей, загальний обсяг ринку текстилю та галантерею України, частка українських виробників, сегменти цін, фактори, що впливають на ринок, та короткі висновки.

Огляд містить аналітичні відомості щодо ринку постільних речей України за підсумками 2016 року. Розглянуто: стан та тенденції ринку, динаміка скорочення ринку постільних речей, найбільш популярні цінові категорії постільних речей, короткі висновки та очікування експертів.

Матеріал містить інформацію щодо ситуації на українському ринку постільної білизни. Розглядається таке: тенденції ринку, показник зростання обсягу випуску даної продукції з 2007-2012 рр., середньорічний темп зростання випуску протягом 5 років, обсяг неофіційного виробництва в Україні в сегменті легкої промисловості, динаміка імпорту в 2007-2008 рр., основні країни- постачальники постільної білизни до України у 2012 році, частка експорту у структурі офіційного внутрішнього виробництва постільної білизни у 2012 році, показник скорочення експорту за останні 5 років, обсяг ринку постільної білизни України у 2012 році.

Перевірити постільну білизну за списком заборонених барвників, передбаченому міжнародним стандартом Oeko-Tex Standard 100, виявилося в Україні технічно неможливим. Тому в ході лабораторних досліджень перевірили склад тканин, стійкість забарвлення (при пранні, впливі поту, прасуванні та сухому терті), по рН та вмісту формальдегіду.

В огляді представлені дані щодо ринку постільних речей України, а саме: обсяги виробництва у грошовому вираженні, а також обсяги експорту та імпорту за другий та третій квартали 2011 року.

Ця стаття містить інформацію щодо ситуації на українському ринку постільних речей, а саме: обсяги виробництва у грошовому вираженні, а також зовнішньоекономічні показники: обсяги експорту та імпорту.

Огляд містить інформацію щодо українського ринку постільної білизни, а саме: обсяги виробництва у грошовому вираженні, обсяги експорту та імпорту.

У цьому огляді представлено інформацію щодо ринку рушників в Україні, а саме: ситуація на ринку, обсяги виробництва у грошовому вираженні, а також обсяги експорту та імпорту.

У вітчизняних виробників постільних комплектів з'явився шанс потіснити на ринку зарубіжних гравців. Головне - не прогаяти момент. Український ринок постільних речей збереже ЩГ завидні темпи приросту в гривневому еквіваленті на колишньому рівні навіть у складний 2009 рік, прогнозують експерти. У загальному казані продавців виявиться близько 400 млн. грн. – на 50% більше, ніж у попередньому році. Проте обсяги продажів у натуральному та доларовому еквіваленті вперше за багато років покажуть негативну динаміку. Курс на вітчизняного виробника В останні роки сегмент постільних комплектів у натуральному вираженні зростав щорічно з динамікою 13-15%. У 2008 році продажі досягли 2,6 млн. шт., що у грошовому еквіваленті відповідає 263 млн. грн. А вже поточний рік покаже більш ніж 10% падіння попиту, прогнозує Олександр Соколов. До кінця року продадуться близько 2,3 млн. комплектів. І це незважаючи на те, що середня ціна комплекту залишається незмінною - $20.

Продажі постільної білизни на ринку України, населення якої налічує 46 млн. осіб, у 2007 р. досягли $25 млн. (виходячи з роздрібних цін), а в кількісному вираженні - 2,2 млн. комплектів (що складаються з двох наволочок, простирадла та підковдра) ). З цього випливає, що середня роздрібна ціна одного комплекту дорівнювала приблизно $11. У Києві, що є найважливішим регіональним ринком, обсяг продажів оцінювався у $5 млн. Український ринок постільної білизни розвивається за останні 4-5 років досить високими темпами. Зокрема, 2007 р. обсяг роздрібної торгівлі розширився на 20% за вартістю та на 18% за кількістю. Така динаміка зростання зберігається з 2004 р. У 2008 р. послаблення темпів зростання не очікується. Цей ринок наблизиться до насичення, як вважають, лише у разі досягнення та перевищення рівня річних продажів у 4 млн. комплектів.

Стрімкий ритм повсякденного життя дедалі менше часу залишає на відпочинок та сон. Саме тому хочеться проводити його з найбільшим комфортом. Не останньою умовою для затишного сну стає постільна білизна. Напевно тому, за словами операторів ринку, однотонній білій класиці українці віддають перевагу кольоровим комплектам з малюнком та оздобленням. Проте експерти сходяться і в іншому - вітчизняний споживач ще не має такого достатку, щоб витрачати гроші на стовідсотково натуральні наволочки та простирадла. І все ж таки український споживач вимогливий до постільної білизни та приладдя. Натуральність - це основна вимога споживачів до тканини, з якої виготовлено постільну білизну. Як стверджує Ірина Власенко, менеджер з реклами компанії "Домтекс", українці віддають перевагу постільній білизні зі 100%-ної натуральної тканини, оскільки це корисніше для здоров'я, а відчуття від зіткнення з такими простирадлами та підковдрами приємніші. Виробники використовують і штучні матерії, оскільки вони практичніші, їх легше прати і гладити, але спати на ліжку з цих тканин менш комфортно.

Щоб продуктивно працювати, потрібно не забувати про здоровий сон, а який же солодкий сон без улюблених ковдри та подушки! Ви потребуєте їх, а вони час від часу потребують реставрації. Сьогодні реставрація виробів з наповнювачем з пуху та пера - це бізнес із низьким бар'єром для входу та зі стабільним доходом. Ще кілька років тому наш бізнес доходу майже не приносив, - згадує директор кількох точок, розташованих у Дарницькому районі Києва, який побажав залишитися неназваним. Але завдяки засобам масової інформації надзвичайну популярність набули гігієни та здорового способу життя. Плюс реставрація старих пухо-пір'яних виробів стала дешевшою альтернативою придбанню нових.

Український ринок постільної білизни розвивається за останні 4–5 років досить високими темпами. Зокрема, у 2007 р. обсяг роздрібної торгівлі розширився на 20% за вартістю та на 18% у кількісному вираженні. Така динаміка зростання зберігається з 2004 р. У 2008 р. також не очікується послаблення темпів зростання. Цей ринок наблизиться до ступеня насичення, як вважають, лише у випадку, коли річний обсяг продажів досягне і перевищить 4 млн. комплектів. Після цього, враховуючи прогресуюче переміщення центру тяжкості попиту на вироби в сегменті середніх і підвищених цін, можна очікувати збільшення продажів у межах 12–15% на рік. Україна вважається останнім ринком серед країн СНД, на якому відсутня сертифікація постільної білизни щодо вмісту шкідливих для здоров'я речовин — онкологічно небезпечних барвників, формальдегіду, пом'якшувачів, пестицидів, важких металів.

Головною проблемою ринку, за словами виробників, є те, що більша частина товару ввозиться в країну за сірими схемами, а на прилавках панує продукція No name. Вважають, що у легкій промисловості обсяг неофіційного виробництва становить від 50 до 70%. Проте, за розрахунками фахівців, для ринку постільної білизни цей показник набагато вищий. Загалом імпорт постільної білизни в Україну за період з 2002 по 2007 роки. зріс у 5,3 рази. Причому у 2007 році темп зростання імпорту становив лише 6% щодо 2006р. Імпортні постачання постільної білизни до України у 2007 році у 12,3 раза перевищували експорт. Лідирують тут білизни з Туреччини, Китаю та Білорусії. На частку в 2007г. припало понад 82% офіційного імпорту постільної білизни. Але крім нього є ще нелегальне ввезення подібної продукції, яке перевищує офіційне у 2,2 рази.

Виробники постільної білизни розвивають у Києві власний роздріб. Зростання столичного ринку постільної білизни місцевим виробникам очікуваних дивідендів не принесло. Причиною стало подорожчання на 10-15% продукції, що випускається українськими фабриками, через що її вартість зрівнялася з імпортною, а також погіршення відносин з київськими рітейло-рами. Щоб не залишитися біля розбитого корита, найбільші компанії змушені розвивати власний роздріб. За оцінками фахівців, за весь 2007 рік ємність київського ринку постільної білизни зросла як мінімум на 20%, склавши в грошовому вираженні близько $5 млн. Така ж динаміка, на їхню думку, спостерігатиметься і в 2008 р. За три місяці цього року ринок зріс порівняно з аналогічним періодом 2007 року на 12%.Виробники постільної білизни розвивають у Києві власний роздріб. Зростання столичного ринку постільної білизни місцевим виробникам очікуваних дивідендів не принесло. Причиною стало подорожчання на 10-15% продукції, що випускається українськими фабриками, через що її вартість зрівнялася з імпортною, а також погіршення відносин з київськими рітейло-рами. Щоб не залишитися біля розбитого корита, найбільші компанії змушені розвивати власний роздріб. За оцінками фахівців, за весь 2007 рік ємність київського ринку постільної білизни зросла як мінімум на 20%, склавши в грошовому вираженні близько $5 млн. Така ж динаміка, на їхню думку, спостерігатиметься і в 2008 р. За три місяці цього року ринок зріс порівняно з аналогічним періодом 2007 року на 12%.

Близько половини постільної білизни, що випускається в країні, припадає на тіньове виробництво. Виготовляють ці сірі простирадла та підковдри, як і 10 років тому, невеликі швейки. Багато виробників орієнтовані відразу на кінцевого покупця. Таких понять, як дистриб'ютор, оптовик, для них просто не існує: багато з них організують невеликі майстерні, де працюють пара-трійка швачок, з невеликим складиком, орендують або викуповують пару торгових точок, в яких і продають готові товари. Окупність вкладених коштів напрочуд висока. Як розповів один виробник постільної білизни, який побажав залишитися неназваним, накрутка виробника на готовому товарі складає 150-300%. не сплачують податки взагалі або реєструються як приватні підприємці та візуалізують лише малу частину своїх доходів, щоб сплачувати мінімальний податок.

Однак найбільш привабливий клієнт - аж ніяк не слабка стать, а розпорядники бюджетних коштів: у квітні-травні ковдри та подушки масово закуповують медичні установи, залізниця, санаторії, готелі. Ну а якщо згадати, що країна готується до напливу туристів на чемпіонат з футболу Євро-2012, вимальовуються дуже непогані перспективи для освоєння прибуткової ніші. І, що важливо для українських підприємців, пошиття ковдр та подушок – один із тих рідкісних сегментів, де їм не варто побоюватися конкуренції з боку китайських виробників. Товар дуже об'ємний – це одна причина, через яку експорт готових виробів невигідний. А друге – у нас найякісніший пух. Ту подушку та ковдру, які зробить український виробник із місцевої сировини, ідеально її помив, китаєць довезти не в змозі.

Зв'язатися з нами