У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку лічильників в Україні. А саме: огляд автоматизації обліку комуналки в Україні, стан ринку, основні його проблеми, огляд топ-4 "розумних" лічильників та їх характеристика, досвід інших країн, короткі висновки.

У даному матеріалі представлені аналітичні відомості щодо ринку газових лічильників України, а саме, подано витрати на встановлення лічильників та вигоди від них, кількість побутових споживачів за категоріями.

В огляді подано інформацію щодо ситуації на українському ринку лічильників для води. Розглядається таке: показники обсягів виробництва лічильників для води в Україні за січень-лютий 2015 року, зміни щодо аналогічного періоду 2014 року, причини динамічного розвитку виробництва лічильників для рідини в Україні, середні оптово-відпускні ціни на лічильники для рідини, попит на імпортну продукцію, обсяги експорту лічильників для рідини з України, основний імпортер українських лічильників рідини, ТОП-4 виробників лічильників рідини в Україні та їх частки.

Матеріал містить інформацію щодо ситуації на українському ринку лічильників тепла. Розглядається таке: показник оснащеності підприємств теплоенергетики приладами за видами (теплової енергії, води, стоків), показник зростання оснащеності на 17 грудня, кількість оснащених житлових будинків приладами обліку води на зазначену дату та загалом у 2014 р., структура оснащеності цими приладами по регіонах України, показники оснащеності у минулих періодах.

Стаття містить дані щодо українського ринку витратомірів та приладів для вимірювання рівня рідини, а саме: обсяги виробництва, експорту та імпорту у грошовому вираженні.

Огляд містить дані щодо ринку лічильників електроенергії в Україні, а саме: обсяги виробництва у грошовому вираженні та зовнішньоекономічні показники: обсяги експорту та імпорту.

В огляді подано інформацію щодо українського ринку рідинних лічильників, а саме: ситуація на ринку, обсяги експорту та імпорту, обсяги виробництва у грошовому вираженні.

Ця стаття містить інформацію щодо українського ринку газових лічильників, а саме: обсяги виробництва, експорту та імпорту у грошовому вираженні.

Огляд містить інформацію щодо ситуації на ринку лічильників України, а саме: обсяги виробництва у грошовому вираженні, а також зовнішньоекономічні показники: обсяги експорту та імпорту.

У цьому огляді представлена інформація щодо українського ринку газових, рідинних та лічильників електроенергії. Розглядається ситуація над ринком, і навіть обсяги виробництва, експорту та імпорту в грошах.

Провідними гравцями українського ринку лічильників газу є українські компанії-виробники, ринкова частка яких за підсумками 2008 року становила 64,1%. Ринкова частка компанії Actaris склала 7,3%, ЗАТ "Газдевайс" - 4,9%, компанії Elster - 3.2%, компанії Premagas -

Цього року столичне керівництво обіцяє встановити у місті 1 тис. будинкових лічильників тепла. Список будівель, які оснастять такими приладами зараз складається чиновниками. Мешканці будинків, що потрапили в нього, як запевняють експерти, платитимуть за обігрів у півтора-два рази менше, ніж тепер.

Експерти стверджують, що ринок обліку тепла в Україні на підйомі. Дедалі більше підприємств та власників житла прагнуть контролювати обсяги споживаних енергоносіїв і насамперед — витрати тепла під час опалення приміщення. До того ж, в Україні діє державна програма встановлення теплолічильників у всіх нових житлових будинках, які вводяться в експлуатацію. У новому будівництві вже зараз усі об'єкти здаються із системами автоматичного регулювання подачі тепла та поквартирною установкою радіаторних термостатів (вони дозволяють заощаджувати до 20% тепла у кінцевого споживача). Наші споживачі — житлово-комунальний сектор, промислові підприємства та ті, хто вміє і хоче рахувати та економити гроші за споживані енергоносії.

Втім, газовики так і не дізналися, скільки газу вкрав неохайний споживач, адже донарахування плати можливе лише за період, що минув з дати останньої перевірки. І хоча найчастіше цілісність лічильника контролери перевіряють за допомогою лупи, виявити сліди роботи народних умільців часом можливо лише на спеціальних установках. У Чернівцях, за даними газовиків, 30% газових лічильників не проходять державної перевірки, тому що виявляється або стороннє втручання, або лічильник був переналаштований таким чином, що недораховував газ, що споживається. Внаслідок державної перевірки лічильників та роботи контролерів у Чернівцях лише за січень цього року було виявлено та доведено розкрадання близько 33 тис. кубометрів газу, при тому, що Чернівці загалом споживають близько 500 млн кубометрів газу щороку.

Нині в Україні налічується 30 компаній, які займаються виробництвом приладів обліку газу. Станом на 01.01.2008 р. до Державного реєстру засобів вимірювань було внесено 47 типів приладів обліку газу, які випускають українські компанії. Виробничі потужності заводів із випуску лічильників газу в Україні становлять близько 2,6 млн. шт. на рік. У 2008 році обсяг виробництва газових лічильників в Україні в натуральному вираженні знизився порівняно з попереднім роком на 25,5%. Крім українських компаній активно працюють на ринку виробники газових лічильників з інших країн. В даний час на ринку України працюють представники 19 компаній, які пропонують закордонні прилади обліку газу.

Минулого року обсяг реалізованих послуг столичного водоканалу зменшився на 2,5%. У грошовому вимірі це 8,6 млн. грн. Фахівці підприємства пояснюють це тим, що житлово-експлуатаційні організації розпочали розрахунки з населенням за фактично спожиті послуги з водопостачання та водовідведення, тобто. за показаннями будинкових приладів обліку води. Це стало можливим тому, що у 2005 р. «Київводоканал» прискорив реалізацію програми встановлення в житлових будинках приладів обліку холодної води. Лише у другому півріччі минулого року було змонтовано 2780 лічильників. На початку січня цього року «Київводоканал» завершив програму встановлення загальнобудинкових лічильників у багатоповерхових будинках, яких у столиці налічується близько 11 тис. Це дало змогу забезпечити практично 100% облік споживання холодної води киянами. Через мізерне фінансування ще 3-4 роки тому на місяць монтували півсотні лічильників. Швидкі темпи встановлення лічильників на даний час стали можливими завдяки тому, що у травні 2004 р. за розпорядженням КМДА було створено спеціальний фонд, в якому і накопичувалися відповідні кошти. Щомісяця «Київводоканал» відраховує 6,8 % коштів, отриманих від житлово-експлуатаційних організацій за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення до цього фонду. Починаючи з березня 2004 р. на придбання лічильників матеріалів для їх монтажу витрачено 7810,2 тис. грн. А всього на рахунок спецфонду надійшло понад 13 млн. грн. Таким чином, у найближчій перспективі роботу по відновленню «парку» будинкових лічильників «Київводоканал» не припинить.

В Україні фахівці газової галузі часто стикаються з неправомірним розподілом приладів обліку витрати газу на промислові та побутові. Умовно у нас у країні лічильники з вимірюваною витратою газу до 10 куб. м/год відносять до побутових, а з витратою газу понад 10 куб. м/год - до промислових, хоча такий поділ не витримує жодної критики. Наприклад, побутовий лічильник газу із витратою 2,5 куб. м/год може бути встановлений у цеху приватної фірми і по суті бути промисловим, а промисловий з витратою 25 куб. м/год може бути встановлений у великому багатоквартирному житловому будинку та тому вважатися побутовим. Оскільки первинним призначенням всіх лічильників є стабільний за точністю вимірювання і достовірне відображення даних про витрату газу, то навіть поверхневий аналіз дозволяє показати, що насправді лічильники необхідно розділяти за характером споживання газу, що вимірювається, а саме - по тому діапазону, в якому змінюються значення витрати газу одиницю часу в конкретного пользователя. І лише в рамках такого підходу можна оцінити якісні показники та реальні переваги кожної моделі – при порівнянні їх можливостей у конкретної групи споживачів, але ніяк не за формою власності чи діяльності, в рамках якої власником застосовуватиметься прилад. Використання в запропонованому огляді характеристик побутові та промислові по відношенню до газових лічильників - не більше ніж данина традиції.

Природні ресурси, якими користується людство, далеко не нескінченні і не такі дешеві, як нам здається. Для того, щоб обиватель це зрозумів, його потрібно привчити до економічної та дбайливої ​​витрати цих ресурсів. Адже, заощаджуючи газ, воду і тепло, людина може суттєво економити і свої кровні гроші, та ще й принесе чималу користь людству. А економія, як відомо, починається з рахунку. Практика показує, що при використанні води тільки з побутовою метою реальна витрата значно нижча, ніж встановлена ​​на одного мешканця. Для такої мети і був придуманий такий широко відомий прилад, як лічильник або, говорячи мовою професіоналів, витратомір, що дозволяє завжди бути в курсі, скільки того чи іншого ресурсу використано і, відповідно, потрібно заплатити.

Зв'язатися з нами