В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку труб в Україні на 2022 рік. Розглянуто: стан та тенденції ринку труб в Україні, фактори, що негативно впливають на динаміку ринку полімерних труб, виробництво на ринку, вплив війни на ринок, фактори, що впливають на попит, структура державних тендерних закупівель пластикових труб у регіонах за 2019-9 міс. 2022 р.
В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку пластикових труб в Україні в 2021 році. Розглянуто: тренди ринку електромонтажних систем, виробники та постачальники коробів, пластикових труб, люків на українському ринку та асортимент їх продукції, структура продажів пластикових труб на українському ринку 2021 року, новини ринку, короткі висновки.
В огляді представлена аналітична інформація щодо ринку пластикових труб в Україні на 2021 рік. Розглянуто: стан та тенденції ринку пластикових труб, аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу, проблеми розвитку), фактори, що впливають на ринок пластикових труб в Україні, ємність ринку труб в Україні в 2019-1 півріччя 2020 рр., сегментація та структурування ринку ( за видами, походженням), структура ринку пластикових труб за походженням (вітчизняна та імпортна продукція) за видами матеріалів у 2019-1 п. 2020 рр., динаміка виробництва пластикових труб у кількісних показниках за видами матеріалів, експорт труб у 2019 – 1 пол. 2020 р. за застосуванням, згідно з оцінкою експертів, географія експорту труб в Україну по країнах, імпорт труб у 2019 – 1 пол. 2020 р. із застосування, географія імпорту труб в Україну по країнах, стан галузей-споживачів (комунальне господарство, В2С сегмент, АПК, будівельні компанії), висновки та прогнозні тенденції розвитку ринку пластикових труб.
У публікації представлена аналітична інформація щодо ринку пластикових труб в Україні. Розглянуто: стан та тенденції українського ринку пластикових труб, структура виконаних будівельних робіт в Україні в 1 кварталі 2020 року за видами, структура використання пластикових труб у світі до 2025 року, згідно з прогнозами, короткі висновки.
У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку пластикових труб в Україні за підсумками 1 кварталу 2020 року. Розглянуто: стан та тенденції ринку пластикових труб України, структура виконаних будівельних робіт в Україні в 1 кварталі 2020 року на вигляд, основна причина збільшення розміру ринку пластикових труб, короткі висновки.
В огляді подано інформацію щодо ситуації на українському ринку полімерних труб за підсумками 2013 року. Розглядається наступне: тенденції розвитку ринку полімерних труб в Україні, динаміка споживання трубної продукції для зовнішніх мереж з 2011 по 2013 рр., показники обсягів виробництва труб ПЕ, ПВХ, ПП в Україні з 2011 по 2013 рр., обсяги імпорту труб ПЕ, ПВХ, ПП в Україні з 2011 по 2013 рр., обсяги експорту труб ПЕ, ПВХ, ПП в Україні з 2011 по 2013 рр., обсяги внутрішнього споживання труб ПЕ, ПВХ, ПП в Україні з 2011 по 2013 рр., співвідношення виробництва поліети призначення, найбільші оператори українського ринку поліетиленових труб, обсяги виробництва поліетиленових, ПП та ПВХ труб українськими виробниками.
Цей огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку трубного поліетилену. Розглядається таке: індекс будівельної продукції в 2013 році порівняно з 2012 роком, обсяги будівельних робіт в Україні, будівництво інженерних споруд, обсяги імпорту трубного поліетилену за класами з 2011 по 2014 рр., тенденції попиту на сировину високого класу, з 2011 по 2014 рр., показники обсягів імпорту трубного поліетилену в Україну за виробниками.
Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку полімерних труб. Розглядається таке: показники обсягів імпорту трубного поліетилену в Україну, обсяги споживання полімерних труб на душу населення в Україні та деяких країнах у 2012 році, структура імпорту за класами поліетилену, обсяги імпорту трубного ПЕ за класами в Україну з 2010 по 2013 рр., структура імпорту трубного поліетилену по регіонах виробництва, обсяги імпорту трубного ПЕ по виробниках з 2010 по 2012 рр., перелік компаній-імпортерів трубного поліетилену в Україну, короткі прогнози щодо ринку поліетиленових труб.
Огляд містить інформацію щодо ситуації на українському ринку полімерних труб станом на 2012 рік. Розглядається таке: основні тенденції на ринку полімерних труб України, показники обсягів внутрішнього виробництва полімерних труб в Україні з 2010 до 2012 року. у розрізі видів продукції, обсяги імпорту полімерних трубок в Україну, обсяги українського експорту полімерних труб у розрізі видів продукції у період з 2010 по 2012 рр., співвідношення виробництва поліетиленових труб за призначенням, найбільші гравці на ринку полімерних труб в Україні, обсяги виробництва поліетиленових труб у розрізі українських виробників, обсяги випуску ПВХ-труб українськими виробниками, виробництво поліпропіленових труб українськими виробниками, перспективи розвитку ринку полімерних труб в Україні.
В огляді подано інформацію щодо українського ринку полімерних труб. Розглядається таке: показники внутрішнього виробництва полімерних труб в Україні, динаміка споживання трубної продукції в період з 2007 по 2010 рр., обсяги імпорту полімерних труб в Україну в динаміці, обсяги експорту полімерних труб з України в період з 2007 по 2010 рр., сегментація ринку полімерних труб, співвідношення виробництва поліетиленових труб за призначенням у динаміці з 2007 по 2011 рр., основні оператори на ринку полімерних труб в Україні, обсяги виробництва поліетиленових труб українськими виробниками, обсяги виробництва ПВХ труб українськими виробниками, обсяги виробництва поліпропіленових труб українськими виробниками, перспективи розвитку галузі.
Виробництво пластикових труб в Україні показало зростання на 50% і склало у 2011 р. майже 50 тис. т, проте все ще не вийшло на докризовий рівень (у 2008 р. було вироблено понад 56 тис. т цієї продукції). У 2011 р. на кількох трубних заводах було введено в експлуатацію нові потужності та освоєно випуск нових видів продукції. Так, на Рубіжанському трубному заводі у 2011 р. було введено в експлуатацію нову лінію з виготовлення поліетиленових зварних спіральновитих труб СПІРОКОР для безнапірної каналізації та відведення промислових стоків потужністю 2,6 тис. т/рік. ПЕ-труби. Сегмент виробництва ПЕ-труб...
Причини ситуації лежать на поверхні. По-перше, український полівінілхлорид на 15-20% дешевший за закордонний. “Якщо 1 т ввізного ПВХ коштує 12-12,5 тис.грн., то вітчизняного – 10,5-10,6 тис.грн.”, – каже Юрій Волосніков, комерційний директор ТОВ “Полімерна компанія” (м.Київ; з 2010 р), що реалізує продукцію вітчизняного виробника. По-друге, немає мороку з розмитненням товару, ризиків валютних коливань, є можливість здійснювати постачання товару в більш короткі терміни, а також інші плюси. “У виробництві ПВХ-труб фірма використовує 50% українського суспензійного полівінілхлориду.
Кількість операторів ринку полімерних труб, що активно працюють у сегменті внутрішніх мереж, за словами самих гравців, не збільшилася, а навіть зменшилася. Деяким компаніям довелося піти, оскільки посилилася конкуренція. Є ймовірність, що турецькі та китайські виробники активно освоюватимуть український ринок. Не виключено, що ці країни захочуть збудувати в Україні заводи, тоді конкуренція ще більше посилиться. Ситуація у субсегменті зовнішніх мереж найбільш стабільна. Майже повністю (близько 95%) він займається українськими компаніями. Гравцями ринку зовнішніх мереж, які залишаються на лідируючих позиціях, варто зазначити.
Загальний річний приріст обсягів виробництва у галузі (труби зовнішніх мереж із поліетилену, полівінілхлориду і поліпропілену) характеризується ємною цифрою 1%, тобто. за минулий рік валовий обсяг випущених у країні труб практично залишився на рівні 2009 року, а порівняно з докризовим 2008 відставання становить 36%. Спостерігається суттєвий розрив між внутрішнім виробництвом труби їх внутрішнім споживанням (8%). Це пояснюється великим обсягом постачання ПЕ труб на експорт у 2009 році (майже 4000 т). 2010-го їх експорт ...
У 2011 році (9 місяців) імпорт незабарвленого поліетилену порівняно з дев'ятьма місяцями минулого року зменшився на 17 % та становить 5 931 т. Його частка у загальному обсязі імпорту – 22 %. Це є, безумовно, позитивним показником і говорить про те, що українські трубники починають менше використовувати у виробничому процесі незабарвлену псевдотрубну сировину. У 2010 році (9 місяців), прагнучи максимально знизити витрати на свою продукцію, багато наших виробників труб почали використовувати нетрубні марки поліетилену. Тоді в країну було імпортовано.
У цьому огляді ми розглянемо динаміку виробництва полімерних труб в Україні в цілому, не поділяючи їх за сировинною (ПЕ, ПВХ, ПП) та інженерною (зовнішні та внутрішні мережі) ознаками. За даними Мінстату України, обсяги виробництва за вісім місяців 2011 року в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року збільшилися на 30 %. У 2011 році відбулися деякі зміни у розстановці сил серед компаній виробників полімерних труб. Якщо у 2009 та 2010 роках група лідерів галузі залишалася практично незмінною, то 2011-й рік.
Минулого року (порівняно з 2008 р.) обсяги реалізації полімерних труб в Україні скоротилися приблизно на 50% — до 25 тис. т, що значно посилило боротьбу учасників ринку за споживача. Виробники почали активно знижувати вартість своєї продукції. Насамперед рентабельність становила 15–20%, зараз вона дорівнює нулю, оскільки в гонитві за споживачем усі зменшують ціну товару. За останні два роки ціна на полімерні труби в нашій країні впала приблизно вдвічі, тому багато заводів почали економити на сировині. Існують два найбільш поширені способи скорочення витрат. Перший ...
Ринок полімерних труб, втім, як і весь будівельний сектор, переживає не найкращі часи. І, на жаль, у 2010 році стан справ кардинально не змінився. Деякі показники перестали бути негативними, проте глобального зростання сегменті так і не відбулося. В активний сезон будівництва 2010-го оператори ринку полімерних труб змогли дещо збільшити продаж своєї продукції. Якщо розглядати внутрішнє споживання, то, за словами Олександра Козака, заступника директора з маркетингу ТД «Євротрубпласт», у першому півріччі-2009 обсяги споживання полімерних труб (ПЕ, ПВХ та ПП) ...
Як і ринку ПВХ труб для зовнішніх каналізаційних систем, де частка імпорту поступається внутрішньому виробництву, ринку внутрішніх каналізаційних систем частка імпорту 4–5 разів менше, ніж внутрішнє виробництво. Насамперед це пов'язано з тим, що імпортні внутрішні каналізаційні системи з ПВХ 40–70 % дорожчі, а також з покращенням якості продукції, що випускається українськими виробниками. Незважаючи на жорстку конкуренцію на ринку, виробники змушені підвищувати ціни на свою продукцію. Насамперед, це пов'язано з тим, що у 80 % собівартості труби становить вартість сировини, з якої вона виробляється. Тому підвищення вартості сировини вважатимуться прямо пропорційно збільшує вартість виробів. За минулий 2010 рік рівень продажів систем внутрішньої каналізації порівняно з 2009 роком зріс на 12 %. Дана продукція використовується переважно у приватному будівництві, темпи зростання якого у 2009 році знизилися більш ніж у 3 рази. У 2010 році спостерігалося невелике пожвавлення у котеджному будівництві, у капітальному будівництві зі зведення елітного житла, де використовуються системи внутрішньої каналізації зарубіжних виробників, що й зумовило
Імпорт поліпропіленових труб у 2010 році збільшився на 57 % (див. табл. 1, діаграма 1), якщо у 2009-му було ввезено всього 446 т ПП труб, то у 2010 – 701 т. Однак незважаючи на хороші відсоткові показники, такий приріст невеликий, враховуючи, що порівняно з 2008 роком скорочення імпорту ПП труб до України у 2010 році становить мінус 64%. Також на зниження ввезення труб з поліпропілену вплинуло і те, що українські виробники освоїли виробництво поліетиленових гофрованих каналізаційних та дренажних труб і каналізаційних труб з ПВХ, якість і вартість яких чудово конкурують із закордонною поліпропіленовою трубною продукцією. У 2010 році обсяги експорту полімерних труб з України.