В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку гіпсокартону в Україні за 2023 рік. Розглянуто наступне: фактори впливу на ринок гіпсокартону в Україні, частка імпорту за 8 місяців 2023 року у порівянні з 2021 роком, ємність ринку гіпсокартону в 2019-8 міс. 2023 рр., Структурування імпорту гіпсокартону в Україну за видами у 2022 - 8 міс. 2023 рр., частка Молдови в імпорту українського гіпсокартону протягом 2019-2023 рр., розподіл обсягів виробленої будівельної продукції за характером будівництва за 6 міс. 2023 р., тенденції ринку гіпсокартону в Україні.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку гіпсокартону. Розглянуто наступне: обсяг ринку гіпсокартону у натуральному вираженні у 2020-2021 рр, обсяг ринку гіпсокартону у грошаху 2020-2021 рр, середня ціна на гіпсокартон та динаміка цін на гіпсокартон у 2020-2021 рр, конкуренція на ринку гіпсокартону.

В матеріалі міститься інформація по особливостям ринку гіпсокартону. Розглянуто наступне: види гіпсокартону залежно від сфери застосування, фізичні характеристики гіпсокартону такі як розміри, площа, товщина залежно від поверхні де використовується матеріал, переваги та недоліки гіпсокартону.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку гіпсокартону в Україні у 2021 році. Розглянуто: тенденції ринку гіпсокартону в Україні, обсяг ринку гіпсокартону в Україні у 2021 та 2020 рр., обсяг ринку гіпсокартону у грошовому вираженні, динаміка середніх цін на гіпсокартон в Україні у 2021 та 2020 рр.

В огляді представлена аналітична інформація щодо ринку гіпсокартону. Розглянуто: обсяг ринку гіпсокартону у світі до 2021 року, фактори, що впливають на зростання ринку гіпсокартону, основні гравці світового ринку гіпсокартону.

У матеріалі представлені аналітичні відомості щодо розвитку ринку гіпсових матеріалів та виробів в Україні. Розглянуто: коментарі експертів з ринку гіпсових матеріалів та виробів в Україні, тенденції попиту у світовій галузі гіпсових матеріалів, стан гіпсової галузі Росії, сукупна потужність усіх підприємств на кінець 2017 року, рівень завантаження потужностей країни, дані щодо будівництва в Україні, коментарі виробників гіпсових сумішей в Україні, короткі висновки

У статті представлена аналітична інформація щодо ринку гіпсокартонних робіт України, розглядається: стан та тенденції ринку, види гіпсокартону та його застосування, середні, мінімальні та максимальні розцінки на монтаж гіпсокартону за видами (на стіну, стелю, монтаж перегородок, стін та ін.).

В огляді подано інформацію щодо ринку гіпсових сумішей України. Розглядається ситуація на ринку гіпсових сумішей, обсяги виробництва, основні тенденції ринку гіпсових сумішей та його перспективи.

Цей огляд містить інформацію щодо ринку профілю з гіпсокартону в Україні. Розглядається ситуація на ринку, а також основні тенденції ринку гіпсокартону, види профілів із гіпсокартону, оператори ринку профілів із гіпсокартону, цінова політика, маркетингова стратегія, що застосовується на ринку профілів для гіпсокартону, короткостроковий прогноз розвитку ринку профілів для гіпсокартону.

Огляд містить інформацію щодо ринку гіпсових блоків та плит України, а саме: обсяги виробництва, обсяги експорту та імпорту.

В даному огляді наведено інформацію щодо ринку гіпсових листів сухої штукатурки в Україні, а саме: обсяги виробництва, кількість підприємств, що присутні на даному ринку, а також зовнішньоекономічні показники: обсяг імпорту та експорту.

Учасники ринку стверджують, що у 2010 р. обстановка на ньому дещо покращилася: споживання зросло на 5-7%, порівняно з 2009 р., збільшився експорт до Росії та Казахстану. Але якогось прориву в 2011 р. все ж таки не очікується. Принаймні до передкризового рівня споживання

Основними гравцями на українському ринку гіпсокартонних плит залишаються компанії Knauf, Lafarge та Saint-Gobain, перші дві з яких мають власні потужності в Україні. У групі основних гравців лідируючі позиції зберігаються за Knauf (два заводи в Україні загальною потужністю 90 млн. кв. м/рік), ринкова частка якої на сьогодні оцінюється експертами.

Проаналізувавши зменшення позицій на ринку в період кризи, компанія має намір побудувати власний завод в Україні, адже саме це дозволило Knauf не лише зберегти, але й збільшити обсяги виробництва цього ж періоду. Saint-Gobain активно готує площу під забудову заводу, вже куплені кар'єри в Івано-Франківській області, відповідно до плану, який озвучив Микола Троїцький, директор ТОВ “Сен-Гобен Будівельна Продукція Україна” наприкінці 2010 року, інвестувати у будівництво заводу з виробництва гіпсокартонових плит близько

Відомо, що погоду на гіпсокартонному ринку України роблять три гравці: Knauf, Lafarge та Saint-Gobain. Перші дві компанії володіють власними виробничими потужностями в Україні: Knauf - заводами в Києві та Соледарі (Донецька обл.) загальною виробничою потужністю 90 млн. кв.м продукції на рік, Lafarge - підприємством у м. Артемівську (Донецька обл.) потужністю 15 млн. кв. .м продукції на рік. У кризовий час наявність виробничих потужностей допомогла компанії Knauf зміцнити свої ринкові позиції: за оцінками експертів, їхня ринкова частка збільшилася з 68-70% до 80-82%. А ось Lafarge відчутних ринкових дивідендів її власний завод

На думку експертів, вартість гіпсокартону залежить від багатьох факторів – товщини панелі, додаткових характеристик гіпсокартонних листів (звичайний, вологостійкий, вогнестійкий) та від країни-виробника продукції (вітчизняні матеріали чи імпортні). Розглядаючи вартість, слід зазначити, що на ринку існує гнучка система знижок, що надаються покупцеві залежно від обсягів купівлі гіпсокартону. У той самий час можна спостерігати коливання вартості до 10% залежно від цінової політики фірми, реалізує гіпсокартонні листи. Саме тому, експерти не рекомендують говорити про

Український ринок гіпсокартону за дев'ять місяців поточного року спожив близько 74,2 млн. кв. м продукції, що на 15,6% більше, ніж за аналогічний період 2007 р. Порівняно з іншими будматеріалами ринок ДКП показує непогані результати - темпи його приросту знизилися лише на 11 в.п. Стверджують, що причина уповільнення полягає в тому, що, по-перше, ринок ДКП пов'язаний не тільки з будівництвом, а й з реконструкцією будівель, а по-друге, він реагує на зміни, що відбуваються на ринку нового житла, тільки через 6-. 12 місяців, тобто. коли підходить час оздоблювальних робіт.

Ринок гіпсокартону, що досі доставляв торговцям почуття глибокого задоволення, починає їх розчаровувати. У першому півріччі 2008 р. він уперше за останні кілька років припинив зростання. Учасники ринку побоюються, що криза має системний характер. На продажу тисне відразу кілька негативних факторів: різке падіння активності на ринку нерухомості, надлишкові виробничі потужності, подорожчання продукції та імпорт недорогих альтернативних матеріалів, що наростають, від заповзятливих китайців. Фінансові результати двох останніх років не втомлювалися радувати продавців гіпсокартону. У 2006 р. у Києві (близько чверті українського ринку) було реалізовано 15 млн кв. м цього матеріалу на суму $38 млн, а 2007 р. — уже 20 млн кв. м — на $70 млн. Такий тренд ринку надихнув його учасників, які мали всі підстави очікувати, що 2008 р. він підросте не менш як на 30% у натуральному вираженні.

Уповільнення темпів зростання ринку ДКП дає операторам привід сподіватися, що цього року дефіциту гіпсокартонних плит в Україні не буде. Нагадаємо: через підвищений попит у попередні два роки українським споживачам цієї продукції не вистачало. Особливо дефіцит відчувався у 2006 р., а оптові та роздрібні ціни на ДКП у зв'язку з цим різко зросли у півтора-два рази. Але не лише уповільнення темпів продажу дозволить уникнути дефіциту гіпсокартону на ринку. Справа в тому, що у 2008 р. було введено нові та додаткові потужності з виробництва гіпсокартонних листів у Донецькій області. Зокрема, у березні 2008 р. ЗАТ "Лафарж Гіпс" офіційно відкрило новий завод у м. Артемівську, який здатний випускати до 15 млн кв.м ДКП на рік. Обсяг інвестицій у виробництво становив EUR30 млн.

Побоюючись повторення торішньої ситуації на ринку гіпсокартонних плит, оператори кинулися купувати кар'єри та будувати заводи. Цього року дефіциту товару точно не буде. Незважаючи на стабільно високий попит у розпал будівельного сезону (липень – серпень), на ринку гіпсокартонних плит все спокійно: споживачі на дефіцит не скаржаться. Нагадаємо, що минулого року спостерігалася зворотна ситуація. Протягом двох літніх місяців 2006 р. через нестачу товару вартість гіпсокартону збільшилася в 1,5-2 рази, і споживачі буквально сметали товар із полиць будівельних магазинів, супермаркетів та складів. Зараз плит начебто навіть надміру, а ціни після дефіциту знизилися, тому сьогодні один лист гіпсокартону (1,2 х 2,5 м) товщиною 9 мм (так званий стельовий) торговці пропонують по 34-36 грн. (11,7-12 грн. за 1 кв.м), товщиною 12 мм (стінний) – по 36-40 грн. (12-13,3 грн. за 1 кв.м); стіновий вологостійкий – 47-50 грн. (15,7–16,7 грн. за 1 кв.м).

Зв'язатися з нами