В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку переробки олійних в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: в чому ключова різниця між олійними та олієекстракційними заводами, втрати олії по кінцевій переробці на олійному та екстракційному заводі, процес виготовлення олії на олійно-пресовому заводі, що роблять з макухою на олійно-пресових заводах та на лініях екстракції, чому і навіщо гранулюють шрот, чому шрот дорожчий, ніж макуха, що відбувається з олією після екстракції, чи є відходи на олієекстракційному виробництві, порівняння ефективності пресового заводу та ОЕЗ, чи можна зробити олійно-пресовий завод з потужністю 500 т на добу, головні відмінності пресових заводів і ОЕЗів, особливості переробки сої, як зайти в переробку з мінімальними інвестиціями, чому важлива культура переробки та сертифікати якості.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку переробки олійних в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: гравці ринку переробки сої в Україні, їх виробничі потужності та потужності зберігання, структура реалізації продукції гравців ринку переробки сої за напрямками, смаки українських та європейських споживачів, заводи, введені в експлуатацію за останні два роки, переробні заводи, заточені переважно під власне тваринництво, перспективи переробки сої з врожаю 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку соняшникового шроту з України на міжнародних ринках за 2024 рік. Розглянуто наступне: обсяг експорту соняшниковго шроту з України за перші 9 місяців 2023/24 МР порівняно із аналогічним періодом попереднього сезону, експорт шроту у вересні-травні 2023/24 МР в напрямку Євросоюзу та Китаю.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку соняшникового шроту в Україні за квітень 2024 року. Розглянуто наступне: експорт соняшникового шроту з України у квітні 2024 року порівняно із березнем, основний покупець українського шроту у квітні 2024 року, експорт українського шроту до Євросоюзу у квітні 2024 року, загальний обсяг відвантажень на зовнішні ринки українського шроту за підсумками вересня-квітня 2023/24 МР.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку соняшнику в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: вартість соняшникової олії порівняно із пальмовою у березні 2024 року на світовому ринку, обсяг березневого імпорту Індії порівняно із січневим показником, темпи переробки соняшнику у сезоні 2023/24 МР у порівнянні із попереднім сезоном, обсяг запасів соняшнику на складах аграріїв у 2024 році порівняно із 2023 роком, обсяг експортованого соняшнику у 2023 році, обсяги переробки ріпаку за перший квартал 2024 року порівняно із середнім значенням.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку олійних в Україні за квітень 2024 року. Розглянуто наступне: експортні ціни соняшника на умовах DAP Болгарія, CIF та DAP Туреччина, середня ціна соняшника на українських заводах, експортні ціни на олію та шрот, очікування стосовно китайського імпорту шроту на 2й квартал 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку олійних в Україні за 2024 рік. Розглянуто наступне: очікуваний врожай основних олійних культур в Україні у 2024/25 МР у порівнянні з 2023/24 МР, врожай основних олійних у розрізі окремих культур у 2024/25 МР у порівнянні з 2023/24 МР.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку соняшника в Україні за березень 2024 року. Розглянуто наступне: переробка соняшнику в Україні за березень 2024 року порівняно до лютого 2024 року та березня 2023 року, загальний обсяг переробленого соняшника за 7 місяців 2023/24 МР у порівнянні із аналогічним періодом попереднього сезону, запаси соняшника на початок квітня 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку соняшника в Україні за березень 2024 року. Розглянуто наступне: закупівельні ціни на соняшник в Україні станом на кінець березня 2024 року, ціни попиту на соняшникову олію, світові ціни на соняшникову олію, ціни попиту на соняшниковий шрот, експортні ціни попиту на соняшник, середня урожайність соняшнику в Аргентині станом на кінець березня 2024 року.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку технічної коноплі в Україні станом на початок 2024 року. Розглянуто наступне: особливості вирощування технічних конопель, яка рентабельність технічної коноплі в Україні, основні ринки збуту технічної коноплі, чи є якісь особливості звітності перед державою для виробників технічної коноплі.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку олійних в Україні за березень 2024 року. Розглянуто наступне: ціни попиту на соняшниковий шрот станом на 11 березня 2024 року на умовах СРТ-порт у порівнянні із попереднім тижнем, тижневий експорт соняшникового шроту та макухи у порівнянні з обсягами відвантаження в останній тиждень лютого, обсяг перевезення автотранспортом шроту за перший тиждень березня, лютневий експорт соняшникової олії з України у порівнянні із лютим 2019/20 МР, обсяги відвантаження до ЄС у лютому 2024 року, експорт української соняшникової олії до Туреччини та Індії, співвідношення собівартості та ціни пропозиції на кукурудзу станом на лютий 2024 рік, цінники на умовах СРТ та портах Дунаю на кукурудзу станом на лютий 2024 року, трійка імпортерів української пшениці у 2023 році, обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України станом на 24 січня 2023/24 маркетингового року у порівнянні з відповідним періодом попереднього сезону.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку соняшника в Україні. Розглянуто наступне: ціни на соняшникову олію та шрот в українських портах згідно з рівнями закупівлі на поставку в березні 2024 року, фактори впливу на ціну в світі, ціни на соняшникову олію та шрот чорноморського походження з поставкою в березні-квітні 2024 року, націнки до мінімального рівня із закупівельними цінами на соняшник.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку експорту олійних в Україні. Розглянуто наступне: вартість експорту насіння та плодів олійних культур у 2023 році порівняно із 2022 роком, експорт ріпаку, соєвих бобів та соняшнику в натуральному виразі у 2023 році порівняно із 2022 роком, основні покупці українських олійних культур та олії у 2023 році, частка Європейського Союзу від вартісних обсягів закупівель всіх олійних культур з України, частка НІмеччини, Румунії, Туреччини, Єгипту, Нідерландів та Польщі в українському експорті насіння та плодів олійних культур у 2023 році, обсяги експортних поставок соєвої та ріпаковій олії у 2023 році, доходи від продажу та обсяги експорту соняшникової олії у 2023 році, структура рейтингу основних покупців олійної групи у 2023 році.

В матеріалі міститься аналітична інформація по ринку олійних в Україні. Розглянуто наступне: експорт високоолеїнової соняшникової олії з України за перші 4 місяці сезону-2023/24 у порівнянні із аналогічним періодом 2022/23, обсяги відвантаження до Китаю, Іспанії та Румунії у поточному сезоні, експорт продукції до ЄС в перші 4 місяці 2023/24 у порівнянні із 2022/23 роком.

У даному матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку соняшнику в Україні. Розглянуто: зниження цін на соняшник в Україні та причини цього зниження, розрив між цінами на соняшник на українському ринку та цінами на зарубіжних ринках, вплив відсутності альтернативних ринків збуту та низької ефективності експортної логістики на внутрішні ціни, зниження закупівельних цін на соняшник та відмінності у цінах між українським та зарубіжними ринками, дії українського уряду у пошуку рішень для усунення розриву між цінами на внутрішньому та зарубіжних ринках соняшнику, індикативні ціни на соняшник на різних ринках, включаючи внутрішні та закордонні ринки, плани щодо збільшення виробництва олейних та зернових культур в Україні у найближчі 10 років.

У даному матеріалі представлено наступне: прогнози з переробки соняшнику в Україні в новому сезоні 2023/24, огляд виробництва та переробки соняшнику в Україні в сезонах 2022/23, 2021/22 та 2020/21, фактори, що впливають на переробку олійної культури, включаючи пропозицію сировини на внутрішньому ринку, прогнози щодо врожаю соняшнику в Україні в 2023 році та можливий вплив на переробку, фактори, що впливають на ринок, дії України в галузі експорту насіння соняшнику та олії з насіння соняшнику, плани щодо збільшення виробництва олійних та зернових культур в Україні в найближчі 10 років.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку соняшнику в Україні. Розглянуто: зміна цін на соняшник в Україні після попереднього обвалу, причини зростання цін на соняшник, включаючи скорочення пропозиції на внутрішньому ринку та активацію експорту, рівень закупівельних цін на соняшник та фактори, що впливають на них, вплив погодних умов на врожай та ціни на соняшник, роль експорту соняшнику у зміні цін, запропоновані заходи, такі як запровадження квот на експорт українського соняшника до Болгарії та зміна мит на насіння соняшнику, виробничий потенціал України з олійних культур та можливі заходи щодо стимулювання переробки національної сировини в країні, плани щодо збільшення виробництва олійних та зернових культур в Україні протягом найближчих 10 років, загальні обсяги переробки соняшнику в Україні та їх зміна за кілька останніх сезонів.

В огляді представлена аналітична інформація щодо ринку олійних в Україні. Розглянуто таке: зниження маржі для виробників олійних культур через логістичні обмеження та труднощі з продажем, фактори, які призвели до погіршення ситуації, такі як збільшення собівартості виробництва та зниження цін на продукцію, труднощі з експортом олійних культур через блокування портів Чорного моря та заборони на імпорт насіння соняшнику та ріпаку до деяких країн ЄС, зростання цін на рослинні олії в липні та перший приріст індексу цін після тривалого періоду зниження, прогноз щодо врожаю олійних культур в Україні в новому сезоні та згода аналітиків з цими прогнозами, збільшення мита на експорт насіння соняшнику для стимулювання переробки всередині країни, план зі збільшення виробництва рослинних олій та зернових культур в Україні протягом наступних 10 років, зростання переробки насіння соняшника в Україні в поточному сезоні та порівняння з попередніми роками.

В огляді представлена аналітична інформація щодо ринку соняшнику в Україні. Розглянуто: зростання цін на насіння соняшнику до екстремально високих рівнів на внутрішньому ринку, надходження на ринок великих обсягів сировини, зростання експорту соняшникової олії, падіння закупівельних цін на насіння соняшнику в Україні, спричинене великою пропозицією нового врожаю та зниженням експортних цін на соняшникову олію, труднощі у сільському господарстві України, пов'язані з блокуванням портів Чорного моря та забороною на імпорт насіння соняшнику та ріпаку до деяких країн ЄС, початок збору насіння соняшнику у південних регіонах України та перехід на торгівлю новим урожаєм., індекс цін на рослинні олії та його зміни, прогноз на врожай основних олійних культур в Україні та пропозицію щодо квотування експорту насіння соняшника, пропозицію представників олійної галузі щодо підвищення митниці на експорт насіння соняшнику, план щодо збільшення виробництва олійних та зернових культур в Україні, дані про переробку насіння соняшнику в Україні у поточному сезоні.

У матеріалі представлена аналітична інформація щодо ринку соняшнику в Україні. Розглянуто: зростання експорту насіння соняшнику з України протягом місяця на два рази, основні країни-отримувачі українського насіння соняшнику, порівняння обсягів експорту насіння соняшнику у вересні з попереднім місяцем (показник подвоївся), та порівняння з обсягами вересня минулого року, питання, пов'язані з обмеженнями на імпорт сільськогосподарської продукції до деяких країн Євросоюзу, експортно-орієнтовані компанії, закупівельні ціни на насіння соняшника, зміни в цінах на рослинні олії та передумов до зростання цін у цьому секторі, прогноз збільшення врожаю основних олійних культур в Україні та пропозиція запровадити механізм додаткового збору та квотування експорту насіння соняшника, плани щодо збільшення виробництва олійних та зернових культур в Україні, збільшення обсягів переробки насіння соняшника в Україні за сезон-2022/23 та пояснення ситуації на внутрішньому ринку з цінами на насіння соняшника.

Зв'язатися з нами