1605

Продам супермаркет недорого - комментарий Александра Соколова, начальника аналитического Департамента компании "Pro-Consulting" (продолжение). Издание "Высокий замок"

«Як тільки минулого тижня почався той ідіотизм з доларом, люди почали купувати більше кави і чаю. А в четвер, перед Миколаєм, були такі покупці, що брали по п’ять півкілограмових пачок кави за раз. На тій гуртівні, звідки нам привозять товар, каву і чай брали ящиками. Люди бояться, що завтра буде ще дорожче, – каже продавець з Краківського ринку пані Галина. – Останні два тижні у нас зникло капучино однієї з торгових марок. Одні кажуть, що його перестали завозити в Україну, бо невигідно, другі кажуть, що зняли з продажу, бо в ньому знайшли щось шкідливе. Зникли деякі види чаю».   
 У супермаркетах дефіцит кавової продукції також відчувається. Порожніх полиць, звичайно, немає, але асортимент збіднів. Прилавки заставлені переважно дорогою продукцією (очевидно, дешевші марки розбирають, а дорожчі просто не по кишені). Така ж ситуація і з рисом – там, де були “соціальні сорти”, залишилися лише цінники, зате “басматі” і “жасмину” беріть, скільки душа забажає. Як пояснив кореспонденту “ВЗ” регіональний представник компанії, яка займається дистрибуцією круп, ціни на рис зростуть щонайменше на 25 відсотків.   
 “Рис в Україну постачають в основному з Таїланду чи Пакистану. Спочатку ми перераховуємо кошти, потім нам постачають товар. В Україні його розфасовують, тому, поки він потрапляє на прилавки магазинів, минає чимало часу. Відповідно, зараз чимало рису продають, виходячи ще зі старої закупівельної ціни. Але він все одно дорожчатиме, адже раніше тисяча доларів – це було п’ять тисяч гривень, а тепер – у середньому сім з половиною, – каже дистриб’ютор. – На ринках дефіциту імпортних круп не буде, натомість у великих торгових мережах можуть виникнути перебої з постачанням. Супермаркети мають серйозну дебіторську заборгованість перед багатьма постачальниками, а деякі відомі мережі, які донедавна активно розвивались, взагалі на межі банкрутства. Деякі виробники задумуються над тим, щоб відкривати власні магазини, - щоб не співпрацювати з мережами”.   
 Олександр Соколов, директор аналітичного департаменту компанії “Pro-Consulting”   
 Дефіциту продуктів в Україні не буде, бо харчова промисловість у нас розвинена добре. Зростуть ціни на імпортні товари – дистриб’ютори закладатимуть у ціну ризик валютних коливань. Найбільше це позначиться на побутовій техніці та електроніці. Після Нового року ціни на ці товари зростуть приблизно на 25-30 відсотків. Подорожчають також продукти тих українських виробників, які залежні від кредитів, особливо валютних. Вартість кредитів закладатимуть у вартість товару. В той же час через спад попиту деякі продукти вітчизняного виробництва можуть подешевшати. Наприклад, крупи, кондитерські вироби. Хоча те ж какао наші виробники закуповують за кордоном, але ціни на какао-боби на світових ринках останнім часом суттєво знизились. Також подешевшав цукор.   
Date of placement: 23.03.2009
next

Other news

Contact us