1480

Українців чекає подорожчання м'яса та молочних продуктів – коментарі Олександра Соколова, генерального директора компанії Pro-Consulting. Сегодня

З вересня овочі подешевшають, а м'ясо і молочні продукти подорожчають

Восени цінники по країні зміняться. Якщо вже в цьому місяці ціни на овочі, соняшникову олію і борошно знизяться на 5-15%, то м'ясо і молочні продукти подорожчають майже на 20%, прогнозують експерти. Стабільною залишиться вартість круп, яблук і привізних фруктів (за умови стабільної гривні). У листопаді до мінімуму (нижче 10 грн, або на 1,5-2 грн/кг) подешевшає цукор. Як може змінитися вартість основних продуктів харчування – див. інфографіку.

ОВОЧІ-ФРУКТИ. "Традиційно подешевшають овочі борщового набору, особливо помідори, сезон яких у розпалі", – говорить фахівець аграрного ринку Тарас Гагалюк. Експерт обіцяє незмінність осінніх цін як на українські яблука (через гарний врожай), так і на імпортні банани і апельсини, бо при стабільному доларі торговельні мережі припинили закладати в ціну ризики, пов'язані з курсом. Але постійність цін не означає, що вони будуть низькими, вважає гендиректор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов. За його словами, головна причина – скорочення обсягу пропозиції через подорожчання ресурсів для догляду за плантаціями. "Цей рік стане одним з найгірших для виробників фруктів і овочів за останній час. Передбачуване виробництво плодів і ягід у всіх господарствах становитиме близько 2 млн т (зазвичай до 3 млн. – Авт.)", – каже Соколов. А ось голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков не виключає, що яблука подешевшають на пару гривень за кіло (до 12-13 грн) у вересні-жовтні, поки не вичерпається їх пропозиція від українських садівників.

М'ЯСО І МОЛОКО. "Ціни на молоко та молокопродукти підуть вгору, бо надої восени знижуються. Також підвищать ціни постачальники, щоб не залишитися в збитку. Яйця теж традиційно подорожчають, так як кури влітку несуться краще, а споживання, навпаки, збільшується восени (яйця – основний раціон студентів. – Авт.)", – прогнозує Новіков. З ним згоден і аналітик інформкомпанії "ПроАгро" Ярослав Левицький: "М'ясо, яйця, ковбаса, молочка дорожчатимуть (кури – на 7-8%, м'ясо – на 15-18%, сир – до 10%), через зниження пропозиції на внутрішньому ринку через скорочення поголів'я худоби і зростання експорту (курятина, яйця)".

1_09_15.jpg

КРУПИ ТА ЦУКОР. За словами Левицького, через те що в цьому році співвідношення продовольчої та фуражної пшениці – 45% до 55% (рік тому було навпаки), а також у зв'язку з підвищенням цін на електроенергію, небагато (близько 5%) незабаром може подорожчати борошно, а значить, подорожчає і хліб несоціальних сортів, ціни на який не регулюються. Вартість круп (насамперед гречки) в першій половині сезону не зміниться, адже вони і так дорогі, а дефіциту не очікується. Сказане стосується й імпорту, насамперед рису, але за умови стабільної гривні. Повинна подешевшати на 2-3 грн/л (до 28-29 грн/л) соняшникова олія. Цукру цього року наварять менше (1,5-1,6 млн т) через скорочення посівних площ, але в жовтні-листопаді він, швидше за все, традиційно подешевшає нижче 10 грн/кг.

ДОЛАР. Аналітики фінринку не обіцяв серйозних потрясінь гривні у вересні, а от що буде в жовтні – поки неясно. "Якщо Кабміну вдасться домовитися з ЄС про окрему позику в $1,2-1,5 млрд під закупівлю газу – збережеться курс 22 грн/$, ні – гривня опуститься нижче 25 грн/$, а це вдарить і по продринку", – сказав нам президент Украналітцентру Олександр Охріменко.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами