1202

Їжа, як привід для роздумів: статистика ринку макаронних виробів

макароны1.jpg

Макарони - це продукт, що містить білки і вуглеводи, необхідні для повноцінного харчування. Але макарони можуть стати також і їжею для роздумів. Статистика ринку макаронних виробів, наведена нижче, дасть уявлення про можливості для розширення потужностей власного виробництва або запуску нових видів продукції. Щорічно світові виробники випускають на ринок близько 12 млн. тонн макаронних виробів.

Зовсім неможливо уявити собі раціон італійців без апетитної пасти; слідом за рекордсменами, особливими шанувальниками макаронів визнані і жителі східно-азійських країн. В Україні ж до макаронів звикли як до гарніру на швидкоруч, коли часу на кухню не так вже й багато. Ринок макаронних виробів тут активно розвивався аж до 2013 року, але низка кардинальних змін в соціально-політичному середовищі значно вплинула на потужності виробництва. Таким чином, за підсумками 2014 року в цій сфері виробництва стали 93,1 тис. тонн макаронних виробів - а це на 10% менше обсягів попереднього періоду (103,4 тис. тонн в 2013 році). У порівнянні з 2014-м, в 2015 році, макаронна продукція, виготовлена в Україні, зменшилася в кількості ще на 14% і склала 79,9 тис. тонн.

При формуванні такої статистики враховувалося і те, що від щорічних показників обсягів виробництва макаронів відняли вироби, виготовлені на Сході України і в анексованому Криму. Адже тільки Кримська макаронна фабрика виготовляла 15% ринку макаронних виробів, 50% яких експортувалися. Аналізуючи статистику сьогодення, слід зауважити, що обсяги виробництва макаронних виробів продовжують знижуватися: мінус 7% в 2016 році щодо такого ж періоду в 2015-му (13 тис. тонн за два місяці проти 13,9 тис. тонн відповідно).
 

Динаміка ємності ринку макаронних виробів України за 2013-2 міс. 2016 рр. в натуральному вираженні, тис. тон

20.05_1.png


Слід зауважити, що головним чином готова продукція на ринку макаронних виробів ділиться на два типи:

- макаронні вироби з твердих сортів пшениці (характеризуються помірним вмістом калорій і великим вмістом клейковини);
- макаронні вироби з м'якої пшениці (відповідно більш калорійні, оскільки містять високий відсоток крохмалю).
вермишель.jpg

Ця класифікація макаронів особливо актуальна для нашої країни. Макарони з м'яких сортів пшениці коштують дешевше, при їх виготовленні через низький вміст клейковини та високий крохмалю, на виробництві складно домогтися оригінальних візерунків на тісті. Тому вироби такого типу прості по  формі - локшина, вермішель і т.д.

Тоді як тверді сорти пшениці дозволяють робити з тіста різноманітні бантики, спіральки, ріжки і т.д., але відповідно споживачеві вони коштують в рази дорожче. І справа тут не тільки в сировині, а й в тому, що макарони з твердих сортів пшениці - це в основному імпортні продукти. Ще б пак, побачили б в Італії, як наші люди вміють готувати макарони починаючи ще з  часів СРСР: злипла маса з сірим відтінком розбила б серце не одного любителя пасти.

Але сьогодні гастрономічні пристрасті українців стрімко змінюються. Поціновувачам європейської кухні потрібні макарони, які можна використовувати в якості пасти, а також в салатах. А тим, хто не може розлучитися з ностальгією - вироби, з яких можна приготувати макарони по-флотськи і запіканку. Крім того, великі обсяги макаронів з м'яких сортів пшениці, через низьку ціну на них, закуповує Армія, а також волонтери, які опікуються нею сьогодні. З державного бюджету закупівлі таких макаронних виробів здійснюються також і для інших установ.

Більш детальну інформацію про ринок: попит, обсяги продукції для ефективного виробництва, ризики та багато іншого,  можна отримати з дослідження ринку макаронних виробів.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами