in stock

Аналіз ринку лабораторних послуг в Україні. 2022 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Липень 2022 року
Кількість сторінок: 77, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 21
Таблиць: 37
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
31400 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting підготувала дослідження ринку лабораторних послуг в Україні у 2019-9 міс. 2021 р. У ході дослідження було проведено аналіз тенденцій розвитку ринку лабораторних та діагностичних послуг, проведено сегментацію та структурування ринку лабораторій та діагностичних центрів, описано державне регулювання медичної галузі. Було виділено частки та проведено характеристику основних операторів ринку лабораторних послуг. Проведено аналіз цін та ціноутворення на ринку лабораторних послуг. Проведено аналіз захворюваності та переваг споживачів лабораторних та медичних послуг. Виходячи з дослідження сформовані висновки та прогнозні тенденції розвитку ринку.

Аналіз ринку лабораторної діагностики продемонстрував, що ринок залежить від чисельності населення, мережі лікувально-профілактичних закладів та кількості лабораторій.
У 2020 році ринок лабораторної діагностики значно просів за рахунок пандемії коронавірусу. Кількість проведених аналізів у 2020 році значно скоротилася (на 23%) у порівнянні з 2019 роком у зв'язку з локдауном, який спричинив зміни в медицині в цілому. На час локдауну було перенесено та скорочено планові операції, у зв'язку з якими потрібна велика кількість аналізів.
Станом на кінець 2020 року в Україні зафіксовано близько 2871 установ, які здійснюють лабораторні аналізи. З них 76% належать до системи МОЗ, 17% - приватні установи, 7% - відомчі. Порівняно з 2019 роком у 2020 році кількість державних установ зменшилась на 3%, але у 2021 році ситуація змінилася та кількість установ МОЗ збільшилась на 14%. Це з тривалим етапом пандемії COVID – 19, запуск державних програм. У 2022 році ситуація несе кардинальні зміни у зв'язку з воєнними діями в Україні, а саме:
-зупинення або повне закриття лабораторій на територіях, де здійснюються військові дії;
-переміщення обладнання, команди на Західну Україну;
-Збільшення кількості лабораторій у регіонах, де немає військових дій, з метою розширення компанії на ринку та збільшенням бізнес-активності після війни.
Найбільша кількість лабораторій зосереджена у Київському регіоні (Київ та Київська область), а також у Львівській, Дніпропетровській та Харківській областях.
Простежується чітка тенденція до скорочення частки державного сектора на ринку лабораторних досліджень щороку. Це з політикою зниження фінансування рахунок коштів державного бюджету, і перенаправлення цього навантаження на приватні лабораторії.
Статистика підтверджує, що останніми роками українці все частіше звертаються до приватних лабораторій щодо проведення лабораторних тестів загальної клініки та біохімії, що свідчить про незадоволений попит у цих сегментах у держсекторі лабораторного ринку.
За даними лідерів ринку, Київ – найбільший споживач приватних лабораторних послуг (з часткою ринку близько 17%).
Найбільші частки у структурі аналізів займають гематологічні – 35,2% та загальноклінічні (без гематологічних) – 27,1%. Також структура свідчить про те, що токсикологічних аналізів мало проводять.

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, кількість відвідувань лікарями пацієнтів будинку в Києві становить 4,49% від усіх відвідувань лікарів.
Основними операторами на ринку лабораторних послуг є Сінево, Діла, Смартлаб, Медіком, Сі Ес Ді Лаб, а також Інвітро.
Аналіз конкурентного середовища продемонстрував, що цей сегмент ринку є висококонцентрованим – значну перевагу у першого гравця; характеризується середнім рівнем конкуренції – велика кількість учасників (більше 60 учасників, які посідають різні позиції у різних населених пунктах); Також ринок має середню інтенсивність конкуренції – кілька лідерів зі значною перевагою, частки інших підприємств знижуються поступово.
Аналіз цін продемонстрував, що у Києві Синево, Медлаб, Нео-лаб та Дніпролаб займають низький ціновий сегмент. Діла та Добробут займають середній ціновий сегмент. У преміум-сегменті знаходиться Медиком. Також за рік ціни зросли у середньому на 10%.
Найбільшу частку хвороб у дорослих займають хвороби системи кровообігу, це такі хвороби як стенокардія, ішемічна хвороба серця, цереброваскулярні хвороби тощо. Також вагому частку займають хвороби органів травлення та дихання.
Статистика підтверджує, що останніми роками українці все частіше звертаються до приватних лабораторій, що свідчить про незадоволений попит у держсекторі лабораторного ринку. І якщо на розвиток приватного сегменту впливає комунікація з клієнтом, ціни, акції, соціальна активність компаній, державна повністю залежить від держпрограм.

Детальний зміст:

1. Загальні характеристики ринку
1.1. Опис ринку лабораторних та діагностичних послуг в Україні (опис, особливості тощо)
1.2. Аналіз тенденцій розвитку ринку лабораторних та діагностичних послуг в Україні (фактори впливу, проблеми, тенденції розвитку, лабораторії та клініки) - Тенденції розвитку державних та приватних клінік
1.3. Фінансові показники ринку, розрахунок ємкості ринку у 2019 - 2021 роках, в натуральному та грошовому вираженні в Україні та регіонах
- кількість лабораторій в 2020-21, %
- кількість проведених аналізів
1.4. Сегментація та структурування ринку лабораторій та діагностичних центрів:
- за типом (приватні, державні, відомчі) в Україні та по регіонам
- по напрямкам
- з франшизами
1.5. Частка регіонів у структурі ринку (оцінки у %)
1.6. Структура доходу за типом аналізу; Частка аналізів "вдома"
1.7. Кількість медичних установ (лікарень, клінік, діагностичних центрів, стоматологічних відділень, косметологічних салонів) в цілому в Україні та по регіонам. Розподіл за формою власності: державний, відомчий, приватний
2. Державне регулювання галузі
2.1. Основні закони, що регулюють галузь (список, коротке резюме та особливості законів, реформи)
2.2. Аналіз можливих змін, які впливатимуть на діяльність лабораторій та центрів діагностичних послуг. Прогноз розвитку державних та відомчих лабораторій
2.3. Процедура сертифікації лабораторії та пунктів отримання аналізів (короткий опис відповідно до поточного законодавства, список документів)
2.4. Податки та збори на ринку (загальне оподаткування бізнесу; плани на їх змін (якщо такі є))
2,5. Особливості державних закупівель (загальні принципи та умови поведінки)
3. Основні оператори ринку з наявністю власної мережі або франшизи:
3.1. Характеристика основних операторів ( по бізнес-моделям, по послугами, при наявності лабораторій – з ким іде робота і які замовлення виконуються; згідно з ціновою політикою)
3.2. Ринкові частки основних операторів ринку (оцінка фінансової звітності та кількість установ),в натуральному та грошовому вираженні
3.3. Аналіз конкуренції та факторний аналіз ринкових частин конкурентів
4. Існуючі франшизи на ринку
4.1. Список та опис існуючих франшиз лабораторій та діагностичних центрів: назва; опис діяльності; оголошена і реальна окупність
4.2. Франшизи (лабораторія загального профілю без спеціалізації):
4.3. Порівняльний аналіз франшиз
5. Зовнішній ринок
5.1. Список аналізів, які не можуть бути реалізовані в Україні
5.2. Імпорт реагентів для медичних лабораторних аналізів в Україні у 2019-2021 роках. (Динаміка, структура, географія, частки імпортерів)
5.3. Медичний туризм між країнами (опис розвитку в Україні, особливості з точки зору лабораторної діагностики, розвиток)
6. Ціна та ціноутворення на ринку
6.1. Середні поточні ціни на основні аналізи (20-30 позицій ТОП-5 лідерів ринку)
6.2. Аналіз рентабельності лідерів ринку (на основі фінансової звітності)
7. Споживачі та їх уподобання (контент-аналіз)
7.1. Аналіз захворюваності та порядок дії при допомозі пацієнту
7.2. Аналіз споживчого шляху та проблем, рішеннями яких буде займатися новий оператор
7.3. Структура та сегментація споживання за віковими групами
7.4. Споживання в секторі B2G. Аналіз тендерних закупівель медичних лабораторій
7.5. Аналіз інтернет-аудиторії в галузі, пошукові запити та видача конкурентів
8. Висновки. Прогнозні показники
8.1. Висновки та прогнозні тенденцій розвитку ринку в 2021-2023 рр.
8.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозовані показники розвитку ринку приватних та державних діагностичних, лабораторних послуг до 2023 року. Виділення пріоритетних областей
8.3. Рекомендації щодо виходу на ринок. Визначення регіону
9. Інвестиційна привабливість галузі з точки зору досягнення нового формату розкитку
9.1. SWOT - аналіз ринкового напрямку
9.2. PEST - аналіз факторів впливу на ринок
9.3. Існуючі ризики та бар'єри входу на ринок. Створення карти ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1. Кількість лабораторій по регіонам України в 2019-2020 роках, од.
2. Кількість лабораторій системи МОЗ по регіонам України в 2019-2021 рр., в натуральному вираженні
3. Забезпечення лабораторій обладнанням у натуральному вираженні, 2020 р., од.
4. Кількість аналізів в розрізі регіонів України в 2019-2020 рр., тис.шт.
5. Кількість аналізів за видом у 2019-2020 р., тис. шт.
6. Кількість аналізів за видом у 2019-2021 рр. (система МОЗ), тис.шт.
7. Оцінка ємкості ринку лабораторних послуг в грошовому вираженні, млрд. грн
8. Кількість лабораторій за видом та по регіонам у 2019-2021 роках, од.
9. Географія лабораторій системи МОЗ в Україні в 2019-2022 рр.*,в натуральному вираженні, од., %
10. Структура ринку лабораторного діагностики за типами аналізів в 2021 році, в натуральному та грошовому вираженні, млн. шт., грн/шт, млрд грн, %
11. Оцінка кількості аналізів "вдома",шт.
12. Кількість медичних установ (лікарень, клінік, діагностичних центрів, стоматологічних відділень) в цілому в Україні та по регіонам у 2020 році, од.
13. Кількість медичних установ системи МОЗ (лікарні, клініки, діагностичні центри, стоматологічні відділення) в цілому в Україні та по регіонам у 2020-2021 роках, од.
14. Система оподаткування медичних послуг в Україні
15. Ринкові частки основних операторів ринку у 2019-2020 роках, в грошовому вираженні, млн.грн.
16. Частки основних операторів ринку по кількості лабораторій та пунктів збору біоматеріалів станом на 01.11.2021 г, в натуральному вираженні, од.
17. Кількість лабораторій основних операторів ринку станом на 01.06.2022
18. Частки основних операторів ринку лабораторних послуг в Україні, в грошовому вираженні,%
19. Факторний аналіз динаміки ринкових часток
20. Формати для отримання франшиз медичної лабораторії "CSD"
21. Необхідне обладнання кабінетів для отримання франшизи медичної лабораторії "Миколаб"
22. Формати франшизи Invivo
23. Дохід від франшизи Invivo
24. Динаміка цін на основні аналізи в розрізі конкурентів у 2021-06.2022,грн
25. Розрахунок рентабельності основних операторів ринку на основі фінансової звітності за 2020 року, в грошовому вираженні, млн.грн.
26. Склад пацієнтів в стаціонарах ( система МОЗ) в Україні в 2020-2021 роках, дорослі (понад 18 років), тис.чол.
27. Склад пацієнтів в стаціонарах (система МОЗ) в Україні в 2020-2021 рр., діти (0-17 років), чис.чол..
28. Стан здоров'я міського населення України на основі опитування 2021 року
29. Основні хронічні захворювання міського населення на основі опитування, 2021, %
30. Кількість та причини звернень за медичною допомогою в Україні на основі опитування, 2021, (тис.чол; %)
31. Склад пацієнтів в стаціонарах (система МОЗ) в Україні по регіонам у 2021 році, діти та дорослі, тис.чол., %
32. Тендерні закупівлі основних операторів ринку в 2021 році, в натуральному та грошовому вираженні, тис. грн.
33. Розподіл кількості виконаних аналізів на одну лабораторії системи МОЗ по регіонам України, 2019-2021 р. в натуральному вираженні, тис. шт.
34. Розподіл кількості аналізів для однієї приватної лабораторії в регіонах України, 2019-2020, в натуральному вираженні, тис. шт.
35. SWOT -аналіз ринкового напрямку лабораторних та медичних послуг
36. PEST- аналіз факторів впливу на ринок
37. Карта ризиків на ринку лабораторної діагностики в Україні

Перелік графіків і діаграм:

1. Структура аналізів за типом у 2019-2021 рр. (система МОЗ), в натуральному вираженні, тис. шт.
2. Структура аналізів на видом лабораторій у 2019-2020 роках, тис. шт.
3. Структура лабораторій за видами в Україні в 2019-2020 роках, од.
4. Структура лабораторій по направленням в Україні (система МОЗ) у 2021 р., в натуральному вираженні, од., %
5. Структура лабораторій по наявності франшиз в Україні, 2021 р., од.
6. Географія лабораторій за типами власності в Україні в 2019-2020 роках, тис.од.
7. Географія аналізів (МОЗ, відомчі, приватні) в Україні в 2019-2020 рр., тис.од., %
8. Географія аналізів (система МОЗ) в Україні в 2019-2021 роках, од., %
9. Структура медичних установ за типом у 2020 році, од.
10. Топ-10 операторів ринку лабораторних досліджень у грошовому та натуральному вираженні, 2020 р.
11. Кількість лабораторних відділів та пунктів збору основних операторів ринку станом на 11.2021 та 06.2022, од.
12. Динаміка імпорту діагностичних або лабораторних реагентів та реактивів у 2019-2021 рр., тон, %
13. Динаміка імпорту діагностичних або лабораторних реагентів та реактивів у 2019-2021 рр, у грошовому вираженні. млн. дол.%
14. Брендована структура імпорту діагностичних або лабораторних реагентів та реактивів у 2019-2021 роках у грошовому вираженні, дол, %
15. Географія імпорту медичних лабораторних аналізів у 2019-2021 рр.
16. Долі основних імпортерів реагентів для медичних лабораторних аналізів у 2019-2021 рр., у грошовому вираженні, грн
17. Структура пацієнтів у стаціонарах (система МОЗ) в Україні в 2021 році, в натуральному вираженні, чол, %
18. Структура діагностичних досліджень (система МОЗ) за віковими групами в Україні в 2021 році, в натуральному вираженні, %
19. Динаміка пошукових запитів за ключовими словами, 2021- 1 пол. 2022, в натуральному вираженні, шт.
20. Брендовані пошукові запити по лабораторіям 2021-4 місяці. 2022 р. в натуральному вираженні, шт.
21. Пошукові запити за видом діагностики 2021-4 місяці. 2022, в натуральному вираженні, тис. шт.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами