Аналіз ринку газобетону в Україні. 2023 рік

Аналіз ринку газобетону в Україні. 2023 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Липень 2023 року
Кількість сторінок: 25, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 14
Таблиць: 19
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
32200 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting було проведено дослідження ринку газобетону в Україні. Проведено повний аналіз товарів на ринку – виробництво, імпорт та експорт, досліджено ємність ринку в грошовому та натуральному виражені. Досліджено основних гравців, їх об’єми, частка ринку. Вивчено цінову політику на ринку та приведено приклад актуальних цін та середню вартість на продукцію. Описано клієнтські особливості на ринку, портрети споживачів, їх особливості взаємодії з ринком. Створено загальні висновки, гіпотези щодо розвитку та прогнозні показники. Сформовано SWOT та PEST LE ринку, наведені існуючі ризики і бар’єри входу на ринок за допомогою інструменту карти ризиків.
Газобетон - популярний будівельний матеріал, що використовується при зведенні житлових будівель, об'єктів господарського, торгового, промислового призначення. Цей будівельний матеріал відзначається серед інших високими експлуатаційними характеристиками, невисокою ціною, простотою й оперативністю виконання будівельних робіт.
Варто зазначити, що Україна входить до п’ятірки лідерів виробництва газобетону в Європі.
За оцінками експертів, ринок газобетону в Україні росте щороку щонайменше на 5%. Цей процес відбувається завдяки тому, що газобетон поглинає ринок цегли. Лідерами ринку газобетону в Україні є ТОВ "Орієнтир-Буделемент", ТОВ "Аерок", ТОВ "Завод харківські будматеріали", ТОВ "Енерджі Продакт", які займають більше 80% ринку в натуральному вираженні.
Газові блоки виготовляються зі спеціальної суміші, до складу якої входять:
• Алюмінієвий газоутворювач;
• Вода;
• Пісок;
• Портландцемент;
• Вапно.


Фактори впливу на тенденції ринку газобетону України:
• Сировинні, енергетичні та людські ресурси Зростання вартості енергоресурсів та основних видів сировини значно випнули на ціну газобетону. Протягом 2022 р. вапно подорожчало на 78 %, алюмінієва паста на 41 %, гіпс на 40 %. Додатково слід зазначити, що більшість виробників вапна розташовані на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій. Енергетична складова у виробництві окремих видів газобетону також відзначилась на кінцевій вартості продукції. Подальше підвищення цін на електроенергію для промисловості додало до собівартості газобетону у 2023 році 5-10 %.
Основними трудовими ресурсами при видобутку сировини та виготовленні продукції є чоловіки. В 2022 році значна частка чоловічого населення країни була мобілізована чи залучена до ТРО, тому низка галузей, у тому числі будівельна та супутні виробничі, зазнають нестачу кваліфікованих кадрів. Нестача працівників позначається на обсягах виробництва та дотриманні умов поставки продукції.
• Логістика. Високі ціни на пальне призвели до підвищення вартості логістики. Це стало додатковим фактором, що відобразився на обсягах експорту продукції за кордон – на фоні здорожчання українського газобетону та його транспортування експортні операції скоротилися до мінімальних.
• Волатильність національної валюти Хоча державний курс закріплюють на одному рівні протягом тривалого періоду, його ріст з 27 до майже 40 грн. за долар впливає на галузь та ціни в ній.
• Законодавство в сфері будівництва та нерухомості Галузь будівництва зараз переживає зміни, пов'язані з правовим аспектом діяльності будівельних компаній. Законодавство України в сфері будівництва все більше наближується до світових стандартів. Офіційне введення стандарту CESMM4 та закон № 5091 наблизить Україну до заходу і дасть можливість забудовникам застосовувати новий підхід до роботи. Закон № 5091 є загрозою для шахрайських схем, які існують на українському ринку
• Війна Через війну частина основних виробників призупинила свою діяльність - потужності ТОВ «Енерджі продакт» опинились в окупації, активи ТОВ «Аерок» були конфісковані через власників з росії. На початку війни галузь будівництва впала майже в 3 рази що вплинуло на ринок газоблоків, які в основному реалізують продукцію для забудовників. Додатковий влив війна спричинила в плані перерозподілу географії споживання газобетону – зріс попит в деокупованих регіонах через потребу відновлення житла та комунальних закладів.
• Зростання вартості енергетичних ресурсів Енергетичні ресурси зазнали значного зростання під час війни. Ціни на бензин з 26 гривень зросли до 50 на липень 2023 року, що було викликано знищенням запасів під час війни та великий попит на нафту серед військових. Додатково вартість підвищилась через повернення довоєнних ПДВ та акцизу на паливо.
Ціни на електроенергію зросли в 1,5-2 рази через падіння потужностей електростанцій, які зазнали пошкоджень під час обстрілів взимку 2022-2023 років.
Проблеми розвитку ринку газобетону в Україні:
• Собівартість постійно зростає за рахунок матеріалів, енергоресурсів, податку на нерухомість та інших витрат, а вартість нерухомості знижується, що зменшує рентабельність для забудовників
• Зростання рівня безробіття і низька платоспроможність населення стримують споживання газобетону в секторі приватного будівництва
• Низький рівень інвестування в нерухомість під час війни стримує попит з боку забудовників
Отже, дослідивши ринок можна побачити наступні пункти:
• Виробництво є головною складовою ринку. Виробництво протягом років складає більше 90% всього ринку і імпортні товари не зможуть замінити внутрішніх операторів.
• Падіння імпорту. Імпорт постачався в загальній більшості з білорусі і через війну імпорт впав. Надалі прогнозується поступова заміна імпорту з Румунії та інших країн, хоча не в таких значних обсягах, що дозволить місцевим гравцям зайняти більшу частку ринку.
• Можливий ріст експорту. При поверненні до колишніх обсягів виробництва, оператори з наявними об’ємами будуть шукати виходи на зовнішні ринки, що стимулює 0% мита від Євросоюзу.
• Зміна часток лідерів Протягом 2022 року дві з трьох великих компаній зупиняли свою діяльність, що дозволило Орієнтир-Буделемент зайняти найбільшу частку ринку. Окрім цього, при відсутності компанії Енерджі продукт, її ринки залишились для інших компаній, але компанія ще планує повернутись на ринок запустивши виробництво в Львівській області якого закінчить будівництво в 2024 році
• Ріст попиту в B2G сегменті Під час війни державний сегмент збільшив закупки газобетону, який вони використовують для відбудови чи ремонту лікарень, шкіл, адміністрацій тощо. Ця тенденція свідчить що матеріал набирає більшої популярності порівняно з цеглою чи керамоблоком.
• Ріст будівництва після війни Після війни на відбудову потрібно буде багато матеріалів і виробникам газоблоків треба зарекомендувати свій продукт, як найкращий в сегменті будівництва.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу на ринок, проблеми розвитку)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в 2018-4 міс. 2023 рр. (виробництво + імпорт – експорт)
1.3. Сегментація і структурування ринку (за видами, походженням)
2. Виробництво продукції на ринку
2.1. Обсяг виробництва в кількісних показниках
2.2. Обсяг виробництва в вартісних показниках
2.3. Частки виробників на ринку
3. Основні оператори ринку (виробники та імпортери)
3.1. Перелік основних операторів ринку і їх характеристика
- Юридична інформація
- Товарні сегменти
- Канали та сегменти збуту
- Виручка
3.2. Частки ринку основних операторів за обсягами
3.3. Ступінь конкуренції і ризики. Факторний аналіз ринкових часток конкурентів
4. Зовнішня торгівля
4.1. Експорт газобетону з України в 2018-4 міс. 2023 рр. (обсяги, структура, географія, частки експортерів)
4.2. Імпорт газобетону в Україну в 2018-4 міс. 2023 рр. (обсяги, структура, географія, частки імпортерів)
5. Ціна і ціноутворення на ринку
5.1. Середні поточні ціни на газобетон
5.2. Опис факторів, що впливають на формування ціни, структура
6. Споживачі і їх вподобання
6.1. Споживання газобетону. Портрет споживача
6.2. Споживання в секторі B2G. Аналіз державних тендерних закупівель (обсяги, структура по регіонах, організаторам і учасникам)
6.3. Структурування та сегментація споживання
7. Асортимент продукції на ринку (розміри, форми тощо)
8. Висновки. Прогнозні показники
8.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
8.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку в 2023-2025 рр.
8.3. Рекомендації з розвитку на ринку
9. Інвестиційна привабливість галузі
9.1. SWOT-аналіз ринкового спрямування
9.2. PEST-аналіз факторів впливу на ринок
9.3. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок. Побудова карти ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1. Обсяги ринку газобетону України в натуральних та грошових показниках, 2018-4 міс. 2023 рр., тис. м3, млн. грн.
2. Частки ринку виробників газобетону в Україні в 2021-2022 рр., у натуральних показниках, %
3. Юридична інформація про основних операторів ринку газобетону в Україні
4. Розподіл основних операторів ринку газобетону в Україні за товарними сегментами
5. Об’єм виручки основних операторів ринку газобетону в Україні в 2021-2022 рр., млн. грн.
6. Факторний аналіз найбільших компаній на ринку газобетону
7. Географічна структура експорту газобетону з України в 2018- 4 міс. 2023 рр., в натуральних показниках, тис м3
8. Структура імпорту газобетону в Україну в 2018-4 міс. 2023 рр. за імпортерами, в натуральних показниках, тис м3
8. Середні поточні роздрібні ціни на газобетонну продукцію в Україні станом на липень 2023, грн. з ПДВ
9. Загальна площа будівництва в Україні в 2022 році, по категоріям
10. Оцінка площі будівництва з використанням газоблоків в 2022 році
11. Оцінка обсягів використання газоблоків в будівництві, %
12. Структура тендерних закупівель газобетону в Україні за областями в 2018-4 міс. 2023, у вартісному вираженні, тис. грн.
13. Структура тендерних закупівель газобетону в Україні за постачальниками в 2018-4 міс. 2023, у вартісному вираженні, тис. грн, %
14. Асортимент продукції представленої на українському ринку газобетону
15. SWOT – аналіз ринку газобетону
16. Прогноз ринку газобетону на основі SWOT – аналізу
17. PEST LE – аналіз галузі ринку
18. Сегментація ринкових ризиків
19. Карта ризиків ринку газобетону в Україні

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка обсягів виробництва газобетону в Україні за 2018 – 4 міс. 2023 рр., у кількісному вираженні, млн. м3
2. Динаміка обсягів виробництва газобетону в Україні за 2018 – 4 міс. 2023 рр., у грошовому вираженні, млрд. грн.
3. Структура продажів газобетону за кінцевими споживачами в Україні, у натуральних показниках, %
4. Частки ринку газобетону основних операторів в Україні в 2022 р. за обсягами, в натуральному вираженні, %
5. Динаміка експорту газобетону з України в 2018-4 міс. 2023 рр., в натуральному вираженні, тис. м3
6. Динаміка імпорту газобетону в Україну в 2018-4 міс. 2023 рр., в натуральному вираженні, тис. м3
7. Географічна структура імпорту газобетону в Україну в 2022- 4 міс. 2023 рр., в натуральних показниках, тис м3, %
8. Структура собівартості газобетону, %
9. Динаміка обсягу тендерних закупівель газобетону в Україні в 2018-4 міс. 2023 рр., у вартісному вираженні, тис. грн.
10. Структура споживання газобетону в Україні в 2023 р. за маркою щільності, %
11. Структура споживання газобетону в Україні в 2023 р. за розмірами, %
12. Структура споживання газобетону в Україні в 2023 р. за шириною, %
13. Прогноз розвитку ємності ринку газоблоків у 2023-2025 рр., тис. м3
14. Прогноз розвитку ємності ринку газоблоків у 2023-2025 рр., млн. грн.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами