В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку торговельного обладнання в Україні. Розглянуто: коментар представника компанії, робота одного з гравців ринку торговельного обладнання, основні підсумки роботи оператора ринку торговельного обладнання, основні споживачі продукції оператора, міжнародні ринки, на яких представлена продукція.
В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку холодильних агрегатів в Україні. Розглянуто: загальна характеристика ринку холодильних агрегатів та станцій в Україні, загальні показники ринку, динаміка ємності ринку холодильних агрегатів та станцій у 2017-2018 рр., сегментація ємності ринку холодильних агрегатів в Україні, частка імпортних та вітчизняних агрегатів та станцій в Україні з 2017 2018 рр., структура собівартості виробництва холодильних агрегатів та станцій в Україні, споживачі ринку, динаміка виробництва холодильних агрегатів та станцій, зовнішня торгівля на ринку, сегментація експорту холодильних агрегатів та станцій з України в 2017 - 2018 рр. особливості збуту на ринку: наявність представництв міжнародних компаній/дистриб'ютори/B2C сегмент), висновки та прогнозні тенденції розвитку ринку.
В огляді представлено аналітичну інформацію щодо ринку торговельного обладнання в Україні. Розглянуто: види торговельного обладнання, асортимент торгового обладнання, коментарі учасників ринку, критерії вибору, коментар експерта з якості торговельного обладнання, системи автоматизації бізнес-процесів, вартість торговельного обладнання, виробники, дилери та сервіс, схеми дистрибуції торговельного обладнання, практика використання б/в обладнання, динаміка розвитку ринку, частка центральної частини України на ринку торговельного обладнання, частка інших областей на ринку, оцінка експерта щодо рівня насичення ринку торговельного обладнання, причини зростання обсягів ринку.
У матеріалі представлено аналітичну інформацію щодо ринку торговельного обладнання України у 2016 р. Розглянуто: стан та тенденції ринку торговельного обладнання в Україні, основні види торговельного обладнання, особливості розвитку одного з підприємств, асортимент торговельного обладнання, оцінка якості обладнання, інновації підприємства.
Матеріал, представлений у цьому огляді, містить інформацію щодо ситуації на українському ринку торговельного обладнання. Розглядається наступне: обсяг введення торгових площ в експлуатацію в 2013 році, загальний обсяг якісних торгових площ у торгових центрах (ТЦ) Києва, забезпеченість якісними площами, частка вільних площ у діючих ТЦ Києва на кінець 2013 р., попит троянд , обсяг ринку торговельного обладнання України у період з 2012 до 2014 рр., частка вітчизняного торговельного обладнання в Україні.
«Наслідки світової кризи, а також дещо нестабільна політична ситуація в країні відбилися і на нашій галузі, проте перше півріччя 2011 року для ринку торговельного обладнання можна охарактеризувати як відлигу», – каже він. На думку Ігоря Мирончука, директора департаменту торговельного обладнання групи компаній «Модерн-Експо», 2011-го ситуація на ринку торговельного обладнання в Україні виглядає більш оптимістично, ніж 2010-го. «Стабільне зростання галузі забезпечили переважно представники продуктового рітейлу (близько 25 % порівняно з аналогічним періодом минулого року). Ми спостерігали відродження низки великих торгових мереж, які серйозно постраждали в період економічної стагнації. Криза показала, що тільки ті компанії, які постійно та ефективно
В даному огляді наведено інформацію про ринок торговельного обладнання України за 2010 рік, а саме: вплив економічної ситуації на ринок; динаміка обороту роздрібної торгівлі; структура роздрібного товарообігу; основні оператори ринку; актуальність торгових марок; тенденції попиту; структура продажу; перспективи ринку; цінова політика; фактори, що впливають формування ціни; прогноз ринку та інше.
За останні кілька років структура постачальників зазнала деяких змін. Якщо раніше налічувалося кілька десятків компаній, які постачали весь спектр обладнання з одних рук, то сьогодні компанії визначилися зі своїм основним продуктом і сфокусувалися на вузькій спрямованості, в якому вони мають явні переваги або в ціні, або як. Комплексно до процесу постачання обладнання ми підходять мало підприємств. У зв'язку з цим та іншими факторами на ринку залишилося небагато фірм, які обслуговують великий ритейл. Багато філій іноземних компаній просто закрили свої офіси та центри обслуговування. Залишилися
Минулий рік можна назвати одним із найважчих для рітейлу. Дісталося і суміжним ринкам. Наприклад, торговельного обладнання. Багатьом мережам довелося серйозно переглянути плани розвитку. Так, за даними операторів ринку, темпи розширення продуктового рітейлу впали на 40%. Кількість відкритих магазинів у 2009 р. становила лише 260 проти 430 роком раніше. Серед факторів, які негативно відбилися на фінпоказниках виробників торговельного обладнання, була не лише низька платоспроможність мереж. Минулого року ритейлери за оптимізації структури торгових точок закривали нерентабельні магазини. Внаслідок чого створювався певний запас торговельного обладнання, що, звісно, знижувало закупівлі нових прилавків.
Невеселі прогнози рітейлора підтверджують і експертні оцінки. Так, за даними фахівців Української торгової гільдії, якщо у 2008 р. торговельні мережі, що працюють в Україні, збільшили кількість магазинів на 29%, то цього року приріст кількості торгових точок буде мінімальним і становитиме лише 15%. Хоча, чесно кажучи, дивлячись на розвиток ситуації, і ця цифра викликає сумніви. Власне, опитування рітейлорів експертами УТГ показало, що понад 60% роздрібних мереж заявляють про можливість відкриття нових магазинів, а близько 40% не виключають закриття нерентабельних торгових точок. Невеселе становище на роздрібному ринку підтверджують дані Держкомстату. Якщо у 2008 р. порівняно з 2007 р. оборот роздрібної торгівлі зріс на 18,6%, то за січень 2009 р. порівняно з відповідним періодом минулого року він упав на 7,1%, а оборот ресторанного господарства зменшився на 18,1%. Власне, такою є дійсність, на тлі якої проходив щорічний торговий форум.
За даними більшості опитаних виробників обладнання та технологій, у 4 кварталі минулого року продаж торговельного обладнання скоротився приблизно на 20%. Зниження продажів відбулося, але з глобальне, оскільки більшість контрактів підписувалася в 2-3 кварталах, вносилася передоплата, будувалися об'єкти. За даними у 4 кварталі продажі знизилися на 15-20%.). Обсяг продажів торговельного обладнання у 4 кварталі 2008 року знизився не менше ніж на 30% від обсягу позаминулого року. Але, на його думку, фактичний обсяг стиснення ринку, який знаходиться в стані, оцінити поки неможливо.
Найбільше падіння обсягів продажів спостерігається у тих компаній, що займаються постачанням імпортного торговельного обладнання. У спеціалізованих компаніях зазначають: якщо раніше для українських рітейлорів при виборі обладнання його вартість не була визначальною, то зараз цей критерій став найважливішим. Після того, як курси валют розпочали різкі коливання, закордонне обладнання подорожчало на 40%, що багатьом не по кишені. Це виявилося на руку деяким місцевим виробникам. Продажі у них зросли вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року. Продукцію замовляють як невеликі магазини, так і великі супермаркети, а динамічне зростання продажів пояснюється тим, що ціни не підвищувалися.
Продаж торговельного холодильного обладнання падає. Його постачальники сподіваються лише на зростання виробництва продуктів харчування та напоїв та пожвавлення роздрібу. Загалом 2008 р. для виробників та імпортерів торговельного холодильного обладнання, незважаючи на те, що на останні місяці року припав початок економічної кризи, був досить успішним. Хоча рітейлори почали відчувати труднощі з отриманням кредитів вже в середині 2008 р., за його підсумками роздріб продемонстрував солідний приріст. Досить впевнено до початку кризи почували себе виробники та імпортери заморожених овочів, напівфабрикатів та морепродуктів, цілком стерпно – виробники та продавці морозива, тобто. оптові покупці морозильних скринь. Досить високу активність як оптові покупці холодильних шаф виявляли виробники пива, безалкогольних напоїв та соків. В результаті, за оцінками операторів, торік ринок торговельного холодильного обладнання зріс у середньому на 15-20% до 1,6-1,7 млрд грн.
За оцінками операторів, у 2007 р. в Україні холодильного обладнання для роздрібної торгівлі було продано приблизно на $200 млн. Це на 25-30% більше, ніж у 2006 р., що, в принципі, відповідає динаміці зростання продовольчого роздробу в країні. Структура продажу холодильного обладнання також відбиває структуру розвитку торгових форматів вітчизняного продовольчого ритейлу. Так, за оцінками дослідницької компанії ACNielsen Ukraine, 25%-ве зростання минулого року в Україні продемонстрували супер- та гіпермаркети. Відповідно, приблизно такою ж у кількісному вираженні була динаміка продажів холодильного обладнання з виносними холодильними агрегатами, які зазвичай використовуються у великоформатних магазинах. Кількість торгових об'єктів площею 100-300 кв.м збільшилася лише на 1,7%, невеликих магазинів (до 100 кв.м), згідно з тими ж дослідженнями, – взагалі зменшилась на 0,6%.
На перший погляд, металеві споруди справедливо заслужили на повагу роздрібної торгівлі, охолоджуючи продукти в торговому залі, у підсобках магазинів і в гарячому цеху ресторану. Як домашній холодильник незамінний у побуті, так і професійна шафа обов'язково входить до штату будь-якої торгової точки або підприємства громадського харчування. Які шафи зараз доступні торгівлі і в чому відмінності між представленими видами, з'ясували ми за допомогою експертів. На сьогоднішній день на ринку професійного холодильного обладнання представлені всі види холодильної техніки: стелажі та прилавки, що охолоджуються, морозильні шафи і холодильні скрині, моноблоки і спліт-системи, збірні камери і т.д. Вибір, безперечно, багатий. Це дає технологам і дизайнерам можливість підібрати оптимальну комплектацію холодильного обладнання для індивідуальних проектів. Але при всьому багатстві вибору холодильні та морозильні шафи користуються постійною популярністю та актуальні незалежно від пори року та обсягу наявної торгової площі.
Фахівці ІТ-ринку в сегменті автоматизації розрахунково-облікових операцій торгівлі вважають, що найпоширеніша помилка рітейлерів полягає у замовленні рішення під поточні, а часто під вчорашні завдання. Метою нашої статті не є аналіз витоків цієї помилки. Ми хочемо показати можливості сучасних ІТ-технологій у контексті основної тенденції світового рітейлу: спеціалізація рішень під певний формат торговельного підприємства. Така мета визначає як першочергових завдань пошук таких рішень, які реально поліпшили обслуговування покупців і збільшили обороти торгової точки. Ринок ІТ-рішень для торгівлі розвивається швидко. Постачання РОS-терміналів, наприклад, вендори щорічно нарощують мінімум на третину. Зрозуміло, що розмова про інновації, які освоює європейський ритейл, щодо українського ринку передбачає помірний скептицизм. Але на те він і помірний, адже оптимізм упевнений. Новинки європейського рітейлу стануть таки нашими. Ну не завтра, то пізніше.
Ринок ТО представлений трьома основними сегментами. Це холодильне (шафи, гірки, ванни), технологічне (печі, плити) та презентаційне (стійки, стелажі) обладнання. За суб'єктивними оцінками експертів, щороку в Києві продається обладнання не менш як на $25-30 млн. І якщо реалізація холодильної техніки збільшується стабільно в межах інфляції, то у двох інших напрямках фахівці бачать суттєву динаміку та нові шляхи розвитку. Стан кожного з них обумовлено розвитком ринку торгівлі та громадського харчування: попит на обладнання виникає, коли з'являються нові площі або переоснащуються існуючі. Хвиля заміни техніки почала активно формуватися минулого року. Оснащення, яке має продовольчий роздріб, було встановлено в 2000-2002 рр., коли магазини масово переходили на самообслуговування. З огляду на те, що термін фізичного старіння такої техніки складає п'ять-сім років, у 2007 р. компанії змушені були переобладнати торговельний простір.
Літній сезон - один із найприбутковіших періодів для ретейлу. У цей час року в супермаркетах значно збільшується обсяг продажу напоїв, зокрема пива та газованих напоїв. Літо - дуже прибутковий період і для підприємств фастфуду, кафетеріїв, літніх кафе та ресторанів. Основний дохід цих закладів формується за рахунок продажу прохолодних напоїв, охолоджених та заморожених соків. З початком літнього сезону зростає кількість закупівель обладнання для напоїв до супермаркетів та підприємств HoReCa. Ринок торговельного обладнання для напоїв в Україні активно розвивається, щорічне середнє зростання ринку становить 25-30%, спеціаліст з маркетингу ТОВ "Венетек". Експерти прогнозують, що в найближчі три-п'ять років темпи зростання не сповільнюватимуться. Це пояснюється швидким розвитком ринку громадського харчування, готельного сектора, ринку торгових площ як у столиці, так і в регіонах нашої країни.
Кількісна перевага на ринку припадає на недорогу "холодомебель", що позиціонується в лінійному роздробі (гастрономи, продтовари, райпо, сільмаги, буфети, столові, чарочні тощо). Проте все більше компаній орієнтуються на якість, закуповуючи дорожче високотехнологічне обладнання. Таким чином, фінансові показники ринку зростають швидше, ніж фізичні. Ключові гравці "льодового поля" грають по-крупному, фокусуючи поставки у великі продовольчі комплекси, а найбільше - food-рітейл, що розрісся. Але при цьому не поспішають скидати з прайсів економобладнання, і на братів менших по бізнесу чекають вигідні схеми поставок. В Україні представлений найширший діапазон продукції та комплектуючих від відомих брендів Європи, світу та пострадянських країн. Серед них – Bitzer, Linde, BKT, Teledoor (Німеччина), Liebherr, АНТ (Австрія), Danfoss, Caravell, Vestfrost, Elcold, Derby (Данія), Alfa-Laval (Швеція), Norpe (Фінляндія), J&H (Великобританія) , Copeland (США), Bonnet Neve (Франція), Mafirol, Koxka (Іспанія), Pastorfrigor, Frascold, Zoin, Detroit, Arneg, Framec, ISA, Costan, Eurocryor, Tecfrigo, Oscartielle (Італія), Jordao (Португалія), Pas (Словаччина), Cold, Mawi, Igloo, Juka, JBG (Польща), Ugur, Diktas (Туреччина), "Снайге" (Литва) та ін.
Залежно від призначення шафи виготовляють із глухими дверцятами або заскленою. Шафа може бути відкрита для огляду покупців з однієї, двох або з усіх чотирьох сторін. Маючи обсяг викладки, який можна порівняти з вітринним, і хорошу оглядовість, таке обладнання успішно замінює останню в торговому залі з обмеженою площею. Так як шафа не гарантована від частих теплоприток, її дверцята можна обладнати пристроєм від запотівання. Багато виробників постачають техніку таким пристроєм, як автодоводчик. Наприклад, якщо покупець в універсамі через недбалість нещільно зачинив шафу, автодоводчик зробить це за неї. Агрегат холодильної шафи може розміщуватися як у верхній, так і в нижній частині. Перший варіант зручний тим, що обладнання можна поставити впритул до стіни. При нижньому варіанті розташування потрібно залишити відстань в 10 см, щоб повітря могло циркулювати вільно. З іншого боку, обладнання з нижнім агрегатом легко переносить спеку в приміщенні.