860

Аналіз ринку санаторіїв України: скорочення кількості гравців і нові перспективи для бізнесу

Український ринок санаторних курортів значно знизив свої показники в силу сформованої фінансово-економічної ситуації в країні, анексії Криму та інших факторів. Тим не менше, фахівці говорять і про нові можливості. Детальніше в ситуації розбиралися аналітики компанії Pro-Consulting. 

Станом на сьогоднішній день кількість санаторіїв в Україні продовжує скорочуватися. На початку поточного року Держстат фіксував 388 працюючих санаторіїв (без урахування дитячих оздоровчих таборів). У порівнянні з 2013 роком (до анексії Криму) кількість лікувально-оздоровчих комплексів в нашій країні скоротилося на 39,6%, а в порівнянні з кінцем 2014 року – на 11,4%. Детальніше з описаною динамікою можна ознайомитися на графіку нижче. 

sanatorium ukr.png

Найбільша кількість санаторіїв розташована на території Одеської, Закарпатської, Херсонської та Запорізької областей. У приватній власності, за даними Держстату, знаходяться тільки 2% всіх комплексів в країні. Проте, найближчим часом цей показник може вирости, оскільки закриття державних установ і купівля цих об'єктів представниками бізнесу має шанси стати перспективною нішею підприємництва в Україні. 

Найбільшою популярністю серед українців користуються санаторії, що надають оздоровчі послуги з упором на курортну складову. Найчастіше клієнти купують проживання в комплексах, що спеціалізуються на догляді за пацієнтами із серцево-судинними захворюваннями, а також хворобами дихальних шляхів і опорно-рухового апарату. В цілому, санаторії в Україні в минулому році відвідали близько 1 млн наших співгромадян. Це менше, ніж у минулі періоди через зростання цін і зменшення кількості самих санаторіїв. 

Що ж стосується цінової політики оздоровчих комплексів, то вона не дуже змінилася. Так, в 2016 році середня вартість одного дня перебування в санаторії становила 350-450 грн. 

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами