В матеріалі міститься інформація по ринку аквапарків України. Розглянуто наступне: працюючі аквапарки в Україні, послуги, що надаються в аквапарках, ціни за відвідування аквапарків та користування послугами.

В матеріалі міститься інформація по ринку аквапарків України. Розглянуто наступне: працюючі аквапарки в Україні, послуги, що надаються в аквапарках, ціни за відвідування аквапарків.

У матеріалі представлені аналітичні відомості щодо ринку аквапарків Києва. Розглянуто: перелік представлених аквапарків у столиці, інформація щодо них, основні складові послуг, ціни.

В огляді наведено список аквапарків України. Розглянуто: територіальне розташування об'єктів, тип басейну, територія аквапарку.

В огляді представлена інформація щодо топ-10 найбільших аквапарків світу. Розглянуто: перелік найбільших аквапарків, обсяг території, де вони розміщені, кількість атракціонів, вартість входу.

В огляді представлені аналітичні відомості щодо ринку аквапарків України. Розглянуто: стан та тренди ринку, кількість працюючих аквапарків в Україні, плани на найближчі роки щодо відкриття нових об'єктів, карта України з аквапарками та цінами для дорослих, думка експерта.

Експерти навіть не сумніваються у перспективності українського ринку розваг. Ця впевненість базується на аналізі світового досвіду. У економічно розвинених країнах об'єкти розважальної нерухомості мають вищий рівень технологічності, отже, і видовищності. Ринок розважальної нерухомості країн Західної Європи та США дуже розвинений. Прибутковість розважальних центрів становить 10-12% за вартості будівництва від $1,5 тис. за м2 і вище, залежно від технологічності розважальних послуг. Національна розважальна індустрія, на думку експертів, розвиватиметься не лише за рахунок освоєння нових розважальних форм, а й шляхом проникнення розважального компонента в інші напрямки діяльності, які раніше не пов'язані з розвагами, наприклад об'єднання розваги та навчання, а якщо точніше, то навчання через розвага. Даний напрямок оцінюється експертами як найбільш прибутковий. До перспективного напряму промисловості відпочинку можна також віднести виробництво

У найближчі півтора-два роки в Україні відкриється 6 аквапарків, а на етапі розробки та планування знаходяться ще 5 проектів. Найближчим відкриттям стане аквапарк "Юрського періоду" у торговому центрі Dreamtown у Києві. Його обіцяють запустити вже 1 липня. Його творці кажуть, що це буде найбільший аквапарк у СНД та один із найбільших критих водних парків у Європі. Його площа – близько 25 тис. кв. м. Найбільше аквапарків знаходиться у курортних містах на узбережжях Чорного та Азовського морів та є сезонними об'єктами, що працюють 90-100 днів на рік. У великих містах, таких як

Якщо першими об'єктами, збудованими в Україні, були відкриті аквапарки на морському узбережжі, то зараз розглядається будівництво критих аквапарків у великих мегаполісах, орієнтованих на цілорічне функціонування. Для критих аквапарків, які передбачається побудувати термін окупності, буде більшим - не менше 7 років. На думку експертів, в Україні аквапарки доцільно будувати за наявності поряд великого міста з населенням не менше ніж 700 тис. осіб. Створення аквапарків – бізнес інвестиційно привабливий. За відгуками інвесторів і власників вже реалізованих проектів, побудованих на ПБК, результати експлуатації аквапарків перевищили навіть найсміливіші очікування. Це пов'язано з первинним дефіцитом подібних послуг, адже кримські аквапарки в пік курортного сезону важко справляються з потоками відвідувачів, зазначають експерти. Показники окупності цих об'єктів склали

У закритих аквапарках кількість відвідувачів також збільшилась у середньому на 10-15% порівняно з минулим роком. Але це виявилося недостатнім аргументом підвищення ціни. Так, львівський "Пляж" та харківські "Джунглі" максимальні ціни залишили на торішньому рівні - 95 та 120 грн. відповідно. Більше того, на деякі категорії вхідних квитків ціни знижено. Наприклад, у "Терміналі", яке відкрилося восени минулого року в київському передмісті Броварах, вартість перебування на водних атракціонах протягом трьох годин була знижена на

За останній рік в Україні з'явилося два нові великі аквапарки. Так, у жовтні 2009 р. у Броварах (Київська область) було відкрито 4-поверховий «Термінал» із розсувним дахом, загальна площа якого становила 25 тис. кв. м, а на території, крім басейнів, були зведені сауни, гідромасажні ванні, водні гірки загальною довжиною 1 км і фуд-корт. У червні цього року у Кирилівці на березі Азовського моря (Запорізька область) відкрився аквапарк «Острів скарбів» площею 60 тис. кв. м. У рамках проекту було збудовано 8 басейнів та 34 гірки, безліч ігрових майданчиків, ресторани, бари та нічний клуб.

Сьогодні актуальні та реалізовані проекти зі швидким повернення інвестицій. Аквапарк до таких експерти поки що не відносять. За минуле десятиліття в Україні з'явилося близько 20 аквапарків відкриті комплекси (переважно в південних регіонах країни), так і хоча первинний попит на ці проекти задоволений, сказати, що тельної нерухомості насичений хоча б наполовину, не можна. У багато мільйонників і навіть столицю, аквапарків немає. Девелопери визнають, чи перспективний вид нерухомості, проте залучати в данінні поки не поспішають.

В Україні інтерес до аквапарків народився близько десяти років тому. За підрахунками фахівців, у країні можна збудувати не менше 50–60 таких споруд, з яких лише у Києві — 6–8. Проте криза внесла свої корективи в цей бізнес: на сьогодні більшість проектів аквапарків, що будуються, незважаючи на свою перспективність, заморожені. Проте вже введені в експлуатацію, а таких більше десяти, продовжують функціонувати.

Тут люди здають мозок у камеру зберігання разом із речами», – каже співробітник вітчизняного аквапарку. Українці нарешті гідно оцінили водно-розважальні атракціони і веселяться від душі, частенько забуваючи про все на світі. Відвідуваність аквапарків збільшується з кожним роком, тому девелопери, які займаються цим видом бізнесу, мають шанси непогано заробити.

У столиці досі немає жодного аквапарку, незважаючи на те, що аналогічні заклади в регіонах працюють із рентабельністю 80%/ У Києві є попит на послуги водних атракціонів, але немає аквапарків. За розрахунками експертів, столиця може вмістити 6–8 аквапарків із щодобовою пропускною спроможністю 1–2 тис. осіб. Досвід регіонів показує перспективність та прибутковість нової ніші в індустрії розваг. Проте київські бізнесмени поки що не поспішають інвестувати у будівництво аквапарків переважно через необхідність вкладати мільйони доларів в облаштування закладу та складнощів у отриманні дозволів. Поки що вітчизняні та зарубіжні компанії воліють організовувати водні розваги в приморських областях та інших туристичних центрах.

В останні роки в Україні зростає інтерес до таких гідротехнічних споруд, як аквапарки, громадські та персональні басейни. І це невипадково. Давно відомо, що купання, плавання, гідромасаж – ефективний спосіб відновлення сил, підвищення життєвого тонусу та оздоровлення організму. Вода чинить на людину чарівну дію, відпочинок біля води та на воді завжди приваблює людей.

Ринок аквапарків в Україні знаходиться на початку свого розвитку. Сьогодні в Україні є 11 досить успішних аквапарків. Ще близько десятка знаходяться у проектній стадії або планується побудувати, такі як проект у Борисполі, чотири аквапарки у Херсонській області, аквапарк у Чернівцях, ТРК вздовж Київ – Житомирського шосе, київський аквапарк у Гідропарку.

У всьому світі водні атракціони входять до ряду найпопулярніших галузей індустрії розваг. Люблять на відпочинку поплескатися у воді та українці. Але біда - справжніх аквапарків, де можна було б досхочу повеселитись на водних гірках і в басейнах, - в нашій країні раз-два і влаштувався. Ті, що працюють, сконцентровані переважно на півдні України: у курортних зонах Криму, Одеської області та на узбережжі Азовського моря. А ось у більшості вітчизняних мегаполісів, зокрема й у столиці, аквапарків як не було, так і немає. Тим часом необхідність створення таких розважальних комплексів у Києві, так само як і в інших містах-мільйонниках України, назріла вже давно.

Потреба появи аквапарків у Запоріжжі назріла вже давно. У мешканців міста, які звикли відпочивати біля води, дедалі менше можливостей відвідувати пляжі, які закриті практично весь сезон через невідповідність санітарним нормам. Ще менше шансів у запорожців насолодитися водними розвагами – лише на одному з міських пляжів діють атракціони. Цього року стало відомо, що у Запоріжжі найближчим часом з'являться два аквапарки. Поки що обидва перебувають у стадії розробки проектів. Набагато швидше інвестори діють на території області – у курортному місті Бердянську аквапарк почав функціонувати 1 червня цього року.

Зрозуміло, що на сьогоднішній день попит на послуги, що надаються аквапарками, не задовольняється. На водних атракціонах постійно з'являються величезні черги. Тому для вирішення цієї проблеми, як зазначають фахівці, розробляється відповідна цінова політика. Наприклад, після відкриття цього року аквапарку в Бердянську, з'явилося дуже багато бажаючих провести вільний час на водних атракціонах. Зупиняти такий потік довелося підвищенням ціни.

Зв'язатися з нами